Hodně mléka a šílená psychická a fyzická únava v šestinedělí.

224
11.2.21 18:38

Hodně mléka a šílená psychická a fyzická únava v šestinedělí.

Mám přesně měsíční miminko, plně ho kojím, ale nejsem to já. Těhotenství mě změnilo od prvního pozitivního testu, ale co přišlo teď, to je vážně síla. Na nic se netěším, jsem tak unesena z mého miminka, ale nemám sílu si ho užívat, jen kojim, odsávám jen do úlevy, mléko mi teče a to mě budí vnoci, nalita prsa bolí a i se mi hůře dýchá, prsa mám normálně menší a nyní obří :? Jsem vyčerpána, samozřejmě málo spím, ale zase tak málo to není, mám obrovský hlad, ale hubnu stejně, kojení mě vysává, fyzicky i psychicky, vrací se mi úzkosti…
Poradíte mi někdo, kdo to měl také tak a po šestinedeli se to urovnalo? Nebo mám čekat, ze to bude teď už pořád tak? Ještě dodávám, ze jsem před porodem a při něm prodělala covid-19, rodila jsem v respirátoru a poslední měsíc byl opravdu plný stresu..
A má tu někdo zaručenou radu, jak redukovat množství mléka? Prý bych mohla nakojit školku…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
19799
11.2.21 18:49

Může to být nějaká forma laktační psychózy. jinak únava v šestinedělí je normální věc. MAximálně zkus zajít za doktorem, a´t ti nabere krev. jestli třeba nemáš málo železa. Pokud to jde, tak kašli na všechno, a když miminko spí, tak spi taky.

A se spoustou mléka mám taky zkušenosti. Neodsávala bych. Ale jen ve sprše odstříkala do úlevy a ochladila studenou vodou. A neboj postupně se to upraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
11.2.21 18:56

@P4ja
Bohužel se mi už v těhotenství zhoršila obsedantne kompulzivní porucha - to mám ještě k lepšímu…souvisí to s ní…pořád strach a stres a to prý zastavuje laktaci, jsem opět výjimka :roll: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
11.2.21 18:57

Měla jsem taky strasne moc mléka, vím jak se cítíš. Musím říct, ze se to upravilo tak kolem měsíce, max po šestinedělí. Taky bych asi ten zbytek neodsavala, protože tím vlastně zvyšuješ poptávku a pak se ti dělá zase hodně mléka. Chod hodně spát, na vzduch a řekni si doma o pomoc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
560
11.2.21 18:59

@ashanthe Aha, pokud máš tuto nemoc, tak bych asi šla někam na konzultaci, jestli ti t kojení nemůže nemoc zhoršit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13472
11.2.21 18:59

Ta laktace se upraví neboj, miminko toho vypije víc a bude to lepší. Jakmile to půjde zajdi si do obchodu pro nějakou hezkou padnoucí kojící podprsenku a bude to hned lepší. Já mám sice mléka akorát, ale prsa obří (85J) pro kojení.
Pokud máš fakt pocit úzkostí a že to nezvládáš tak si klidně u gynekologa řekni o pomoc. Není to ostuda, kor jesli jsi se už někdy léčila. Ty změny v těhotenství, po porodu jsou obrovské. Někdy to opravdu člověka hodně překvapí, ale ono se vše dá zas dopořádku, chce to jen trpělivost.
Spánek, únava. Dnes jsem nad tím přemýšlela. Mám tu dvouletého nespavce a skoro dvouměsíční miminko. Nadávala jsem si proč jsem si toho prvního nevzala do postele a normálně s ním i přes den nespala, kdy už jsem byla fakt unavená. Opravdu jděte spát spolu. Je to krásný a bude ti lépe. Já si to teď co nejvíce zjednodušuji co se týče spánku a je to super. Sice se stejně vyspím kvůli prvnímu mizerně, ale spím :lol: požádej o pomoc rodiče, partnera, ale musíš si fakt říct přesně co potřebuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1967
11.2.21 19:01

Zkus postupně zrušit to odsavani, chudák tělo si pak mysli, ze kojis dvojčata :nevim: čím větší poptávka, tím víc mlicka se dela. A neboj, koncem sestinedeli bývá přechodně mlicka méně pro změnu, takže to se ti bude ještě styskat po tom, jak ho bylo moc :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10914
11.2.21 19:08

Urcite neodsavej, jenom ta nalita prsa v teple sprse rucne rozmasiruj a trosku odstrikej. Pokud by zatvrdavaly, koj v poloze bradickou k zatvrdline a mezi kojenim naopak chlaď. Odsavackou navysujes produkci mleka, asi sis tim tenhle stav trochu prodlouzila.
Unava bude spis od covidu… Kazdopadne nic nezkazis, kdyz si nechas vzit krev, muze to byt nedostatkem zeleza.
A dopuj se vitaminy, mineraly, klidne bych dala 2 g cecka a 2000 iui decka denne.
Uzkost sleduj, kdyby se horsila, urcite konzultuj s lekare.
Ale sestinedeli u prvniho proste je masakr, no.

Edit: prsa urcite nezustanou takto nalita, srovna se to do peknych prsou, neboj.
Jo a dej si miminko do postele, koj vleze a spete spolu, at se vyspis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
684
11.2.21 21:10
@ashanthe píše:
Mám přesně měsíční miminko, plně ho kojím, ale nejsem to já. Těhotenství mě změnilo od prvního pozitivního testu, ale co přišlo teď, to je vážně síla. Na nic se netěším, jsem tak unesena z mého miminka, ale nemám sílu si ho užívat, jen kojim, odsávám jen do úlevy, mléko mi teče a to mě budí vnoci, nalita prsa bolí a i se mi hůře dýchá, prsa mám normálně menší a nyní obří :? Jsem vyčerpána, samozřejmě málo spím, ale zase tak málo to není, mám obrovský hlad, ale hubnu stejně, kojení mě vysává, fyzicky i psychicky, vrací se mi úzkosti…
Poradíte mi někdo, kdo to měl také tak a po šestinedeli se to urovnalo? Nebo mám čekat, ze to bude teď už pořád tak? Ještě dodávám, ze jsem před porodem a při něm prodělala covid-19, rodila jsem v respirátoru a poslední měsíc byl opravdu plný stresu..
A má tu někdo zaručenou radu, jak redukovat množství mléka? Prý bych mohla nakojit školku…

Omlouvám se za dotaz mimo hlavní téma, ale zakladatelko, to tě opravdu nechali rodit v respiratoru? 8o 8o 8o To je šílený

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
224
18.2.21 19:54

@Mialina :
Ano, byla to síla, budu se z toho všeho ještě chvilku sbírat :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...