Hodně dlouho plně kojené dítě

485
15.2.16 20:47

Hodně dlouho plně kojené dítě

Maminky, mám 7,5m plně kojeného chlapečka. O jídlo se začal zajímat v 5m, ale prvotní nadšení opadlo a nechce jíst nic. Vyzkoušela jsem různou zeleninku, masozeleninku, kaše, ovoce, jogurt. Vše různou lžičkou, v různých konzistencích, denních dobách. Prostě nechce.
Odmítám se tím stresovat a zatím kojím. Občas vyzkouším zda něco nechce, ale netlačím.
Tento týden jsem byla s provorozenětem u MUDry a ptala se i na příkrmy u syna. Tak jsem jí říkala, že nic. Zhrozila se a tvrdila, že už musí jíst, že nezná dítě, co by po 6m nechtělo příkrmy (podle mě teda kecá). Musela jsem vážit, moc nepřibral, ale je 3 týdny hodně zahleněný, i do kojení ho musím honit. Ale celkově má 8890g.
Je tu někdo, komu dítě příkrmy dlouho odmítalo? Do jaké doby? A čím se pak rozjdedlo?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

31695
15.2.16 20:50

Prostřední do roka nevzal ani sousto. teda jo, jednou v 7m, otevřel pusu, jídlo zhnuseně vyplivnul, a do roka už pusu neotevřel. pak se rozjedl rychle. prvorozený do 8m nic, od 8 do 15m měl na porci max 60g. třetí 13,5m má o jídlo zájem, ale taky tak 50g, a stačilo. váhu má dobrou, neřeš to.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
agy
15459
15.2.16 20:58

Osobne bych se zhrozila nad pediatrickou, co nezna takove dite. Syn take odmital jidlo, chtel jen mm, asi v deviti mesicich vzal na milost nektere ovoce, zeleninu nekdy po roce, maso asi v patnactimesicich. Znam i horsi nejedliky, plne kojene i po roce ;) Kdyz pribyva, ale neubyva, nevidim problem. Po pul roce preci uz nepribyvaji na vaze tak rychle.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5669
15.2.16 20:59

Mám dvě děti, které byli oba plně kojené 13měs, pak pomalilinku začínali jíst, kojila jsem do 20m. U prvního jsem se trápila, u druhého jsem věděla, že nebudu kojit do puberty a kojení si ještě víc užívala. Ted je jim 3 a skoro 6 a jsou zdraví a pěkný :palec:.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
44433
15.2.16 21:01

@loja druhé dítě jsem plně kojila skoro do 11m, prostě nic nechtělo ani kdybychom se na hlavu postavili. Když onemocněla, tak v nemocnici to do ní rvali násilím :zed: Stejně si nepomohli. Nicméně po uzdravení se najednou ze dne na den rozjedla a úplně přeskočila fázi kašiček a během pár týdnů najela na „normální“ stravu a od té doby se nezastavila a bagruje, sní na co přijde. Takže dva extrémy. Ale tento je trošku příjemnější, předtím jsme z ní byli dost na nervy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ya-ya
15.2.16 21:04

A myslis, ze se neco za tri dny zmenilo, ze zakladas stejnou diskusi? :roll:
k otazce.ano,plne jsem kojila pres deset mesicu, nechtela vubec nic, pak presla rovnou na nemixovanou stravu, UM, kase atd nikdy nemela, ani lahvicku nezna

• Citovat
  • Upravit
4929
15.2.16 21:06

@loja Já podle názvu čekala že bude řeč o minimálně ročním dítěti :D V 7,5měsících mi nejedla ani jedna, obě holky se trochu rozjedly kolem 9-10měsíce. Mladší je teď 1,5roku a pořád jí bídně, bez kojení by byla snad podvyživená, když jí rstou zuby neveme do pusy nic. Reakce tvojí doktorky mi připadá přehnaná, naše mudr říká opak, kojit a s jídlem seznamovat, nenutit ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3330
15.2.16 21:12

@loja Vyměnit pediatričku ;) Já prakticky plně kojila do 10 měsíců. Malá si sice do pusy strkala naprosto všechno, ale nesnědla nic. Až jednou jsem si ráno přispala, přišla jsem do obýváku a ptala se muže, jak to, že mě nevzbudil na kojení, jestli malá neměla hlad. No a muž s naprostým klidem řekl, že jí nastrouhal jablko, a že to celé snědla :lol: A od té doby normálně jí :lol:
Tvoje pediatrička je píííp.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
485
15.2.16 21:23

Bohužel pediatrička je ještě to nejlepší, co u nás můžu mít. Jsou tu dobré 2, ty samozřejmě už neberou a zbytek je výkvět. Tahle aspoň neprudí moc s očkováním a necpe na vše atb. Takže si můžu ještě gratulovat

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
abver
15.2.16 21:28

Syn nejedl do 11 m. Pak mi jednou u oběda (těstoviny s kuř. masem a špenátem), když mi seděl na klíně, sáhnul do talíře a začal se ládovat vrtulema se špenátem :) Předtím jsem z toho byla nešťastná, když nechtěl příkrmy, žádala jsem o radu pediatra a ten na mě vyjel, že jíst teda musí a hlavně hovězí!!! A šla jsem… Jo a taky nikdy nepil um. mlèko, i když jsem kvůli nemoci musela přestat kojit, tak pak umělé nechtěl. Hlavně klid, nabízej jídlo, ale nenuť, oni si na to všichni nakonec přijdou :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
8754
15.2.16 21:36

Koukala jsem i na Tvou predchozi diskuzi. Tvuj syn je tezsi nez moje deti v roce, akorat muj syn byl teda delsi. Jinak mam kamaradku co vsechny sve tri deti kojila plne 9 mesicu na vyslovne doporuceni pediatra - takze zjevne jako vzdy co doktor, to nazor. Muj syn treba jedl vzdycky dobre, ale dcera do ted skoro do ust nevezme. Synovec byl v podstate plne kojen jeste v roce (taky nechce jist), jedna kamaradka taky jeste rocni skoro vyhradne kojla (rovnez nejedla) - takze suma sumarum, takovych deti je, po dohledem pediatra jste, tak bych nestresovala :hug: (coz je samo tezky, vim, co je mit doma nejedlika :mrgreen: ).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4788
15.2.16 21:39

@loja jsem se musela podivat, odkud jsi, jestli ta tvoje dr. není náhodou ta moje. :mrgreen: 7,5 měs. je naprosto v pořádku, ni? Jsem čekala minimálne rocaka :lol: A ta váha je na věk uplne luxusní, to nemá často ani roční dite, to bych se nějaký podvýživy fakt nebála. Nabízím, nechce, konec diskuse. ;)
Jo a ja znám roční plně kojeny. A jak to tu tak čtu, tak budu-li ještě někdy tehotna, tak urcite to nebudu tlačit v půl roce, jak mi bylo uz 2X nakazano. :roll: :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1919
15.2.16 21:40

Kojila jsem každou z dcer 1,5 roku. Ve svém životě tedy 4,5 roku. :lol: Příkrmy začaly až v 8. měsíci. V roce vážila ta největší jen 9 kilo, ale byly všechny zdravé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62144
15.2.16 21:50

@loja v klidu, v 7,5 mesicich jsem v podstate plne kojila, dcera se trochu rozjedla az tak v 10 mesicich. Ted v roce kojim rano, vever a v noci a pres den normalne ji. Hlavne ho nenut, at se Ti nezablokuje, dcera jednu dobu zavirala pusu na zamek, jen videla lzicku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
62144
15.2.16 21:53

@loja jo a my mely v roce 8 kilo a 74 cm, ale doktorka byla uplne spokojena, porodni 2930.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama