Hodnota NT, klky negativní na Down. syndrom

2009
20.12.20 13:38

Hodnota NT, klky negativní na Down. syndrom

Zdravím maminky. Jdu si pro pohled na věc. Ve čtvrtek genetika v Olomouci, nosní kůstka nic, šíjové projasnění 7mm, krev špatná, riziko 1:4. V pátek ihned Brno, Mudr. Vlašín, odběr klků, předběžné výsledky vyloučily DS a asi i jiné syndromy. Teď se bude vyšetřovat karyotyp. Miminko se mu zdá být nateklé. Ale NT naměřil druhý den 4,5 mm, nosní kůstka se nezobrazuje. Jsem dost ve stresu, i když už klidnější, protože pan doktor dal mini šanci. A výsledky nás překvapily. Mile. Spadl mi kámen ze srdce. Neoptala jsem se v emocích, co bude dál. Fakt jsem čekala teda potvrzení DS. Máte zkušenost, s takovými výsledky a máte miminko v pohodě? Nyní jsem 13+2. Děkuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20443
20.12.20 14:04

Ježiš moc moc moc ti držím palečky at je to v pořádku :hug: :hug: :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
20.12.20 14:55

Zkusenost bohuzel nemam, ale pak doktor Vlasin je nejvetsi kapacita v prenatalni diagnostice a je dobre, ze vas ma v peci zrovna on.
Musite doufat 🙏🏼 ❤️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
329
20.12.20 17:48

Zkušenost nemám, ale je dobře, že jsi u Vlašína, je naprostá špička. Držím palce ať vše dobře dopadne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
1.1.21 10:52

Zdravím @dlouha, mohu se zeptat, k Dr. Vlasinovi jste se objednávala sama? Bohužel řešíme tu samou situaci, NT 7,5 mm, nosni kustka malá, oblicejik zplostely. Jsem 11+5. Hned mi byla odebrána krev a výsledky vyšly pozitivně na T13 a T18 1:45. Po konzultaci na genetice je mi nenápadně vnucovan potrat, že i kdyby mi vyšly výsledky z klků negativně na tyto syndromy, tak s touto hodnotou NT je vysoké riziko jiného postižení. V pondělí jdu na další UTZ, popr. odběr klků. Na pana doktora jsem zde četla samou chválu, tak přemýšlím, zda se neobjednat rovnou spíše k němu. Jinak chodím do Zlina na Prediko. Předem děkuji a posílám energii.. Vím, jak je to těžké :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5591
1.1.21 11:05

Ja teda ze sve zkusenosti vim, ze zvysene NT muze znacit i stdecni vadu, coz se hodne opomiji. Tak je pak dobre uddlat okolo 20 tt fetalni echo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1507
1.1.21 11:15

@z.anonym Bohužel to vypadá špatně, zavolej a zeptej se jestli tě Vlašín vezme, pokud ano tak si počkej na jeho stanovisko. Bohužel ten se nikdy nesplete a dokáže s velkou pravděpodobností odhadnout vadu. Spíš přemýšlej jestli chceš dál pokračovat v těhotenství nebo jít na ukončení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
1.1.21 12:02

Já mám bohužel špatné zprávy, už se rozjel hydrops plodu a vyšel Wolf-hirschhornův syndrom. Změny na 4 a 8 chromozomu. Je to vytoužená holčička a byla by velmi postižená, spíš myslí, že by zemřela ještě u mě. Bohužel budeme ukončovat. Budu v 15 týdnu, tak zřejmě už porod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
1.1.21 12:04

@z.anonym odeslal mě k němu můj gynekolog, po špatné genetice v Olomouci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
1.1.21 12:30

@dlouha to me mrzí, držte se…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
1.1.21 12:32

@z.anonym nás taky, snad vám to dopadne lépe než nám

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10514
1.1.21 12:36
@dlouha píše:
Já mám bohužel špatné zprávy, už se rozjel hydrops plodu a vyšel Wolf-hirschhornův syndrom. Změny na 4 a 8 chromozomu. Je to vytoužená holčička a byla by velmi postižená, spíš myslí, že by zemřela ještě u mě. Bohužel budeme ukončovat. Budu v 15 týdnu, tak zřejmě už porod.

To je mi moc líto. Hodně sil :hug:!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5591
1.1.21 12:47

@dlouha
To je mi lito. Znam maminku comela holcicku s WHS - nevedeli to. Umrela asi v5 letech :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2009
1.1.21 14:19

@Toluma ono se to běžně nevyšetřuje, pouze klky nebo plodovka, o to větší šok to je po narození miminka, prostě měl pan doktor Vlašín bohužel pravdu, že tam něco určitě bude

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
1.1.21 14:29

@z.anonym Sami vas neodeslali k p. doktoru Vlasinovi? Vetsinou k nemu chodi zensky s zadankou.
Ale kdyz zavolate na Veveri do prenatalniho centra a vysvetlite situaci, tak uvidite co vam reknou.
Nicmene pokud jsou hodnoty opravdu spatny, tak s tim bohuzel pan doktor nic neudela 😕
K nemu se spis odesilaji pripady, pokud si jiny doktor neni necim jisty a potrebuje konzultaci jeste s jinym odbornikem. V tu chvili se odesila k panu doktoru Vlasinovi. Ale pokud jsou hodnoty jasne a dane, tak s tim nic delat nejde 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat