Hodně aktivní dítě 3 roky

172
16.7.13 09:53

hodně aktivní dítě 3 roky

Ahoj,
nebudu psát, že mám hyperaktivní dítě, nebot to nemám nikde potvrzené.
Myslím ale, že malý je hodně aktivní už od svého roku a třičtvrtě, kdy přestal spát po obědě.
Je to takové dítě, které se ve třech letech na nic nesoustředí, máme velké problémy udržet ho u oběda, nerad jí. Také hračky ho moc nezajímají, nejradši je venku. Stále vymýšlí nějaké nesmysly, proto ho musím v kolektivu stále hlídat, protože často škodí. Neustále piští, křičí a se vším bouchá. Je moc zbrklý, vůbec nás neposlouchá. Nemůžeme ho to odnaučit po dobrém ani po zlém, je to prostě období, které musíme přežít. Na druhou stranu je moc šikovný, krásně jezdí na šlapacím kole a před třetím rokem už lyžoval. pohybově bude moc nadaný. Jinak jsem z jeho chování zoufalá a rozčarovaná, ale to je asi na jinou diskuzi.
Můj dotaz se týká jídleníčku, proto prosím o zkušenosti maminek takovýchto dětí, jaké potraviny jsou pro tyto děti nejvhodnější. Slyšela jsem, že je třeba vhodné podávat rybí tuk apod. Nechci syna utlumovat:), ale také ho nechci dopovat něčím, co aktivitu podporuje. Je mi jasné, že sladkosti jsou tabu.
Které potraviny doporučujete a které ne, popř. čemu se vyhýbat.
Díky, k.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58731
16.7.13 09:56

Jednoznačně vynechat veškerý umělý cukr, barviva a hodně koukej i na Ečka. http://www.vitalia.cz/…tajena-ecka/, jestli chceš, mrkni, jsou tam vypsaná taková, co hyperaktivitu velmi podporují :palec: já na to začala dávat velký pozor taky kolem toho 3tího roku a dítko mnohem klidnější a soustředěnější. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11692
16.7.13 09:59

Pockam si s tebou mam to same s t im rozdilem ze je mu 2,5 uplne nas ignoruje, nemluvi ale chytry je jak opice, pohybove velice nadany. Zrovna dnes zase zachvat kdyz nebylo po jeho… :zed: :zed: chvilku neposedi…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15
16.7.13 10:40

Vaření

Ahoj, dostala jsem k vánocům od rodičů knihu „Vaříme malým neposedům“, je to o vaření pro děti „aktivnější“ (reps. je tam přímo uvedena ta hyperaktivita). Zkus tu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
voyageuse
16.7.13 11:40

Syn byl vždycky tak trochu tryskomyšák. Neposlušný, tvrdohlavý, ze všeho se vykecával. Jedl když on chtěl, šel kam on chtěl. Ve věku 1,5 roku - 4 roky jsem si říkala.." proboha čí to dítě je". Válel se na ulici že nechce domů ale na výlet. Dělal ze sebe hadrového panáka když jsem ho chtěla přesunout někam kam on nechtěl. Někdy jsem křičela, někdy jsem zkoušela ignorovat to, jindy vysvětlovat, jeden čas jsem nosila neustále v kabelce vařečku. Nic nezabíralo. Často jsem si bokem pobrečela. Okolí mi chytře radilo, ale jakmile jsem ho na pár hodin půjčila uznalo, že nic nefunguje.
Pomohlo až to, že jsem tvrdě začala stát za svým. Ale fakt tvrdě. Jakmile se začal zvedat od stolu posadila jsem ho - třeba dvacetkrát. Ano, jedl třeba hodinu, ale fungovalo to. Přestala jsem se dívat na to co tomu řekne okolí ( v restauraci, na návštěvě a pod.). Prostě když jsem něco řekla a on to chtěl zase řešit po svém nebo začal debatovat..stála jsem nad ním jak ta saň a neustoupila. On ječel, brečel dělal naschvály a já pro okolí vypadala jako megera. Teď mu je skoro 5 a musím říct, že posledních pár měsíců zvyšuju hlas minimálně, vařečku už používám jen v kuchyni a ze syna se stal super parťák. Byla jsem na něj drsná, ale ego mu to nesrazilo..jen ví, že na mě to neplatí. Bohužel k okolí takový respekt nemá. Málo kdo ho dobrovolně pohlídá, protože on je prostě svůj a když ucítí že s někým může manipulovat, tak to dělá. :nevim:
Holt to musíte vydržet a najít tu správnou cestu jak na ně. Není to lehký, není to hned.

• Nahlásit
  • Citovat
voyageuse
16.7.13 11:45

Co se jídelníčku týče, tak s tím jsem neexperimentovala. Od mala ho vedu spíš k zelenině, ovoci, jogurtům…normální stravě. Sladkosti dostává v rozumné míře. Naštěstí si raději vezme rajče nebo okurku nebo jablko, než čokoládového zajíce.
Nedávám mu sladké limonády, jen vodu nebo Yo sirupy.
Byli jsme i u psycholožky na doporučení školky a ta mi tenkrát řekla, že hyperaktivita vypadá jinak. Že je vychytralý inteligentní kluk a potřebuje hodně důslednosti jinak bude nevychovaný a já se z něj zblázním. Tak jsem přitvrdila a pomohlo to.

• Nahlásit
  • Citovat
172
16.7.13 13:03

@voyageuse
no mluvíš mi z duše, cejtim se už totiž příšerně. Celý dny mám nervy na pochodu (nervák to já sem), takže malýho furt napomínám, trestám, atd. sle ono to stejně nepomáhá. důsledný se snažíme bejt, ale stejně jsem ze spousty ne tolik podstatných věcí musela slevit, protože bysme se furt jen dohadovali a řvali na sebe..
chybu si samozřejmě vztahuju na sebe, nevim, kde jsem pochybila.. co je kde špatně..
s tím hlídáním mi mluvíš z duše.. včera jsem byla u našich a ti se netvářili, když jsem je poporosila, že ho chci na víkend pohlídat
dědovi a babičce dělá vyloženě naschvály (utíká jim, plive na ně) takže se jim vlastně ani nedivim
co mě ještě mrzí, že se chová tak nějak divně k ostatním dětem.. není agresivní, to ne, ale je to takovej škodič
takže i když je v kolektivu a já myslim, že na chvíli vypnu, tak musim bejt furt nastražená, aby nikde něco neproved.. to už mě dodělá úplně
nebo třeba když jdeme do zoo, tak je to pro něj tolik podnětu, že se jenom vzteká, je šíleně zbrklej a vůbec si to vlastně neužijeme.
mám doma ještě 2 měsíční mimi (to má taky samozřejmě svůj podíl na jeho chování)a z nevyspání už jsem vyčerpaná..
no jo no.. jen se chci nasměrovat správným směrem, chodit hodně ven, dodržovat režim a správnou stravu
modlim se kdy už to skončí a bojím se že jen tak ne… ale v tom mi nikdo neporadí, to je jasný
ještě mě morduje to, že s námi v domě bydlí jeho stejně starý bratranec, který hačá, papá, spinká, vydrží se dvě hodiny koukat na tv a poslechne snad napoprvé..
takže mít vedle sebe takhle vzorový dítě mi vůbec nepřidává..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
voyageuse
16.7.13 15:00

Katko:
to chápu..máš malé miminko a člověk nemá tolik energie a času řešit vzniklé situace.
Víš co mi pomohlo? Když jsem se přestala dívat " co na to okolí" a porovnávat jiné děti. Každé dítě je jiné. Rady od kamarádek co mají tiché a klidné děti ti v tomhle případě jsou k ničemu.
Mě když mlaďas už vážně štval, třeba se někde sekl a odmítal odejít, tak jsem ho prostě popadla a odnesla. Taky pomáhalo psychology nedoporučované.. " běž do svého pokoje a přijď až se uklidníš„. Vyřval se a přišel se omluvit. Teď když udělá něco co ví že není správné, tak po něm taky vyžaduju omluvu. Na druhou stranu si hlídám aby když jsou u nás cizí děti a něco provedou, omluvily se i ony jemu.
Někdy jsem pozorovala že si svým chováním vybudoval takovou pověst prudiče, že na něj na oslavách a pod. začali ostatní házet i to co neudělal. Nebo zbytečně po něm ječet co to zase dělá. Tak jsem se naučila hlídat si i chování cizích..nejen dětí, ale dospěláků. A pokud mu někdo křivdí ohradím se.
Měla jsem období, kdy jsem na něj snad jen ječela..nebo mu nadávala..to byla hrůza..ale samo se to zklidnilo. Teď si říkáme navzájem, že se milujeme. On mě chválí jak mi to sluší a říká mi že jsem jeho láska. A kolikrát když něco provede stačí se na něj jen podívat a on jde a napraví to sám.
Věř, že pokud ho nenecháš "zparchantět“, nebo aby se po něm okolí vozilo, tak se to samo zlepší. vybuduj si u něj autoritu, ale dávej mu najevo že jsi tu pro něj, že za ním stojíš a podržíš ho když bude potřeba. Víš kolikrát jsem obrečela že jsem mu dala vařečkou na zadek tak že fakt ječel na celé Brno? :-) Ale pak jednou přišel..řekl že vařečka už nebude potřeba a sám ji uklidil do kuchyně.
Bude to dobré…ten věk je prostě masakr ;) :D

• Nahlásit
  • Citovat
172
16.7.13 21:46

@voyageuse
děkuju za podporu, zase mi mluvíš z duše:)
přesně tak, jak ho totiž okřikuju, tak začíná bejt za vyvrhela a ostatní už se na něj tak dívají. jak děti tak dospělí. došlo mi totiž, že jsem mu udělala tuhle vyzitku já. chodí na něj žalovat, napomínaj ho a toněkdy i neprávem.
takže se ho zastávám, aby cejtil, že ve mě má taky nějakou oporu a ostatní děti viděly, že ne všechno co dělá dělá špatně.
taky brečim, když ho zbiju a ani to nemusí být vařečkou:(
a přesně: napomenu/seřvu ho, aby si ostatní nemysleli, že ho nechávám být:(
tohle se pomalu učím nedělat, protože to mám v sobě, naši na nás byli dost přísní, takže to nejde ze dne na den..ale snažím se s tím pracovat
děkuju za reakce, řeknu to po pravdě, jsem totiž ráda, že v tom nejsem sama:)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
voyageuse
16.7.13 21:52

Katko: jasne ze v tom nejsi sama :-) Akorat ja uz to mam za sebou :mrgreen: :jazyk:
Ale vis co vzdycky rikam? Ze ja to nejak zvladnu a on aspon nebude zivotni prizdisrac a ryba co plave s proudem. V dospelosti mam tyhle lidi rada. Holt v detstvi jsou podivini. :-) Tak at se dari a klidne nekdy napis SZ

• Nahlásit
  • Citovat
38
17.7.13 15:12

Jakoby jsi psala o mém synovi.Mezi ostatními dětmi má můj pověst nevychovance, protože je z každé návštěvy tak unesený a rozdivočený, že je divoký, nadšený, plný emocí, hlučný…no asi jako tvůj. Jelikož kamarádky mají ostatní děti klidné, které poslechnou hned napoprvé, tak si myslí, že je syn nevychovaný. To on není, je jen živější, okřiknutí na něj nestačí, potřebuje silnější kalibr a to ostatní nechápou. Jídelníček neřeším, sladké dostává s mírou, spíš mu dávám ovoce( třešně, borůvky-to co je) s tím, že říkám, že je to vitamínový bonbon. Poslední dobou nechce ani posedět u jídla, přitom je dobrý jedlík, tak mu buď říkám, že se autíčko bude dívat, jak jí, aby snědl talíř a že musí jíst i maso, aby byl silný jako táta a že mu porostou svaly.To celkem zabírá, zatím vždy sní, sice se u toho vrtí a vymýšlí, ale pak se běží hned zkontrolovat do zrcadla, jestli už mu ty svaly rostou.
Taky si říkám, že to snad jednou musí přejít a uklidní se. Přidávám mu rybí tuk, protože mizerně jíme ryby, jemu to navíc chutná a jako oblbovák mi to nepříjde. Holt my maminky takto divokých dětí to máme složitější, ale za ty naše děti to stojí…nebo ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
15.6.14 00:23

Ahoj, obnovuji téma, i když to bude jen částečně :oops:
Mám skoro 21. měsíční holčičku a je jak drak :zed: Doma moc nevydrží, takže musíme jít ven, jenže… zrovna má asi vzdorující období či co, ale jakmile vidí, že má někdo panenku, tak ji prostě musí mít! A to i přesto, že má svou. Když panenku nechtějí půjčit, tak nastává hysterák :zed: Těžko se odvádí pozornost, v podstatě musíme jít pryč, protože jinak stále řve, že chce mimi. Venku pořád běhá od houpačky k písku a skluzavce atd. Když někam jdeme, tak v kočáru, protože jinak vymetá kde jaký vchod, předzahrádku a tak. Do silnice naštěstí neběhá, i když občas zkouší. Přes den spí jen hodinu až hodinu a půl, přestože je na ní vidět, že by klidně dala ještě hodinu spánku, ale už ji prostě neuspím. V kolektivu ji musím stále hlídat, aby někomu neublížila, teď začala kousat, když se jí něco nelíbí :zed: Strašně se vzteká, když jí něco nejde hned na poprvé. V noci se budí snad 4×. Už se s ní i bojím někam jít, protože si připadám, že nedělám nic jiného než ji okřikuji a běhám za ní :nevim: Vím, že je to asi jen období vzdoru, ale říkám si zda se to dá nějak zmírnit?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
15.6.14 00:44

:) to přejde
prostě jí kupte nějakou panenku - podle výběru - jejího a pořád ji noste sebou..my pořád nosili meme (medvídka ) bez něj ani krok protože když byl meme doma tak mladej taky atakoval jiný děti a rval jim jejich plyšáky z ruček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2777
15.6.14 00:46

@jdukolem ale ona už právě má panenku, sice malou (30cm) a nosíme ji sebou všude, ty co mají děcka venku jsou Chou-chou apod., tak možná je to tím. Jenže ona tohle má i s motorkou-odrážedlem, taky jde po cizím, přesto že má své :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49236
15.6.14 00:50
@Turante píše:
@jdukolem ale ona už právě má panenku, sice malou (30cm) a nosíme ji sebou všude, ty co mají děcka venku jsou Chou-chou apod., tak možná je to tím. Jenže ona tohle má i s motorkou-odrážedlem, taky jde po cizím, přesto že má své :nevim:

to se poddá… já vím že je to na hlavu - tenhle věk je hroznej - rozumu nemají ani za mák ale už se snaží prosadit… já prostě opakovala do zblbnutí - ne ne to je holčičky méďa ty máš meme.. na hlavu - ale naučil se
jinak k tý panence.. nemusí mít zrovna drahý chouchou ale nějaký mimčo by to asi chtělo větší.. at je klid :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama