Hodnoty štítné žlázy a únava

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 18:47
Hodnoty štítné žlázy a únava

Prosím chci se zeptat, dlouhodobě jsem hodně unavená, spala bych celý den, nervozní, unavená. Brali mi hodnoty na štítnou žlázu a vyšly 6,9..hodnota prý je do 5. Takže prý jen mírně nad hranici. Je možné, že způsobuje taková hodnota snížené funkce takovou únavu a depresi? Krev ostatní mám v pořádku…

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

ka2ka
Extra třída :D 12479 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 18:54

Ano naprosto typický

chaela
Zasloužilá kecalka 980 příspěvků 01.02.18 19:14

Ja jsem mela lehce pres 7 pri prvnich testech. Unava byl v tu dobu nejviditelnejsi priznak. Predpokladam, zes dostala Euthyrox, Letrox..tak je jez a cekej, ono se to spravi.

Karleon
Kelišová 5242 příspěvků 01.02.18 19:23

Hodnota čeho je 6,9? TSH? Tam je hranice okolo 5, ale moje lékařka ji chce mít u mě mezi 1 a 2. Nad 4 už jsem usínala za chůze.

ka2ka
Extra třída :D 12479 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 19:29

@Karleon já musím mít mín jak 1,5 jinak jsem mrtvá a i tak jsem zoufale unavená :zed:

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 01.02.18 19:31

Každý reaguje jinak, někdo tyhle hodnotu na sobě ani nepozná, ale se mnou to taky takhle cloumá, když mi hodnoty ulítnou. Je dost pravděpodobné, že je to tím a po zaléčení bude líp.

ka2ka
Extra třída :D 12479 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 19:43

@ugluk přesně tak mě utekli před 14 dny a od té doby chodím a při každém pohybu doslova brečím únavou šílený ještě že se blíží kontrola

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 01.02.18 19:55

@ka2ka paradoxně na začátku jsem měla hodnoty snad někde kolem stovky a únava nebyla tak dramatická, přičítala jsem ji nástupu na vysokou školu. Teď, když se dlouhodobě plácám mezi 1 a 2, tak jsem těch 7 před Vánoci málem nepřežila :) A nejlíp v životě jsem se cítila s 0,16, tuším, to mi bylo báječně :mrgreen:

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 19:58

:roll: Samotné TSH ještě nemusí nic znamenat. Je to jenom základní ukazatel, důležitá je kombinace TSH s fT3 a fT4 a dalšími. A nebo autoimunitní zánět, což je časté. :roll: Ale podrobnosti sdělí endokrinolog, protože pro stanovení konečné diagnózy je potřeba asi 7 hodnot + SONO. V každém případě je dobré se tím NESTRESOVAT. Ta hodnota není nijak závratná, ale je potřeba to nechat kompletně vyšetřit a nezanedbat. :kytka:

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.02.18 20:05

@ugluk @ka2ka Holky, ja mam opakovane kolem 4,6 a obvodni doktorka mi rekla, ze tyhle hodnoty urcite nezpusobuji takovou unavu, kterou trpim a dlouhodobe vlekle pribirani (za 3 roky cca 15kg :( ). Takze si myslite, ze to mozne je? Na endokrinologii jdu poprve az 13.3.

ka2ka
Extra třída :D 12479 příspěvků 1 inzerát 01.02.18 20:09

@Lucmína je to tím, to že se vejdeš do normy neznamená že ti je dobře chce to dobrého endokrinologa, který ti bude naslouchat, já ted vstávám s bolestí a únavou a krev mám v pořádku podle tabulek, ale prostě pro mě je to špatně

ugluk
Hvězda diskuse 41827 příspěvků 01.02.18 20:09

@Lucmína tak je to na horní hranici, ale každý prostě reaguje jinak a určitě bych se o tom na endokrinologii zmínila. Třeba bude stačit minimální dávka léků a budeš se cítit mohem líp.

Lucmína
Ukecaná baba ;) 1214 příspěvků 01.02.18 20:12

@ka2ka takze vsechno vychytat…to bude ale asi dlouhodobe, nez se to vsechno zjisti, coz?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 21:06
@Mmsg píše: :roll: Samotné TSH ještě nemusí nic znamenat. Je to jenom základní ukazatel, důležitá je kombinace TSH s fT3 a fT4 a dalšími. A nebo autoimunitní zánět, což je časté. :roll: Ale podrobnosti sdělí endokrinolog, protože pro stanovení konečné diagnózy je potřeba asi 7 hodnot + SONO. V každém případě je dobré se tím NESTRESOVAT. Ta hodnota není nijak závratná, ale je potřeba to nechat kompletně vyšetřit a nezanedbat. :kytka:

TSH: 6,659 mU/l,
tyto hodnoty mi řekla

Mmsg 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.18 21:29
@Anonymní píše:
TSH: 6,659 mU/l,
tyto hodnoty mi řekla

Ok, pokud obvodní „naměřila“ vyšší hodnotu TSH, tak by se mělo pokračovat s fT4 a protilátkami atd. Jedna hodnota rozhodně nestačí, pokud to není kontrolní odběr. :roll: A nebo jít na endokrimologii. Pokud je zvýšené pouze TSH a nic jiného, tak je to asi subklinicka hypotyreoza. Ale pro klasickou hypotyreozu/hy­pertyteozu či autoimunitní by měli být 2 hodnoty mimo např. TSH+fT4. Autoimunitní se dá navíc prokázat SONEM. :roll:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Vondráčková se uzavřela do sebe. Jaké jsou teď její plány a co bude dělat?

Prožívá nejhorší období svého života a projevuje se to na její psychice.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přijali jsme čtyři děti, všechny měly těžký začátek, říká pěstounka

Myšlenka na pěstounství se mnou vyrostla, říká paní Helena. Když už... číst dále >

Svět mě dřív štval, dospěla jsem teprve nedávno, říká Simona Babčáková

Proměna herečky Simony Babčákové na blondýnu se promítla i do chování lidí... číst dále >

Reklama