Hodné spící miminko

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
25.10.21 07:32

Hodné spící miminko

Ahoj holky,
zajímá mě váš názor…
Mám týdenní miminko a je hodné, dá se říct že většinu času prospí a vzbudí se jen na mlíko ( UM ) a potom zase usne.
Ano, najdou se dny kdy poplakává kvůli bříšku
U prvního dítěte jsem todle nezažila, první neustále řvala, v noci jsem se vůbec nevyspala, ale čím byla starší tím to bylo lepší.
No a tchýně mi teď říkà že cím bude větší tím to bude horší…
Myslíte že se to může ještě otočit a ze spícího miminka se stát uřvánek? :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
6696
25.10.21 07:38

Otočit se to může a nemusí, hodná a spokojená miminka taky existují. Já mám 4 děti a v noci třeba spaly všechny hezky, o zubech jsme většinou ani nevěděli. UM je oproti MM hůře stravitelné, proto nekojené děti můžou být spavější, pravidlem to ale není. Takže jako se vším - každé dítě je jiné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1002
25.10.21 07:41

Uze a nemusí…mám 10tydenni princeznu po narození byla přesně jak píšeš, spala a spala a spala…cca od 4-5 týdnů přes den skoro nespi…nebo si chrupne třeba na hodinku a jinak kouká, ne že by plakala (to je celkem výjimka) spíš si zvatla a kouká kolem…když se jí zdá že si ji nevšímám tak vydá nějaký zajímavý zvuk…nebo zaknoura… Kde si opravdu zdřímne tak je občas autosedačka nebo moje náruč (ale běda jak ji odlozim to je pak řev jak tur) občas se nechá přendat do h lehatka a potom v kočárku při procházce…v noci spí ale parádně..celičkou noc..cca od 8 večer do 5-6 rano jen přes den prostě vyžaduje pozornost většinu času a chce mít přehled takže neexistuje že by třeba byla v postýlce nebo i v kočárku a byla vzhůru a neviděla by ven co se děje kolem…uvidíme co bude dal

Ještě dodám že malá je cca od 14 dnů ppněna UM

Příspěvek upraven 25.10.21 v 07:45

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2806
25.10.21 07:44

Jasně, že může. Ale stejně tak vůbec nemusí. Já jsme to měla jako ty, první hrozně uřvaný, s věkem se to lepšilo. Druhy hodný a pěkně spící, věkem se to horšilo, ale až tak kolem roku. Ne že by začal brečet, ale stala se z něj neuhlidatelna motorová myš bez pudu sebezáchovy. V noci se budí i teď v 5 letech a vstává nechutně brzo. Ale jako mimino byl fakt skvelej. No a třetí dítě je stejně uřvany a blbě spící od narození do teď, má 2 roky, tak jen čekám, jestli a kdy se to konečně změní.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27119
25.10.21 07:49

@Daniela.Novohradska Může a nemusí. Z mojí zkušenostia z blízkého okolí se to láme okolo těch třech měsíců, kdy dítě začíná vnímat svět, odezní případné prdíky a děcko se tak nějak „dopeče“.
Pak mám pocit, že se „vyloupnou“ a začně být jasnější povaha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27610
25.10.21 07:59

Tchyně dokáže potěšit, že? :mrgreen: není nad to když dokáže povzbudit matku v šestinedělí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22059
25.10.21 08:18
@pikola píše:
Tchyně dokáže potěšit, že? :mrgreen: není nad to když dokáže povzbudit matku v šestinedělí
:mrgreen: Přesně, vyloženě zlatíčko. Mám pocit, že to je taková česká nátura - když někdo vypadá moc spokojeně, tak ho pěkně usadíme. Naopak uklidnění se dočkáme jedině, pokud už jsme hodně na dně :jazyk:

Za mě - z toho, jak se „chová“ miminko v týdnu věku nejde poznat vůbec nic. Změnit se to může ještě 100×. Znám spavá novorozeňata, co se z nich po šestinedělí staly řvoucí a vzteklé uzlíčky budící se 20× za noc a naopak děti, které od porodu do školních lavic spaly klidně, projevovaly se klidně, byly bezproblémové. Za mě je lepší čekat to horší, čili připravit se na možnou změnu k horšímu, až se prtě dospí z porodu a případné žloutenky. Nebudeš pak nemile překvapená, když se začne chovat jako standartní kojenec, ale můžeš být velmi mile překvapená, když zůstane klidná a spící.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4418
25.10.21 08:22

No může se to otočit a taky nemusí. Můj prvorozeny i v roce dokázal prospat az 18 hodin denně. Krásne jedl, vystacil si pri hraní sám, prostě úplně zlaté dítě ( ted v 8 letech si to vybírá podle me :lol: ) druhorozeny první 3 týdny taky zlatíčko, pak začalo břicho, zuby a přestal spát úplně. Spal max 4 hodiny denně, ještě k tomu jen jecel nebo se kojil.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26475
25.10.21 09:09

Může a nemusí, dětem se ty návyky mění každou chvíli. U nás třeba byl starší taky hrozně hodné miminko a celkem hodný zůstal (jako občas mi hodný nepřišel, ale když srovnám s mladším je to vyložený anděl), mladší na tom byl hůř, ne že by teda celé dny a noci řval, ale bylo víc takových náročnějších situaci a zůstal živější než starší :D jako vyloženě spací typ nebyl nikdy ani jeden, od roka mi přes den nikdo nespí, večer by skakali do půlnoci, kdybych je nechala, ale umí se slušně zabavit sami.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2410
25.10.21 10:23

Muze a nemusi, je to vsechno jen zase obdobi a taky bych rekla ze v tom urcite hraje roli take povaha ditete

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
849
25.10.21 12:21

Vůbec si to nepripoustej a užívej dokud chrni a je klid :D
Samozřejmě, ze se to muže změnit ze dne na den, ale taky nemusí;)
Mě teda obě děti prvních 14 dnu v podstatě prospali, podle mě to bylo než se,,nastartovali” a zjistili ze na světě se můžou i nějak (poradně ) projevit 8o :D
Držím palce at mas po uřvánkovi klidase :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
931
25.10.21 12:30

Jak všichni píšou, změnit se to může, ale nemusí. Naše malá na začátku pořád jen spala a teď jsem ráda, když dá přes de 3× 40 minut 😀. Ale není ani nějak extra ubrečená, prostě pohoda. Tchýni ani nikoho ale neposlouchej, udělej si laskavost 😀

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
92
25.10.21 15:47

Tak my měli spací mimino. Na UM. Žádné koliky, nic. Od tří měsíců prospal celou noc bez probuzení. Přes den taky, pohoda. Když byl vzhůru, hračky, hrací deka. Pozoroval pejska.

Vždycky ve své postýlce. Později uspávání chvilku na rukách, pak do postýlky. Bíly šum- bouřku s deštěm měl nejradši :lol: pak Mozart ukolébavky. Teď mu budou za 3měsíce tři roky a nic se nezměnilo. 20:45 si posbírá autíčka a mami pojď číst. Ve 21h je tuhej. Od září v DS a spí i tam. Vzorňák :mrgreen:

Tak žádné stresy. Klíďo se nemusi nic změnit. Tchýně je dobrák od kosti ;) :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
663
25.10.21 22:47

Tak abys tu mela dalsi zkusenost “muze a nemusi” k dobru :mrgreen: :mrgreen:

Prvni dcera peklo do cca pul roku, rvani xhodin vecer, do roka porad nic extra, buzeni po 2h. Od toho roku zlaticko. Teda do prvniho vzdoru :lol:

Druhorozena ted 9m, do tech 4m uplne v pohode, noci spala s buzenim po 3-6h, zadnej extra problem v zasade, napila se a spala. Oproti prvni tedy nesnasenlivost kocaru a sedacky, ale jinak opravdu klid. Od tech 4m je to docela toco, neni vyjimka noc s buzenim po 1h. Je hrozne akcni a nezastavi se prakticky cely den.

Takze tak :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat