Hodně spí, málo jí = nepřibývá

9868
6.11.07 21:44

Hodně spí, málo jí = nepřibývá

Ahoj,

zdá se, že musíme mít zase nějaké speciality… Elča je spavé miminko, spokojené, zdravé a silné - jenže už tak nějak hubené… :o

Narodila se s porodní váhou 4250 g, teď, ve třech měsících, má o pouhé kilo víc… Je spokojená, hodná a usměvavá… Kaká i čůrá, prospívá, pozadu není.

Předem se omlouvám všem maminkám s nespavci a popíšu její režim:
Budí se kolem sedmé, to vypravuji Adu do školky, má kojo v posteli a dospáváme (já) a cpeme se (Ela) do probuzení Pepi, bo jsem sova a chodím pozdě spát. Pak snídáme, probíhá ranní frmol, Eli se kolem desáté znovu nají a usne v kočárku - podle počasí spinká venku nebo na chodbě. Budí se kolem čtvrté, má kojo, pak má kojo před koupáním a pak zase po koupání a kolem osmé až deváté usíná. A to je vše, budí se až zase ráno…

No, s doktorkou jsem se domluvila, že budu Eli kojit ze spaní, mám ji budit přes den, ale to se mi nechce, pak mi neusne… Budu si ji zatím brát na kojo v noci jak půjdu spát.

Holky, máte s takovými nežrouty některá zkušenost? Ada byla nespavá a žravá, v půlroce měla devět kilo… Pepi spinkala víc (ale ne tak moc jako Elča) a taky přibývala málo, ale ne tak málo jako Elinka…

UM ani kaši nasazovat nebudu, Ela nemá hlad… Fakt je to spokojené miminko…

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11525
6.11.07 21:59

Lesi mám, mi taky Petra spala i 7 hodin vkuse přes den. Při narození měla 3450 g a v roce 8360 g. Prostě lehká váha. Teď ve dvou a půl letech váží 12 kg i s oblečením. Je zdravá a nic ji nechybí. Kojila jsem do roku, teď je ještě 2× denně na sunaru. Já bych to fakt nehrotila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.11.07 22:50

Nase mala by byvala mohla ve spani zavodit. Uz v nemocnici malo pribyvala a nas strasili, ze nas nepusti domu, dokud se nerozkojime. Tak jsem ji musela budit kazde dve hodiny, nekdy se to nepodarilo vubec, jindy mi u toho usinala a tak jedno kojeni trvalo taky hodinu, nez mala vysala potrebnou davku. Asi ve dvou mesicich jsem se chtela obcas vyspat a tak jsem ji nechavala v noci spinkat dyl, treba i sest hodin, jenomze ona zase malo kakala a nas strasili, ze na:,–(ime UM, coz jsem nechtela a tak jsem pokracovala v buzeni. Teprve az ve ctyrech mesicich jsem si riskla ji budit jen 2× v noci. V peti se budila sama a to cim dal tim casteji a ja zase premyslela, jak ji to odnaucit, ale to je na jine tema.
Anka

• Nahlásit
  • Citovat
1762
6.11.07 22:54

Já bych to tedy taky neřešila. Hlavně, že je spokojená. Naše holky měly taky v roce kolem osmi kil. Víš jaká je to výhoda na nošení. I když uznávám, že sedm hodin přes den je fakt dost.
Halka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48557
6.11.07 23:28

ahojky.tak náš matyáš je taky spavé mimčo.v noci spí 12 hodin,takže v 22 usne a v 10 se zas vzbudí a přibejvá pěkně a stejnak mi dr řekla at ho budim(nebudim ho :lol: )Narodil se z váhou 3400 a tet má 6500 a pěkně se pronese :roll: ,tak bud ráda že zas tolik nepřibývá :lol: .Holčičky jsou přece drobnějsí

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
6.11.07 23:52

ahoj Lesi,

tak ja mam podobne obe deti..

Stepanek
Narozeni 3900gr… 3M 5300gr .. 6M 6500gr .. 1rok 8kg … 2a1/4roku 11,5kg
a protoze to byl kluk,tak od neho nase dr ocekavala tak 8kg v pul roce a v roce 12kg…nepasoval ji do tech jejich grafiku a z toho byla znacne nervozni..

Katerina
Narozeni 3900gr…3M 5200gr/60cm … doktorka po mem upozorneni,at si procte synovu kartu vahove prirustky Katky prestala resit…

A obe deti jsou spave…sice ne tak moc,jako Ela…Katka spi celoou noc,vstavame tak kolem sedmi rano,v devet uz spi do jedne,pak je ale vhuru tak do 3-4,pak spi do sesti,v sedm koupacka a spi se pres noc…kdyz je vzhuru,pije…
Obcas jsou vykyvy..ale co mi vubec nezabralo,tak to je kojeni ze spani..maximalne je ochotna strcit si prso do pusy..ale kdyz z neho nahodou neco vytece,tak to ani nepolkne,vytece to koutkem ven…jakmile jsem se snazila vzbudit ji treba prebalenim..tak se spustil takovy „nasr…“ rev,ze jsem si to napriste rozmyslela......a stejne nepila…

a presne jak pises,cura,kaka predpisove,smeje se,motorika je spise popredu…

Stepanka jsem kojila do 1a3/4 roku,pak se odstavil s novym tehotenstvim…

Toz tak ja nevim,taky jsem si u Stepana vybojovala u doktorky,ze spokojene dite nebudu prikrmovat UM,jen aby se ji vesel do tabulek (on uplne nevybocoval,jen byl uplne dole v tom percentilovem grafu).....

Tak tolik situace u nas…mame to podobne…radu nevim :(

Jaana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
6.11.07 23:58

jo a jeste mi vysvetlovala pani doktorka v porubske fakultce,ze proste hodne deti s vyssi porodni vahou pribira mnohem pomalejsim tempem nez deti s mensi porodni vahou,tam to naopak svisti …ze na to jsou i nejake statistiky…ale rustove tabulky,ktere maji obvodaci jsou zastarale,sestavene nekdy za naseho mladi…

tak tohle jedna pani povidala…

Jaana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
7.11.07 00:57

Se musím zastat naší Dr.

Ona mi jen velmi nerada naznačovala, že 300 g za šest neděl je fakt málo - což ani snad nemusela, vidím to sama. Ale Elča je je taky dlouhán - má skoro 65 cm :o Naše Dr. je fakt rozumná, kamarádka je na tom hůř… Její holčička přibývala víc než Pepi a mnohem víc než Eli a přesto jí její dětská lékařka nahnala na příkrmy…

Dneska naše madam usnula v pět, protože jsem ji vzbudila už ve dvě na ortopedii. V půl dvanácté jsem ji vzala na kojení, načež jsem zjistila, že je totálně pokajděná, takže se vykoupala, protože to bylo už zaschlé… No a tím se dokonale vzbudila a hodinu se přejídala u maminky :o

Teď spokojeně škytá přežraná (pardon za ten výraz, je tak přesný, že není možné použít jiný) v postýlce :o a já mažu do hajous :)

Ona se ráda přecpe a pak je vzhůru a se šťastným výrazem ublikává… :o Reflux nemá, je to čistě z přejedení :D Když zavčas usne, tak neblinká :)

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20466
7.11.07 06:58

Ahoj Lesino,
taky myslím, že se nemůsíš stresovat. Náš mladej připral za šest jen neděl jen 250g :roll: Teď má slabých 5,5 kilo. Naštěstí máme taky rozumnou doktorku, jen ho vždycky zkontroluje, konstatuje, že vypadá spokojeně a že bude asi po nás (taky jsme s manželem vyžlata) a je to. Jen mu dělali pro jistotu testy na metabolické poruchy - žádnou nemá.
Takže jestli je Ela spokojené miminko, tak bych ji nechala. MMCH ten její spací režim fakt zááávidííím :oops: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.11.07 09:52

Ahoj Lesino,

já bych se tím netrápila (no já jsem se sice trápila, ale teď jsem už chytřejší). Moje dcera byla ve spaní přeborník do 6 měsíců nebyla vzhůru déle než hodinu a půl, někdy spala dokonce i 20 hodin denně. Jedla málo, vzbudit se téměř nedala, doktorka byla v pohodě i když přibírala na hranici přípustnosti. Mléka ubývalo, do toho žárlivá starší sestra a kojení skončilo ve 4 měsících. Teď jí až moc, ale i přesto tolik nepřibírá - ve dvou letech má 11,5 kg a spí pořád jako dudek (zaplať pánbůh).

Někdo řeší nespavost a někdo spavost...... Já řešila u dvou dětí oboje, ale lepší je spavost :D

Bubina

• Nahlásit
  • Citovat
292
7.11.07 10:47

no,ja jen aby to spatne nevyznelo…nase doktorka je dobra,hodna,leci si myslim dobre,mam k ni duveru a vazim si ji…jen v oblasti vyzivy a kojeni je tak trochu stara skola..

Prave u Stepanka to byl celkem boj…porodni vahu mel zpatky az po trech tydnech..pani doktorka me prvni tyden domu poslala s Nutrilonem,ani se neptala,jak spi,jestli cura a tak…jen koukla na vahu a dala mi krabicku UM…doma jsem to obrecela a pak jsem si pujcila kojeneckou vahu a vazila ho ..a zjistila jsem,ze pravidelne pribira..ne moc,ale prece…tak jsem UM nedala…

ve ctyrech mesicich mi doporucovala,at navarim kureci polivku,dam do ni brambor a zeleninu a at se kluk nabasti…ze pribira,ale pomalu…ja jsem zase zustala jen u kojeni…

v sesti mesicich tvrdila,ze k te zelenine musim pridat jeste aspon Lakrumacky,Pribinacky…

v osmi mesicich mi vapravela,ze kdyz deti nechteji maso,tak se muze nakrajet parecek..ze je mekci…

v roce se divila,ze jeste kojim a ze uz mam prestat,dite z toho stejne uz nic nema…

Sice jsem si udelala vsechno podle sebe,ale byl to stres..jestli neco nezanedbam,jestli ma pravdu literatura a internet a ne nase pani doktorka…moje mamka je stan. sestra na detskem v Porube..ta mi porad od jejich doktoru overovala moje pochybnosti…tak jsem nakonec rada,ze jsem vydrzela.....

j.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
292
7.11.07 10:52

jo Lesi, mala Katuska se taky rada precpava…ona pak uz ani nepolkne to posledni mleko,prevaluje ho v puse a pousti koutkem ven.....k tomu skyta…a obcas si teda poradne ublinkne…tak ze prevlikame ji,me a okoli…
K oblibenym kouskum patri ublinkavani s prsem v puse nebo kdyz je v odrihavaci poloze..a pak se tomu jen blazene smeje a obcas si vynuti jeste dopiti… :wink:

jaana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9868
7.11.07 11:19

JOO, BLITÍ S PRSEM V PUSE ZNÁME TAKY A DŮVĚRNĚ :O eLA TO KORUNUJE TÍM, ŽE POKOJNĚ POKRAČUJE V JÍDLE :O

Pardon, caps lock

:)

Dneska jsem se snažila, měla přežíračku v noci, ráno a před spaním před chvílí - no uvidíme za dva týdny :o

L.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
139
21.11.11 17:34

Dotaz

Kolik vase deti pribirali v batolecim veku muj syn jen pul kila za dva mesice, malo pribira, hodne spi, nic moc neji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31603
21.11.11 17:44

Teď koukám do průkazky staršího a mezi 1r a 1,5r přibral 1,8kg, když to zhruba rozpočítám, tak to vychází na 600g za 2m, to mi nepřijde špatné, batolata přece nebudou přibírat kilo za měsíc jak kojenci v prvním půlroce 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama