Hodnocení příspěvků - palcem nahoru nebo dolů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 17.01.11 23:22
Hodnocení příspěvků - palcem nahoru nebo dolů

Dnes jsem byla na specializovaném fóru (ne konkurenčním :wink:) a docela se mi tam líbil nápad s hodnocením jednotlivých příspěvků palcem nahoru nebo dolů, vyjadřujícím souhlas či nesouhlas (něco jako na Facebooku „Like“, „Dislike“. Nevím, jak moc by to bylo z programátorského hlediska náročné, ale myslím, že by to mohlo být zajímavé. Na daném fóru se hned pod úvodním příspěvkem vypisovali 3 nejvíce hodnocené příspěvky (ale to už by bylo příliš náročné). Tak jen pro inspiraci...... Možná je to hloupost. :lol:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Pettulle
Extra třída :D 11503 příspěvků 18.01.11 01:53

No tak tohle mi přijde jako blbost, za den co se tu ukáže příspěvků a byt jen občasnej ohodnotit? A kopírovat FB mi příjde :nevim:

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 18.01.11 06:01

Tak já to za špatný nápad nepovažuji :-)
Myslím, že by si spoustu pisatelek dalo pozor a trochu přemýšlelo o tom, co na internet a do které diskuze vypouští. Ubylo by třeba hádek a napadání. Spoustu diskuzí mi přijde, jakože nudící se maminky nemají co dělat, tak místo nějaké záslužné činnosti dřepí na netu. Omlouvám se za to vyjádření, každého věc,ale často mi to tak připadá. Teď tím mám na mysli vleklé politické diskuze apod.

Záleželo by taky na tom, co bych hodnotila - obsah příspěvku, souvislost s tématem, věcnou správnost.
Uvítala bych to. Taky jsem si všimla, že hodně pisatelek, když vyloženě souhlasí s nějakým příspěvkem, tak ho prostě cituje a pod to vloží jen smajlík, bez jakéhokoliv dovětku. Pokud se v jedné diskuzi sejde tohoto víc, diskuzi to jen prodlužuje.

A všichni nemáme stejné vyjadřovací schopnosti, všichni nemáme vždy tolik času. Jedním kliknutím veřejně „podepsat“ to, co napsal druhý, není špatný nápad. Aspoň by ten původní pisatel věděl, že se svým názorem není sám.

Nevím, na jakém Callamaika byla foru, já na ostatní fora nechodím, ani FCB mě moc nebere. Ale nějak tak, jak jsem to popsala já, bych to uvítala. Je sice pravda, že kdo chce, svůj „názor“ do pranice stejně přidá, ale myslím si, že by to částečně zabránilo tlachání o něčem pořád dokola, ve finále už beznázorovým příspěvkům vedoucím ke konfrontačnímu tonu, někdy urážkám a napadání(často jen proto, že druhá strana má jiný názor).

teresa20
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.11 07:41

Taky bych uvítala, dobrý nápad :palec:

Any11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.01.11 08:51

Taky se mi to libi. Uz proto kdyz se nekde radi (a velmi casto blbe), aby treba uzivatelka vedela, ktery nazor je podle uzivatelek spravny.

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 18.01.11 09:00

Děkuji za většinovou podporu. Přirovnání k Facebooku mělo sloužit jako příklad, neb ho většina dobře zná. Byla jsem na jednom cyklofóru a hledala rady ohledně dětské sedačky..... :-D

jenny.fields
Nadpozemská drbna 25247 příspěvků 18.01.11 09:01

Tohle je na Seznamu na Novinkách, kde lidi píšou komentáře. Plusy a mínusy. Co vím, tak na FB žádný dislike není, pokud se to přes noc nezměnilo :think:
Mně se to jako nápad líbí :palec:

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 18.01.11 09:04

No jo, Jenny, máš pravdu, není :pankac: . Nevím, proč jsem to tak měla v paměti. Teď bych ti dala :palec:.

Příspěvek upraven 18.01.11 v 09:16

kvaček
Extra třída :D 13507 příspěvků 18.01.11 09:09

mně taky, někdo napíše nazor a když s ním souhasím, dám palec, že ano a neusím nic k tomu vypisovat.. takto tam bude třeba 10 palců…
Pokud to tobře chápu, jak je to myslené..

jadviga
Extra třída :D 14546 příspěvků 18.01.11 09:15

já myslím, že je to fajn nápad, takže za mě máš :palec: :wink:

lulushka
Extra třída :D 10178 příspěvků 18.01.11 09:32
:palec: :lol:
j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63613 příspěvků 3 inzeráty 18.01.11 10:37
Anielkha píše:
Taky se mi to libi. Uz proto kdyz se nekde radi (a velmi casto blbe), aby treba uzivatelka vedela, ktery nazor je podle uzivatelek spravny.

Taky jsem pro, hlavně z důvodu označení správné rady :-)

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 18.01.11 10:56

Co se týče těch „správných rad“, to bude dost těžké ověřit - na spoustu témat zde založených není jednoznačný názor a přou se i odborníci - např. očkování, chodítka, nosítka, SIDS, kojenecké plavání - na to jsem četla podložené názory proti, preventivní široké balení, dětská výživa a tak bych mohla pokračovat.

Já jsem spíš proto, že mě štvou nesmyslné několikastránkové diskuze už „o ničem“, buď se to strhne v hádku na několik stránek, v lepším případě se na konci usmíří nebo v legraci rovnou, viz nedávno v jedné diskuzi, kde mazali postupně admini přihlouplé příspěvky mimo téma, nebyl urážlivé, ale přece jenom, když to téma někdo najde, hledá radu, ne smajlíkové jednověté příspěvky uživatelek.

A taky mi vadí, že někdo považuje jen ten svůj názor za správný a potom, jak dojdou argumenty, začne udusávat druhou stranu.

Nevadí mi, když si občas někde mimo téma napíšou pár vět některé uživatelky, které se znají z dřívějška a píšou normálně, ne o chobotničkách, které mažou písmenka, jak ve výše zmíněné diskuzi. Adminka to smazala, dohledat to už nejde, bylo to v nějaké diskuzi pokud si dobře vzpomínám o chodítkách.
Myslím, že na toto slouží uzavřené diskuze.

Callamaika
Ukecaná baba ;) 1560 příspěvků 18.01.11 11:23

Jano, podle mě nejde o „správné“ rady, spíš o to, vyjádřit názor, k jaké radě se rodiče spíše přiklánějí. Většina z nás není vystudovaným odborníkem na dané téma, ale v praxi se toho hodně naučíme, zvlášť pokud jde o děti. Ve většině případů nebude možné jasně stanovit, co je správné a co ne, ale bylo by jasně vidět, kam se mínění kloní. S trochou nadsázky lze ony palce přirovnat k referendu. Tam také nikdy není žádná možnost správně, lidé prostě vybírají to, co jim přijde vhodnější (i když je jejich volba podle nich jediná správná možnost :lol:).

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 63613 příspěvků 3 inzeráty 18.01.11 12:28

Tak to taky, ale já bych to přivítala i u témat, kde je je jasné, co je správně, třeba dotazy na mateřskou a rodičák.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nezvládala dvě děti, pořídila si třetí! Špindíra Věra z Výměny manželek má syna

Jen málo dílů televizní show Výměna manželek bylo tak kontroverzních jako... číst dále >

Andrea Pomeje vzdala hold svému příteli v den narozenin Jiřího Pomeje

Šťastné narozeniny dnes Jiří Pomeje dozajista neprožije. Na smrt nemocný... číst dále >

Články z Ona Dnes

Na plastiku jsem šla kvůli šikaně, říká kdysi obézní žena

Annie McManisová (25) z Nového Zélandu od mala zažívala kvůli obezitě šikanu.... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >