Reklama

Hodně živé dítě - přebalování a jídlo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 30.03.11 11:35
Hodně živé dítě - přebalování a jídlo

Ahoj,

zajímaly by mě vaše fígle, jak zabavit 10M dceru, aby aspoň u jídla a přebalování vydržela chvíli v klidu. Je to boj, nejradši by pořád lítala (teda po 4), klidně hladová. U přebalení jí kolikrát musím fakt přeprat, dělá mi to strašně zle, je to takový chvístek hubený, ale prostě nějak jí tu plínku dát musím. Žádné věci do ruk (už ani ty nové a neznámé)a šaškování nepomáhají, po 4 vteřinách se zvedá a s holým zadkem odbíhá. Jak já závidím mamkám, kterým děcka na plavání žužlají rybilku a nehýbou se…

U jídla to samé, občas pomůže puštěná tv, věci, co dostane na zabavení pořád odhazuje a strhává si bryndák, jen aby už mohla ven ze židle.

Jinak je moc šikovná, umí hodně věcí, nebojí se lidí kolem, ale jak má vydržet chvilu v klidu, je to peklo.

Co vy, jaké máte fígle, jak s tím bojujete?

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

doriang
Kelišová 5579 příspěvků 30.03.11 11:48

Figle na prebalovani jsem nemela… proste jsem ji chytla a drzela a byl u toho rev, posledni dobou se to uz da nejak domluvit a hlavne jsme zacali hrat pri prebalovani hru „Kde je“ Elinka si zakryva oci a ja ji jako hledam.
Kolem tech 10 mesicu obcas zabralo, kdyz jsme ji rikala basnicky jako „paci paci“ nebo „Varila mysicka“ ona to ukazovala rukama a nemela cas se vztekat ze se prebaluje. Ale zabiralo to jak kdy.

Jidlo - byla hlady dokud se nenechala nakrmit. Ale nebyla jsem nejak drsna, klidne jsem za ni s tou miskou chodila a davala do pusy.

evakra
Kecalka 294 příspěvků 30.03.11 12:01

Ahoj, tak já mám s malou to samé, pořád lítá po bytě jak neřízená střela, přebalování je hrůza, jídlo ještě horší, vyčistit jí nos je nadlidský úkol, trochu funguje strčit ji do ruky něco, co si normálně nesmí brát, třeba telefon ( chudák malej už vypadá:-))krabičky s léky atd., je to pro ni něco neobvyklého a chvíli jí to zabaví, teď jí začaly zajímat kostky, pokouší se je dávat na sebe nebo je dává do hrnečku a já jí zatím cpu jídlo do pusy, ale je to všechno jen na chvíli, po čase zas musim vymyslet něco nového, je to pořád boj kdo z koho :-)
Takže já tě úplně chápu, ale moc neporadim :nevim:

Panuška
Neúnavná pisatelka 17043 příspěvků 30.03.11 12:04

přebalování - násilím nacpat a přežít. Mě se osvědčilo nedomlouvat, nepřemlouvat ale prostě přebalit. Ono není moc vtipné když ti zdrhá s h… na zadku po bytě. Ale tím si projde asi každé dítko a časem se to zlepší. Takže přežít.

Jídlo neporadím, malá je žrout a jedla by furt takže u nás je jídlo v pohodě. Ale rozhodně bych neběhala s miskou za dítětem to si zaděláváš na blbej zlozvyk. Já jsem v tomhle byla pes - žádné hračky, televize, kravinky u jídla, nic, teď se jí a hotovo. Maximálně lžička do ruky. :wink:

pomeranca
Extra třída :D 10702 příspěvků 30.03.11 12:06

Přebalování: držím a nepovolím, dokud nemá plínu na zadku. Je to občas boj, ale lepší způsob jsem nevymyslela. Většinou už při zapínání bodyčka je hodný :lol: :think:

jídlo: jak kdy, někdy chce taky lžičku, někdy dostane misku s troškou jídla, v tom se patlá a já ho mezitím nenápadně krmím. Ale když moc nechce, tak na něj kašlu, prostě sní pár lžiček a má pak až další jídlo…

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 30.03.11 12:19
pomeranca píše:
Přebalování: držím a nepovolím, dokud nemá plínu na zadku. Je to občas boj, ale lepší způsob jsem nevymyslela. Většinou už při zapínání bodyčka je hodný :lol: :think:jídlo: jak kdy, někdy chce taky lžičku, někdy dostane misku s troškou jídla, v tom se patlá a já ho mezitím nenápadně krmím. Ale když moc nechce, tak na něj kašlu, prostě sní pár lžiček a má pak až další jídlo…

body umím i za běhu, ale plínka jednou rukou dát prostě nejde, obzvlášť holce, jak neporovnám gumičky u noh, tak se mi počurá mimo

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 30.03.11 12:20
Panuška píše:
přebalování - násilím nacpat a přežít. Mě se osvědčilo nedomlouvat, nepřemlouvat ale prostě přebalit. Ono není moc vtipné když ti zdrhá s h… na zadku po bytě. Ale tím si projde asi každé dítko a časem se to zlepší. Takže přežít.Jídlo neporadím, malá je žrout a jedla by furt takže u nás je jídlo v pohodě. Ale rozhodně bych neběhala s miskou za dítětem to si zaděláváš na blbej zlozvyk. Já jsem v tomhle byla pes - žádné hračky, televize, kravinky u jídla, nic, teď se jí a hotovo. Maximálně lžička do ruky. :wink:

tak žrouta závidíme, kdybych se měla vyvarovat zlozvyků u jídla, fakt umře hlady

Uživatel je onlineAliik
Echt Kelišová 8265 příspěvků 30.03.11 12:28

Taky mam zive dite a nezravce. U prebalovani fakt pomaha jenom preprat a rychle zabalit, obcas pomaha kdyz zpivam, to se mrska trosku mene, asi zasne nad mym kvilenim :mrgreen:
A to, ze dite ma zpusobne jist v zidlicce plati pro deti, ktere jedi. Moje prte taky neji a je pod hmotnostni tabulkou a preci ji nenecham umrit hlady. Tedy na zidlicce trvam, ale cteme omyvatelna leporela, vkladame tvary do kostky a taky dale, nejlepe totiz ji, kdyz se na to nesoustredi. Takze jak by to melo vypadat je sice hezky, ale ne vsecky deti jsou tabulkove a jsou ochotne dobrovolne neumrit hlady, moje dite je schopne byt dobrovolne Somalec na 3 susenkach a 2 flaskach UM denne, takze chapu :wink: :hug:

evakra
Kecalka 294 příspěvků 30.03.11 12:46
xivi píše:
pomeranca píše:
Přebalování: držím a nepovolím, dokud nemá plínu na zadku. Je to občas boj, ale lepší způsob jsem nevymyslela. Většinou už při zapínání bodyčka je hodný :lol: :think:jídlo: jak kdy, někdy chce taky lžičku, někdy dostane misku s troškou jídla, v tom se patlá a já ho mezitím nenápadně krmím. Ale když moc nechce, tak na něj kašlu, prostě sní pár lžiček a má pak až další jídlo…
body umím i za běhu, ale plínka jednou rukou dát prostě nejde, obzvlášť holce, jak neporovnám gumičky u noh, tak se mi počurá mimo

Přesně, také mi při držení dítěte vždycky chybí ruka, co by nandala tu plínku, se divim, že příroda nezařídila, aby ženský při porodu narostl ještě jeden pár rukou, fakt by se hodil :-)
Také jsem zkoušela nechat vyhladovět, ale potom, co mi od rána do snědla tři lžičky přesnídávky a dvě sušenky, jsem večer zas pokorně vytáhla hračky, fakt mam pocit, že by raději dobrovolně umřela hlady než aby jedla v klidu :-)

vvero
Ukecaná baba ;) 1113 příspěvků 30.03.11 12:54

Ahoj xivi, ani nevíš, jak Ti rozumím :palec:
Ohledně papání jsem už založila diskusi, protože jsem si vážně nevěděla rady. Tady:
https://www.emimino.cz/…jidla-60920/
Teď zkouším všechno, co holky poradily, a musím říct, že zabírá hlavně zabavení čímkoli. Ale musíme střídat všechno možné (knížky, lžička do ruky a vrtání se v trošce jídla, různé říkanky, teď dokonce začalo pomáhat i společné stolování s tatínkem) :palec: Zjistila jsem, že když zabavím levou ruku, tak papáme. Jakmile je levá volná, potvůrka hatí všechny moje pokusy o nakrmení. Jídlo pak lítá všude a maminka vypadá každý den jako prasátko hodinu po převlečení nového domácího „ohozu“ :think: Jsem fakt krasavice, už se bojím i otevřít pošťákovi :lol:
Když je hladovej, tak sní 3-5 lžiček na nasycení a tím je jídlo vyřešeno :nevim:
S přebalováním to máme taky stejné. No a vlastně s jakoukoli péčí - mazání po koupání, péče o nosík, čištění zoubků.. Takže přeperu, ignoruju řev, už se nerozčiluju, občas něco vzácného půjčím do ruky, jsem ale trochu naštvaná, protože mezi ostatníma maminkama vypadáme nepatřičně. Třeba v plavání :zed:
Držím palce, ať máš víc trpělivosti než já :mavam:

Uživatel je onlineAliik
Echt Kelišová 8265 příspěvků 30.03.11 13:12

Jeee, vvero, chvilema v Matyaskovi vidim nasi Zuzku v blede modrem :wink: :roll: Nebyla v ty dny nejaka spatna konstelace? Zuzka je od Matyaska o 3 dny :lol:

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 30.03.11 13:12
Aliik píše:
Taky mam zive dite a nezravce. U prebalovani fakt pomaha jenom preprat a rychle zabalit, obcas pomaha kdyz zpivam, to se mrska trosku mene, asi zasne nad mym kvilenim :mrgreen:
A to, ze dite ma zpusobne jist v zidlicce plati pro deti, ktere jedi. Moje prte taky neji a je pod hmotnostni tabulkou a preci ji nenecham umrit hlady. Tedy na zidlicce trvam, ale cteme omyvatelna leporela, vkladame tvary do kostky a taky dale, nejlepe totiz ji, kdyz se na to nesoustredi. Takze jak by to melo vypadat je sice hezky, ale ne vsecky deti jsou tabulkove a jsou ochotne dobrovolne neumrit hlady, moje dite je schopne byt dobrovolne Somalec na 3 susenkach a 2 flaskach UM denne, takze chapu :wink: :hug:

mluvíš mi z duše… a ty dvě mlíka jsou ještě noční, ne? :lol:

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 30.03.11 13:16

holky, ještě mi přesně technicky popište, jak u toho přebalování „držet a nepovolit“? převalí se mi pokaždé na bok a metá pryč, jednou rukou držím kotníky, druhou utírám zadek, ale vyloženě se postaví na hlavu, propne, mrskne a už je fuč… resp. do fáze utření ještě jakžtakž, ale jak držet u nandání plínky? držím kotníky šoupnu pod zadek a co pak, kdž potřebuju plínku naštelovat a hlavně zapásat ty lepítka, to držíte nějak předloktím přes hrudník nebo jak?

Uživatel je onlineAliik
Echt Kelišová 8265 příspěvků 30.03.11 13:20

No bude to znit drasticky, ale nejjednodussi pro me je na ni mit svoji nohu (proste pres hrudnik mam lehce polozenou nohu od kotniku po koleno) - prebaluju tedy na zemi. Volnou ruku ani predlokti nemivam :lol: Prijde mi to mensi zlo ji takhle na 10s preprat nez aby 5 minut vyvadela a stejne brecela :wink:

xivi
Zasloužilá kecalka 877 příspěvků 30.03.11 13:25
Aliik píše:
No bude to znit drasticky, ale nejjednodussi pro me je na ni mit svoji nohu (proste pres hrudnik mam lehce polozenou nohu od kotniku po koleno) - prebaluju tedy na zemi. Volnou ruku ani predlokti nemivam :lol: Prijde mi to mensi zlo ji takhle na 10s preprat nez aby 5 minut vyvadela a stejne brecela :wink:

mi to drastické nepřijde, kdybys viděla, jak ji zaklekávám přičištění nosu :mrgreen: seš teda nějak zboku? nemohl by tě manžel vyfotit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Konec „chodské truhly“: Šinkorová bez tuny líčidel vypadala skvěle!

O pořádné překvapení se v deváté řadě StarDance postarala Daniela Šinkorová... číst dále >

Proč Třešničková otálí s návratem do Česka? Vliv na to má infekce i kuchař

V Istanbulu popálená Týnuš Třešničková (23) uklidnila všechny své fanoušky.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >