Hodnocení českého porodnictví

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Ela87
Povídálka 11 příspěvků 10.10.14 13:02
hodnocení českého porodnictví

Holky, tak jsem si v aktuálním čísle reflexu přečetla, jak je naše porodnictví na prd, což mě v kontextu mýho vlastního porodu docela překvapilo. U Apolináře zvládli můj rizikovej porod na výbornou, ráda na to vzpomínám (a to jak jsem byla vyklepaná). Docela ráda bych věděla, jestli jsem prostě jenom vychytala dobrou směnu a porodnici, nebo jestli to s tou kritikou trošku nepřeháněj… Za tím účelem jsem stvořila dotazník a když vás tady tak pěkně mám, tak mi prosím vyplňte těch 7 otázeček (samozřejmě anonymně), já to pak vyhodnotim a dám jim zpětnou vazbu + mám kamaráda v českym rozhlase a mohl by o tom udělat nějakou reportáž. Jestli je to naše porodnictví fakt na h.., tak aspoň můžem dát impuls ke změně!
 http://www.survio.com/…5D2O7E6G6N8S

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Crystal87
Generální žvanilka 23943 příspěvků 10.10.14 13:07

Máš to vyplněné:)Budou pak někde k nahlédnutí výsledky? Docela by mě zajímaly ;)

Ela87
Povídálka 11 příspěvků 10.10.14 13:10
jj, určitě pak ukážu :-)

@Crystal87 jj, určitě pak ukážu :-)

Mišmiš
Kelišová 6455 příspěvků 10.10.14 13:10

Reflex :roll: :zed: :zed: a novinarska svoloc vubec…
Samozrejme, ze je nase porodnictvi na vysoke urovni. Dle meho neni treba salodlouze tady obhajovat - staci porovnat nejen statistiky v ramci svetoveho meritka
Kdyz by nahodou se ti povedla „kampaň“ na obhajobu porodnictvi z pohledu „obycejnych“ ceskych matek, byla by to zasluzna cinnost - vuci vsem, kteri v porodnictvi pracuji.
Dotaznik samozrejme vyplnim

lucynka87
Povídálka 14 příspěvků 10.10.14 13:12

Vyplněno:o)

Fima
Nadpozemská drbna 29366 příspěvků 2 inzeráty 10.10.14 13:12

Vyplnila jsem 2 x, za dva porody. :D

Lizzi
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.10.14 13:13

Oprav si v šesté otázce ve třetím slově měkké i za tvrdé ;-)

berry4
Nadpozemská drbna 28366 příspěvků 10.10.14 13:13

TENHLE DOTAZNÍK V PODSTATĚ VŮBEC O NIČEM NEVYPOVÍDÁ. Spíše opět poškodí ty, co opravdu za lepší porodnictví a podmínky bojují. Plno žen, co rodily, si totiž vůbec ani neuvědomuje, neví, že ty nutné sekce, ty nutné záchrany jejich dětí by nutné nemusely být, kdyby porodníci jejich porody tak intenzivně neovlivnovali svými zásahy.
Naše porodnictví možná na vysoké úrovni je, ovšem ti, kteří ovlivnují porody už ne. Po té lidské stránce.

Adduše
Ukecaná baba ;) 1114 příspěvků 10.10.14 13:14

Taky jsem vyplnila. jsem doopravdy zvědavá na výsledky! dáš to sem?

Lajka09
Závislačka 4916 příspěvků 10.10.14 13:15

Vyplněno, výsledky by mě také velmi zajímaly.

Anys29
Ukecaná baba ;) 1859 příspěvků 5 inzerátů 10.10.14 13:19

Vyplnila jsem a jsem zvědavá na výsledky!

Almira-Alm
Echt Kelišová 9785 příspěvků 10.10.14 13:21

Vyplněno. Rodila jsem v porodnici a za dost věcí jsem musela trochu bojovat a čelit nepříjemnému chování. Odmítnutí píchnutí plodové vody, odmítnutí oxytocinu a odmítnutí nástřihu - to všechno jsem si musela „vybojovat“.. Myslím, že české zdravotnictví obecně je na dobré úrovni ale hodně často dělá zbytečné medicínské zásahy..

Ela87
Povídálka 11 příspěvků 10.10.14 13:28

@Lizzi jj, provádim.. chybička se vloudí, měla jsem při tom malou na klíně :lol:

ospalámyš
Kelišová 5437 příspěvků 10.10.14 13:29

Ten článek mi přišel docela dobrej a vcelku vyváženej a nevyzníval tak, že je naše porodnictví naprd. 8)

To, že je tu nemožnost porodit doma nebo v porodním domě, mít k tomu akreditovanou asistentku, která se nemusí bát milionové pokuty a která bez nějaké řevnivosti a vzájemného boje a osočování spolupracuje s nejbližší porodnicí a porodníky, je prostě fakt. Není tu možnost volby, panuje tu hysterie okolo porodů doma a to nepřispívá k věcnému přístupu a vyřešení celé té situace tak, aby byly porody co nejbezpečnější a každá si mohla zvolit. Nehledě na to, že v porodnicích to často funguje spíš direktivně a rutinně, takže je t dost o štěstí na koho narazíš.

Výsledky porodnictví slušné, ale takové má i třeba Švédko a další, kde je tohle vše vyřešeno daleko lépe. Takže jo, je dost co zlepšovat, aby jsme se dostali na jejich úroveň i ohledně alternativ a přitom si zachovali jejich výsledky.
nemluvě o lidském přístupu a chování personálu 8)

Dotazník vyplním ;)

Ela87
Povídálka 11 příspěvků 10.10.14 13:32

@ospalámyš děkuju!

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Babička utýraného Marka (†3) hrozí mstou: Simonu bych zašlapala do země!

Tím, kdo smrtí sotva tříletého Marečka z Loun nejvíce trpí, je nepochybně... číst dále >