Hodně aktivní miminko v bříšku - co po porodu?

Anonymní
16.3.21 14:06

Hodně aktivní miminko v bříšku - co po porodu?

Ahoj! Jsem 20 tt. Vcera jsem byla na druhem screeningu. Miminko (kluk) se kroutil tak moc, ze doktorka mela co delat, aby ho zkontrolovala.
Screening dopadl dobre, ale nejak mi porad vrta hlavou, ze miminko bylo strasne aktivni. Mam totiz starsiho syna s dys-poruchami a lehci autistickou diagnozou a bohuzel me ihned napadlo, ze by i to druhe miminko mohlo mit neco podobneho a ten neklid by tomu mohl nasvedcovat :,(
Byl i vas kluk v brisku hodne aktivni, ale nakonec je neurologicky zdravy a klidny? Prosim o reakce hlavne maminek s odrostlejsimi kluky (2-3 roky a vic). Ptam se konkretne na kluky, protoze u holek se tyto neurologicke poruchy lepe kompenzuji. Dekuji :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
16014
16.3.21 14:14

Já měla torpédo druhé dítě - holčičku. A skutečně je to mnohem větší drak, než první kluk, který byl v břiše „spořádaný“ :mrgreen: Od malička byla motoricky hodně rychlá (až hypertonická, chvilku jsme cvičily Vojtu, protože se začala na bříško urputně točit už nějak po konci šestinedělí), ve 4m byla na kolenou, v necelých 10ti měsících už sama běhala a následovalo asi roční hlídací peklíčko, protože to byl bezmozek bláznivej :P :P Teď už jí je skoro 6 a je to moc šikovná normální holčička :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
52917
16.3.21 14:21

Mé druhé dítě bylo v břiše výrazně divočejší než prvé. V reálu je to naopak, prvé torpédo, druhé kliďas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6638
16.3.21 14:46
@Anonymní píše:
Ahoj! Jsem 20 tt. Vcera jsem byla na druhem screeningu. Miminko (kluk) se kroutil tak moc, ze doktorka mela co delat, aby ho zkontrolovala.
Screening dopadl dobre, ale nejak mi porad vrta hlavou, ze miminko bylo strasne aktivni. Mam totiz starsiho syna s dys-poruchami a lehci autistickou diagnozou a bohuzel me ihned napadlo, ze by i to druhe miminko mohlo mit neco podobneho a ten neklid by tomu mohl nasvedcovat :,(
Byl i vas kluk v brisku hodne aktivni, ale nakonec je neurologicky zdravy a klidny? Prosim o reakce hlavne maminek s odrostlejsimi kluky (2-3 roky a vic). Ptam se konkretne na kluky, protoze u holek se tyto neurologicke poruchy lepe kompenzuji. Dekuji :mavam:

Trochu Ti skočím do otázky, ale zaráží mě Tvá poslední věta, že neurologické poruchy se lépe kompenzují u holčiček… Co tím konkrétně myslíš? :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 08:08
@janickaIII píše:
Trochu Ti skočím do otázky, ale zaráží mě Tvá poslední věta, že neurologické poruchy se lépe kompenzují u holčiček… Co tím konkrétně myslíš? :nevim:

Nezlob se prosim, nic proti tobe, ale nechce se mi na to odpovidat. Kdo je v obraze, ten to pochopi.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
17.3.21 08:12

Tak vcera me kopalo cele odpoledne v kuse a celou noc. Zkousela jsem ruzne polohy lezeni a vydrzelo nekopat max 5-10 minut, a pak zas bubnovalo :,( Zacinam byt z toho nervozni. Prece miminko musi mit nekdy prestavky na spani? A kdyz se nemuze sklidnit, treba mu tam v brisku neco vadi (napr nedostatek kysliku)?

• Citovat
  • Nahlásit
52993
17.3.21 08:17

První syn se v břiše občas převalil a i po porodu extra klidný. kam jsme ho posadili tam zůstal. Druhý syn už byl aktivnější ale nic extra, po porodu taky klidný, furt spal a těžký autista. A dcera ta tam snad nespala nikdy, i na utz říkali že se furt mele a aktivita jí zůstala. Pohybově byla až moc napřed :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1331
17.3.21 08:18

Teď jsem ve 24tt a taky čekám co ze mne vyleze :) syn tolik rozhodně nekopal. Ale byl zase akční hlavně v noci a to mu vydrzelo i po porodu :cert:. Teď dítě kope hlavně ve dne, kéž by mu to vydrželo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16014
17.3.21 08:22
@Anonymní píše:
Tak vcera me kopalo cele odpoledne v kuse a celou noc. Zkousela jsem ruzne polohy lezeni a vydrzelo nekopat max 5-10 minut, a pak zas bubnovalo :,( Zacinam byt z toho nervozni. Prece miminko musi mit nekdy prestavky na spani? A kdyz se nemuze sklidnit, treba mu tam v brisku neco vadi (napr nedostatek kysliku)?

Tak předpokládám, žes to říkala na gynekologii, tak určitě zkontrolovali průtoky a dostatek plodové vody například. Ono to může být i uložením placenty ty intenzivnější pohyby. Mimčo klidně může spát, ty můžeš vnímat i menší pohyby ve spánku. Předpokládám, že kofeinem se neláduješ, uber třeba i sladké, tím nic nezkazíš. A neboj, mě dcera kopala někdy taky 24 hodin denně a ke konci tak, že mi málem zlomila žebra, a je úplně zdravá :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1123
17.3.21 10:13

Mam prvni dite, ktere se v brise nezastavilo. I po porodu se mlelo i ve spanku. Stale musi byt v pohybu, ale zatim se zadna porucha neprojevila. Ted druhe se v brise mele snad jeste vic, mozna je to i tim ze uz je to 2. tehotenstvi. Placentu mam tentokrat vepredu, ale spise na jedne strane. Ono je to i o mnozstvi plodove vody, poloze miminka a tak. Ja bych se tim netrapila, pamatuji si ze se ta cetnost pohybu menila dle tydnu tehotenstvi. Jinak s temi kompenzacemi u divek to plati mozna statisticky, ale hodne zalezi na temperamentu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat