Reklama

Hodně nepravidelná menstruace + štítná žláza - přírodní léčba?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jorunn
Nováček 7 příspěvků 10.12.17 21:09
Hodně nepravidelná menstruace + štítná žláza - přírodní léčba?

Ahoj,
Pročetla jsem tu už pár diskuzí, ale jsem z nich spíš zmatená, tak jsem si řekla, že bude lepší se tu s vámi poradit. :) Jsme teď s manželem půl roku po svatbě a začali jsme se snažit o mimčo, zatím tak nějak pozvolna, takže bych ráda teď aspoň konečně srovnala MS a ovulaci.
Brala jsem cca 7 let HA (asi od 17 do 24), už je to dva roky co jsem to vysadila a stále u mě nemůže být o MS moc řeč. První rok jsem na ni čekala cca půl roku, další byla asi po 3 měsících, po třičtvrtě roce jsem se o tom zmínila doktorce na prohlídce a ta mi dala akorát menstruační kalendář s tím, abych si tam zapisovala, že někdy to tak prostě je, že MS po vysazení HA hodně vynechává. Dala mi injekci Agolutinu a MS jsem po ní asi po týdnu měla. To bylo v září 2016 a do konce roku už mi žádná nepřišla.
Týž rok po vysazení HA (2015) jsem se začala léčit se sníženou funkcí štítné žlázy, doktorka mi nasadila klasicky Euthyrox a začali jsme zkoušet, jaká dávka by mi hladinu hormonů vyrovnala.
Letos jsem první MS dostala až v březnu, pak v květnu a v srpnu opět po Agolutinu. Ptala jsem se zase doktorky, co s tím, a ta mi řekla, že občas se dá otěhotnět i bez MS :nevim: a doporučila mi koupit si doplněk stravy Inofolic combi (má to být pro ženy s nadváhou - já mám na 168 cm cca 100 kg).
Mezitím mi doktorka na endokrinologii konečně nastavila správnou dávku hormonů ŠŽ, ale na posledních dvou vyšetřeních jsem měla zvýšenou hladinu prolaktinu. Nechtěla mi na to zatím nic dávat, když se to na poslední kontrole snížilo (prý už na únosnou mez, ale pořád zvýšené hodnoty).
Ten Inofolic jsem si nekoupila, ale zkusila jsem vsadit na Gynex, nevím jestli to bylo mým přáním nebo náhodou, ale myslím, že právě ta březnová MS byla díky tomu, že jsem ho začala brát. Pak jsem ale dost zapomínala a brala ho nepravidelně. Teď od listopadu jsem začala pít čaj z řebříčku a opět brát ten Gynex a MS stále nic. Začala jsem si i měřit bazální teplotu a pořád mi to tak podivně skáče jak na houpačce. Mám doma ještě kontryhelový čaj a na doporučení jsem dostala kapky z Drmku, máte s tím někdo zkušenost (zatím jsem nebrala)?
Srovnal vám cyklus nějaký z těch přírodních prostředků, doporučily byste mi nějaký?? A nebo myslíte, že má cenu si pořídit ten Inofolic combi? Je to dost drahé a měla jsem strach, že doktorka si jen chce „přivydělat“ reklamou, tak jsem ho zatím nekupovala. Nebo myslíte, že na to má opravdu takový vliv ten prolaktin nebo ŠŽ nebo vyšší váha? :nevim: Vůbec nevím, kde mám začít a co mám zkoušet, abych si to dala do pořádku. :?

Reklama

Reakce:

Černá vdova
Echt Kelišová 8979 příspěvků 10.12.17 21:16

Zkus se naučit hormonální jógu. Působí na hormony i na štítnou žlázu. Je ale potřeba cvičit každý den půlhodinovou sestavu. Sestavu se naučíš na kurzech k tomu určených. Pak se cvičí doma.

ivašot.
Kelišová 6408 příspěvků 10.12.17 21:18

Začni dělat něco s tou váhou, to Tvému zdraví každopádně prospěje. Je dost možné, že se pak menstruace sama srovná.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Stala se mladá herečka obětí agresorů, nebo ji k zemi poslal alkohol?

Z toho jde strach! V baru na pražské Vinohradské třídě mělo dojít k napadení... číst dále >

Ve StarDance bych tancovala i zadarmo, říká Arichteva: Podrží ji diváci?

Hvězda První republiky Veronika Arichteva (32) si splnila velký sen. Zároveň... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >