Hodně uvolněné šťávy ve vakuovaném mase

227
7.11.20 12:22

Hodně uvolněné šťávy ve vakuovaném mase

Zdravím, potřebovala bych se poradit. Objednala jsem v on-line nákupu vepřovou pečeni. Byl to vakuovaný balíček a okolo kusu masa bylo poměrně dost šťávy, datum balení 27.10. a datum spotřeby 10.11. Docela mě ta trvanlivost zarazila, ale dobře, ve vakuu může být asi takto dlouhá. Ale co množství šťávy, co maso pustilo? Vakuované maso moc nekupuji a v tom, co kupuji ( kuřecí z farmy Loužná) tolik tekutiny nebývá. Po rozbalení se nezdálo, že by to bylo nějak cítit. Myslíte, že je to pouštění šťávy normální proces a bylo to tím, že uběhlo 11 dnů od zabalení? :think:
Díky :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
5162
7.11.20 12:30

Já vakuovane kupuju, a vždycky tam je nějaká šťáva. Pokud nesmrdi, normálně ho zpracuj. Na ten datum balení a spotřeby radši nekoukej :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 12:31

To je přesně to dneska do všeho „nacpou“ vodu kvůli ceně. Třeba ten zázrak jako krehcene maso :lol: ale jestli je to vakuovane tak se může zdát vody víc než je dost ten obal klame. Ale rozhodně u masa nečekat na konec platnosti. Buď jde čerstvé do mrazáku nebo rovnou do „trouby “

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
227
7.11.20 12:39

@JiříkMazlík Já jsem to raději hned zpracovala, ale kdybych viděla ten balíček v obchodě, tak to nekoupím. Chci čerstvé maso( stařené hovězí je něco jiného) a ne přemýšlet, proč se to koupe v takovém množství krvavé šťávy a jestli je to známka nějakého rozkladného procesu nebo ne. To je bohužel trochu nevýhoda on- line nakupování potravin.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 12:45

@BlueFox no v tuhle dobu je to boj buď někam jet a doufát že vše bude ok a nebo objednat a mít stejný pocit jen nemuset do plného krámu. Tak alespoň si to maso viděla a zkontrolovala v restauraci ti ho přinesou už krásně nazdobené v talíři :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14572
7.11.20 13:29

Normální mokré zrání, to je v pořádku, i ta šťáva.

https://masoskodovi.cz/…-masa-a-veci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17438
7.11.20 13:45

Neboj, vodou to opravdu napíchaný není. Maso pouští šťávu normálně, vždyť každýho živočicha tvoří z velké části voda. Tohle maso kupuju často a je ok.
@JiříkMazlík už jsi někdy viděl čerstvě zabitý a rozbouraný maso? Asi ne co?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7.11.20 13:51

@Janli viděl každý rok na zabijačce od běhání pasika až po jitrnice :lol:. Ono hodně udělá ten pohled na to v pytli či vanicce leč tam dávají „ubrousek“ a není to vidět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8.11.20 21:04

To je u vakuovaného masa úplně v pořádku ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama