Hodně se změnil asi

Anonymní
29.4.21 14:24

Hodně se změnil asi

Ahoj, jdu se k vám vypovídat. Jde o jednoho spolužáka. Brala jsem ho jako takového celkem fajn kluka. Studuje nyní velmi prestižní vysokou školu (právnickou) a přijde mi, že ho to asi hodně změnilo. Vždy jsem ho brala jako takového toho slušnějšího. Překvapilo mě, jak se třeba staví ke křesťanství. Klidně řekne, že křesťani jsou nejvíc falešní lidi, přitom vím, že jeho rodiče jsou takového vyznání a chodí i do kostela, dokonce jeho táta je vedoucí i v takové komunitě. Minule jsem se ho i na něco ptala ohledně budoucí práce, a on mi až tak pohrdavě odpověděl:,, Ne, že by takovou práci nechtěl vykonávat, Potom mi říkal, jak jeho bratr dal svým dětem taková cizokrajná jména…
Někdo mi přijde, jestli nepohrdá ostatními…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
26201
29.4.21 14:30

8o co to je zase tohle?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6396
29.4.21 14:32

Nojo. Lidi se mění kor ve věku 15-25 let

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16430
29.4.21 14:33

A skáče ti do řeči?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8270
29.4.21 14:41
@Anonymní píše:
Ahoj, jdu se k vám vypovídat. Jde o jednoho spolužáka. Brala jsem ho jako takového celkem fajn kluka. Studuje nyní velmi prestižní vysokou školu (právnickou) a přijde mi, že ho to asi hodně změnilo. Vždy jsem ho brala jako takového toho slušnějšího. Překvapilo mě, jak se třeba staví ke křesťanství. Klidně řekne, že křesťani jsou nejvíc falešní lidi, přitom vím, že jeho rodiče jsou takového vyznání a chodí i do kostela, dokonce jeho táta je vedoucí i v takové komunitě. Minule jsem se ho i na něco ptala ohledně budoucí práce, a on mi až tak pohrdavě odpověděl:,, Ne, že by takovou práci nechtěl vykonávat, Potom mi říkal, jak jeho bratr dal svým dětem taková cizokrajná jména…

A nemyslis ty nakonec spis katoliky? Krestanstvi je nabozenstvi vyznavajici jednoho Boha. Je to takovy vetsi „domecek“, jehoz soucasti jsou jednotlive cirkve.
To bude ten, co tak rad skace do reci, ze :mrgreen:?
Jestli jemu spis nevadi, jak to rici, jista intelektualni nedostatecnost. A ty mas pak (opravnene) pocit, ze si z tebe strili :mrgreen:.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8318
29.4.21 14:56

Cože?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4998
29.4.21 17:20
@Anonymní píše:

A tebe to ovlivnuje jak?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9916
29.4.21 17:54

A neříká „No jo no“ a „Já bych to tady všechno zprc..al“? To je dost důležitá informace 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
29.4.21 18:26

Jste ještě mladí, tříbíte si postoje a radikálnější období je normální.

Navíc kdo skutečně studoval teologii nebo alespoň četl skutečně důkladně Bibli tak ví, že křesťanem se v moderním světě bez trochy faleše být skoro nedá. Je třeba k tomu být tolerantní, ale v kombinaci s křesťanským moralizováním všech okolo (každý rok v rádiu kolem Vánoc, Velikonoc) je to občas těžké.

Těžko se mi i ještě v mém věku od křesťanů poslouchá o opravdovosti a „pravém“ významu toho či onoho, když je zároveň vůbec netankuje, že jejich vlastní Bible jim nařizuje věci, které sami nedoržují (například spoutá křesťanů je bohatých, a všichni známe podobenství o uchu jehly - to se jim daří ignorovat nejlépe 8) ).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
596
29.4.21 21:47

Ukázkový slovní průjem :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu