Hodnoty glykémie a strach z OGTT

11
8.1.21 23:03

Hodnoty glykémie a strach z OGTT

Ahoj holky. Jsem nyní 22+0 a v poradně jsem dostala zadanku na OGTT. První odběr hned po zjištění těhotenství byl 4,5. Jsem sledovana ještě jinde a tam mi pravidelně kontroluji i glykemii. Jsem z OGTT nervózní. Dívala jsem se dle zpráv na hodnoty a zda se mi, že už jsou lehce na hraně. Před těhotenstvím jsem to měla vždy do max 5,3 spíš ale kolem 4,7. Od otěhotnění mám hodnoty nalačno žilní krev 4,6 a 4,5 a poslední že začátku prosince 4,7. Mám z toho strach, jelikož jsem poslední dobou měla stále chuť na sladké a pěkně to prasila. Před tím jsem sladké jedla, ale ne tak moc, do toho Vánoce. Děsí mě to kvůli případnému ohrožení miminka. Měla jste to některá taky tak a OGTT v pohodě? Jsem z toho na nervy. :zed: :zed: :zed: díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2
8.1.21 23:36
@Koala32 píše:
Ahoj holky. Jsem nyní 22+0 a v poradně jsem dostala zadanku na OGTT. První odběr hned po zjištění těhotenství byl 4,5. Jsem sledovana ještě jinde a tam mi pravidelně kontroluji i glykemii. Jsem z OGTT nervózní. Dívala jsem se dle zpráv na hodnoty a zda se mi, že už jsou lehce na hraně. Před těhotenstvím jsem to měla vždy do max 5,3 spíš ale kolem 4,7. Od otěhotnění mám hodnoty nalačno žilní krev 4,6 a 4,5 a poslední že začátku prosince 4,7. Mám z toho strach, jelikož jsem poslední dobou měla stále chuť na sladké a pěkně to prasila. Před tím jsem sladké jedla, ale ne tak moc, do toho Vánoce. Děsí mě to kvůli případnému ohrožení miminka. Měla jste to některá taky tak a OGTT v pohodě? Jsem z toho na nervy. :zed: :zed: :zed: díky

Zatim mas hodnoty v pohode, proto bych se vubec nestresovala (to zveda glykemii pry taky, tak bacha). Kdybys mela lacnou hodnotu na ogtt nad 5,1 tak test delat vubec nebudou a poslou te na nej znovu, kdyby se ti opakovala zase hodnota zvysena, poslali by te na diabetologii a tam to s tebou resit indivudualne. Ale zatim mas hodnoty v pohode, tak je zbytecny se stresovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
625
9.1.21 00:07

Těhotenské cukrovka nesouvisi s tím, že jíš sladkosti, neboj. Hodnoty máš hezké, uvidíš, až půjdeš na test. Nic tak hrozného to není, kdyby se ti udělalo špatně, tak si tam můžeš lehnout. Držím palce, aby se ti cukrovka vyhla ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3692
9.1.21 00:10

Asi nemáš strach z OGTT, ale spíš z gestačního diabetu.
A právě proto se dělá OGTT, aby se gestační diabetes odhalil.
Pokud OGTT odhalí gestační diabetes, budeš mít dietu a tím miminko zcela ochráníš, pokud ji budeš dodržovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
493
9.1.21 06:00

Byla bych v klidu. Lačné hodnoty mám taky vždy vyšší (4,6/4,7) a doktorka (obvoďačka) dělá bububu. Nicméně OGTT mi vyšlo hodně pod hranicí. Měla sem strach ať to není nějak hraniční nebo tak. Celé těhotenství mi bylo zle a žaludek uklidnila jen Coca-Cola. Ty nervy, co budu dělat, když to vyjde blbě… :roll:
Hlavně bych se nestresovala. I těhotenskou cukrovku umí doktoři řešit. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
LBL
2659
9.1.21 06:30

Lacnou jsem nela 4,9, po vypiti roztoku mi hodnoty skoro nestouply, coz samozrejme nemusi byt tvuj pripad. Dostala jsem doporuceni nosit u sebe porad hroznovy cukr pro pripad mdlob. Ty prisly vcera a samozrejme jstm ho nemela. Pokud ti diabetes vyjde, neni se ceho bat, vetsinou daji pouze 3× denne mereni a dietu ☺️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.1.21 07:16

Takže lačné hodnoty máš pořád stejně. Nestresuj se příliš, taky jsem se trochu bála, ale dopadlo to dobře. OGTT jsem protrpěla, ale je to důležitý test, a pokud máš cukrovku, tak to dietou ve většině případů zvládneš dostat pod kontrolu. A taky v těhotenství prasim všechno sladký, neznamená to nic.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat