Reklama

Hodnoty těhotenské cukrovky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kláruš.Slá
Povídálka 15 příspěvků 26.02.18 19:08
Hodnoty těhotenské cukrovky

Dobrý den,
byla jsem na cukrovce a musím jít do diabetologicke poradny. Spíš mi nejdou na rozum ty hodnoty..z prstu 4, odběr 5,83..po hodině kdy by po roztoku měla být hodnota nejvyšší, jsem měla jen 4,19..a po 2.hodině 8,77..měl někdo něco podobného?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 28 inzerátů 26.02.18 19:15

Ahoj, já byla minulý týden, a nám berou jen ze žíly (prst není přesný), a aby mi dali vypít glukozu musela jsem se s hodnotou „na lačno“ vlézt pod 5,1. Bohužel jsem vždy (2×) měla 5,3, takže jsem to nemusela ani pít a berou to, že mám pozitivní těhu cukrovku.

Edit: ten tvůj odběr 5,83 byl po vypití glukozy nebo před?

Příspěvek upraven 26.02.18 v 19:16

Puchatka
Kecalka 181 příspěvků 26.02.18 19:16

@Kláruš.Slá ty hodnoty po vypiti roztoku jsou divne, neni tam chyba? Nicmene stejne ta lacna hodnota je vysoka, takze i kdyby ty ostatni byly ok, tak ta prvni je jasna. Ale meli by te asi poslat keste jednou na odber…

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 28 inzerátů 26.02.18 19:20

Ale já měla těhu cukrovku už u mých dvou předchozích těhotenství, takže jsem s tím počítala…, dokonce mě dr. poslal kvůli tomu už teď (jsem 17tt), aby mě hlídali dříve. Není to nic hrozného, vyfasovala jsem tester a asi 3 dny v týdnu jsem se měřila (z prstu) před a po jídle. Jednou za cca 3 týdny jsem šla na odběr ze žíly (dlouhodobý cukr) To bylo před 6 lety, tak snad se to zas tak nezměnilo.
Edit: jinak možná nevýhoda - nenechali mě přenášet, takže nejpozději den po termínu se musel porod vyvolávat.

Příspěvek upraven 26.02.18 v 19:22

Staworowski
Zasloužilá kecalka 667 příspěvků 26.02.18 19:21

Je divné že ti to vůbec udělali. Já měla na lačno 5,1 a nedělali mi test, musí být pod 5,1. Takže pokud jsi měla 5,83 tak se test neprovádí.

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 26.02.18 19:21

Nestresovala bych se :) Měla jsem sama 5.3, takže mi test ani nedělali (dělá se jen do 5.1), 14 dní jsem si zapisovala výsledky glukometru, co jsem dostala doma a vše bylo ok :) Jen to hodně hlídají - sama naše doktorka říkala, že se to hlídá až moc :D ;) Držím palce ;)

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 28 inzerátů 26.02.18 19:23

@megy.misa ano souhlasím, taky mi na diabetologii řekli, že v ČR je to velmi přísné. V jiných zemích by to neřešili. Ale fakt je, že děti jsem měla velké, obě kolem 4 kil

megy.misa
Kecalka 221 příspěvků 26.02.18 19:26

@jiti81 Také jsem měla obě děti větší (kolem těch 4 kg), ale u prvního jsem třeba cukrovku neměla. Myslím, že je to individuální a nedá se to svádět jen na to… Ale určitě je dobré, že se to pak více hlídá - že třeba nenechají přenášet, na utz to více kontrolují… ale nestresovala bych se :) Ani dietu jsem nemusela držet, nic…

jiti81
Kecalka 307 příspěvků 28 inzerátů 26.02.18 19:33

@megy.misa jj, mě to hlídání nevadí. Já jsem to tedy taky nijak extra nedodržovala, jen před těmi odběry a před kontrolou. Pak mě dr. pochválila a já si na oslavu koupila zmrzku, vždycky jsem totiž chytla poslední měsíce přes léto a to nešlo vydržet bez zmrzky a melounu :mrgreen:

Kláruš.Slá
Povídálka 15 příspěvků 26.02.18 20:09
@jiti81 píše:
Ahoj, já byla minulý týden, a nám berou jen ze žíly (prst není přesný), a aby mi dali vypít glukozu musela jsem se s hodnotou „na lačno“ vlézt pod 5,1. Bohužel jsem vždy (2×) měla 5,3, takže jsem to nemusela ani pít a berou to, že mám pozitivní těhu cukrovku.

Edit: ten tvůj odběr 5,83 byl po vypití glukozy nebo před?

Příspěvek upraven 26.02.18 v 19:16

Právě že před, po vypití a hodině 4, 19

Kláruš.Slá
Povídálka 15 příspěvků 26.02.18 20:12

@Puchatka no uvidím, jak pochodím v poradně, spíš se nad tím nikdo nepozastavil a sama jsem o takových hodnotách nikdy neslyšela :nevim:

chs.jasmin
Kelišová 7260 příspěvků 26.02.18 20:13
@Kláruš.Slá píše:
Dobrý den,
byla jsem na cukrovce a musím jít do diabetologicke poradny. Spíš mi nejdou na rozum ty hodnoty..z prstu 4, odběr 5,83..po hodině kdy by po roztoku měla být hodnota nejvyšší, jsem měla jen 4,19..a po 2.hodině 8,77..měl někdo něco podobného?

Ahoj,

já když byla na testu, tak mi to hodilo 5,5 na lačno a tak mě ani roztok nenechali vypít. Ale že jsem byla těhotná rok po porodu a v přechozím jsem měla hodnotu dobrou, tak mě doktorka za týden odebrala u sebe v ordinaci krev a ta už byla dobrá. Nakonec jsme zjistily, že jsem den před odběrem měla hodně stresovou situaci a adrenalin mi hodil hodnotu uplně mimo.

Ale to u tebe nebude. Je zajímavé, že po hodině od vypití byla nižší jak na lačno a po dvou hodinách tak vyskočila. Co ti na to řekl lékař? Jen tě odeslal do te diabetologické poradny, s tím, že budeš mít dietu? Nebo že se tam poradíš?

Kláruš.Slá
Povídálka 15 příspěvků 26.02.18 20:18

@chs.jasmin volala mi jen sestřička, ať se zastavím pro zprávu a doporučení, a ať se v porodnice ohlásím do poradny..takže nevím nic :(

Russet
Extra třída :D 10390 příspěvků 26.02.18 20:22
@Kláruš.Slá píše:
@chs.jasmin volala mi jen sestřička, ať se zastavím pro zprávu a doporučení, a ať se v porodnice ohlásím do poradny..takže nevím nic :(

Podle mě jsi špatně slyšela. Hodnota z vysoké klesá. Naopak to být nemůže :zed:

Russet
Extra třída :D 10390 příspěvků 26.02.18 20:25
@Kláruš.Slá píše:
Právě že před, po vypití a hodině 4, 19

Pokud jsi před měla takový výsledek, neměli tě nechat dál pokračovat. Já měla až ten poslední výsledek o desetinu vyšší a chodila jsem do diabetologické poradny. Kluk by průměrný miminko 3,5 kg.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Šestadvacetiletá žena vážila jen sedmnáct kilo, dávali jí rok života

Kristina Karyaginová (26) z Ruska byla na pokraji smrti. Vážila jako čtyřleté... číst dále >

Reklama