Hodnota glykemie na lačno

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Beata_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 26.09.14 12:56
Hodnota glykemie na lačno

Ahoj holky, zajímalo by mě co znamená v těhu průkazce glykemie na lačno 8o s hodnotou 3,6. Může někdo poradit, jestli je to vpořádku? brali mi v 10 týdnu krev

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
jalemina
Závislačka 2816 příspěvků 26.09.14 12:59

@Beata_O to je cukr :) jestli nemáš těhotenskou cukrovku. A buď bez obav, máš to naprosto v pořádku.

Beata_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 26.09.14 13:01

@jalemina aha děkuji, já jsem totiž v 13 týdnu a před těhu jsem jedla hlavně maso, co jsem těhotná ho nejím už skoro vůbec a pořád se cpu sladkých, nebo sacharidama, tak se právě bojím, abych z toho neměla cukrovku :roll:

Rona
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 26.09.14 13:02

Referenční hodnoty glykemie na lačno jsou 3,3 - 6,6, mol/litr. Takže jsi ok :-). Znamená to, že nemáš cukrovku (diabetes). Glykemie je hodnota, která vyjadřuje množství cukru v krvi.
Ve druhém trimestru se dělají podrobnější testy - OGGT se to jmenuje, ale tohle jako základní info, že jsi, co s cukrovky týká v pořádku, zatím stačí.

Rona
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 26.09.14 13:04
Takhle cukrovka nevznikne, neboj :kytka: :kytka:. Ale je samozřejmě lepší jíst vyváženě (píše člověk, který ve druhém těhotenství jedl jenom vánočku, protože nic jinýho nesnesl :mrgreen: ) A přesto jsem neměla těhotenskou cukrovku a to jsem stará a tlustá matka :-)
@Beata_O píše:
@jalemina aha děkuji, já jsem totiž v 13 týdnu a před těhu jsem jedla hlavně maso, co jsem těhotná ho nejím už skoro vůbec a pořád se cpu sladkých, nebo sacharidama, tak se právě bojím, abych z toho neměla cukrovku :roll:
Beata_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 26.09.14 13:08

@Rona tak to jsem fakt ráda, no je to šílené já sladké nikdy nejdela, zákusky, dorty a podobně, a teď nemůžu projít ani kolem cukrárny, taky krupice, čočka, mléko, to je moje, ale z masa se mi zvedá žaludek :( tak teda fakt koukám, co to těhotenství semnou dělá, právě jsem se bála, jestli to neznačí tu cukrovku.
A takhle ty výsledky nestačí? to se můsí na ty větší testy, kde se pije ten sajrajt a musí tam člověk sedět 3 hodiny o hladu :roll: :roll: se bojím, že to nezvládnu a omdlím jim tam.

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 26.09.14 13:16

@Beata_O
Ja mela ve 13tt 3.7 na lačno na klasickými testu kolem 28tt jsem nebyla na vlastni žádost jsem odmítla a muj dr mi to schválil ze je to v mem případe zbytečné a ze uz nikdo neuvádí jaka je to šílena zátěž pro miminko a že test muže cukrovku i vyvolat navíc každé centrum má jiné postupy a ve finále je meření i dost nepřesne a zbytečne stresující.
Nesla jsem ani u prvního ve světe se celoplošne nechodí u nas udajne kvůli tabulkám a grafum posílají všechny
Navíc ja od začátku jim jen a jen sladké dela mi dobře nejspíš mi cukr Chybí a cukrovka se značí pravým opakem

Rona
Zasloužilá kecalka 801 příspěvků 26.09.14 13:34

@Beata_O
Souhlas s Lanou, odmítnout to můžeš. Odmítnout totiž můžeš jakékoli vyšetření. Já mám nadváhu, je mi víc než 35 let a navíc máme diabetes v rodině, takže já na OGTT šla. Kdybych byla mladá štíhlá laň bez rodinného zatížení, možná bych taky nešla. Ale když půjdeš tak se neboj: ten test není nic hroznýho, u nás dovolují si přinést citronovou šťávu s tou ta glukoza chutná jako hodně přeslazená citronovka, okamžitě po vypití jsem přestala mít hlad a špatně mi nebylo. Prostě žádný drama :-). A měla jsem jistotu, že cukrovku fakt nemám.. tedy relativní jistotu, já vím, že nic není na 100%.
Edit: s Lanou souhlasím v tom, že můžeš vyšetření odmítnout s tím ostatním příliš ne, teď jsem si její příspěvek přečetla pořádně

Příspěvek upraven 26.09.14 v 13:36

Beata_O
Zasloužilá kecalka 793 příspěvků 26.09.14 13:35

@Lana222 no já bych to popravdě taky nejraději odmítla, jen se trochu děsím reakce své gynekoložky

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 26.09.14 13:53

@Beata_O
Nemyslím ze bys byla rarita me dali papíry at se objednám ja furt váhala a pak nesla.
Je mi 28 let 66kg pred tehu v rodině žádný náznak první dítě 2.9kg porodní váha ted druhé nebude větší.
Da se udělat odběr krve na glykémii kolem 30tt a výsledek štaci u me nebylo fakt potřeba.
Když se me dr ptal jestli mám výsledky z cukrovky řekla jsem jen ze nemam protoze jsem tam nebyla a řekla sve důvody proc jsem se tak rozhodla.

@Rona
Tak jasně každý ma sve důvody nikomu nenutím názor nejít jen jsem psala ze se muže nejít kdybych mela pocit ze tim ohrožuji mimco půjdu ale u me fakt není důvod ani pbodezření a na lačno vždycky min. hodnota takže tak z moji zkušenosti ;)

Korexada
Kecalka 141 příspěvků 26.09.14 16:32

Mě brali taky glykémii na lačno, měla jsem 5,6 a doktorka mi říkala, že jsem přesně na hraně. Nebere se to u těhotných jinak?

Lana222
Závislačka 4569 příspěvků 26.09.14 19:18

@Korexada
Podle nových tabulek bys ji mela mit :think: :lol:

Korexada
Kecalka 141 příspěvků 26.09.14 21:05

@Lana222
Co je na tom usměvavého?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 26.09.14 22:56

@Beata_O Ne, tyhle výsledky nestačí. Tělo a metabolismus se s postupujícím těhotenstvím může měnit. Takže to, že nemáš příznaky těhotenské cukrovky teď negarantuje, že se ti třeba za pár měsíců nerozjede. Riziko stoupá právě kolem toho 24 týdne, proto se okolo něj posílají těhotné na zátěžový test. Tam se ( an rozdíl od glykemie na lačno) zkoumá i to, jak se tělo dokáže poprat s dávkou cukru po uritém čase. Glykemie na lačno může být ok, ale za hodinu nebo dvě po vypití roztoku by měl cukr v krvi klesnout na určitou hodnotu. Pokud to tak není, tělo špatně hospodaří s inzuinem =těhotenská cukrovka a dietní režim).
Test samozřejmě jako cokoliv jiného můžeš odmítnout, ale nejdřív si zjisti informace o nekompenzované těhotenské cukrovce.
Za sebe nevím proč z toho spust žen dělá takové haló. Sladké pití fakt nesnáším (slazený nemocniční čaj byl pro mě za trest a i grepový džus piju velmi silně zřiděný, jak je na mě sladký). Ale nápoj při zátěžovém testu mi spíš chutnal. :nevim:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17758 příspěvků 10 inzerátů 26.09.14 23:01

@Lana222 Já měla hodnoty na lačno někde okolo 4 a v časovém intervalu kousek pod hranicí. Takže na diabetologickou poradnu to sice nebylo, ale bylo mi doporučeno raději se vyhnout potravinám s vysokým glykemickým indexem.
Váhu mám normální, rodinná anamnéza bez diabetologické zátěže.
Toť k výpovědní hodnotě samotné glykemie na lačno ve vyším stupni těhotenství a „argumentům“ typu jsem hubená, cukrovku u nás nikdo nemá, test je pro mě zbytečný… ;)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Odvážná Jitka Schneiderová: Na Lvy přišla bez podprsenky, odkryla pevná ňadra

Krásná herečka Jitka Schneiderová (46) jako vždy na červeném koberci... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >