Hodnoty testu na cukrovku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

wendsdy
Stálice 77 příspěvků 21.12.16 13:54
Hodnoty testu na cukrovku

Ahoj,

mám dotaz jestli někdo z Vás neví… Byla jsem na testech na cukrovku (v 27+1), z prstu ok, po vypití roztoku ok, po hodině ok a pak prý po dvou hodinách mám zvýšenou hodnotu „Glukóza po 120 min. - Ref.meze 7,8“, já mám 7,92. Dr mi ale po telefonu řekl, že řešení počká do ledna, kdy mám poradnu… jako teď nevím zda ta jedna desetina je moc nebo ne a co mám dělat, když to budeme řešit až za 3 týdny…

Moc děkuji…

Příspěvek upraven 22.12.16 v 08:40

Reakce:

Lekninka91
Extra třída :D 10350 příspěvků 21.12.16 13:58

Když podle doktora řešení počká, tak bych to neřešila :nevim: Asi to takovej průšvih nebude :nevim:

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43021 příspěvků 21.12.16 14:03

Po dvou hodinách je limit 8,5, a platí to už několik let.
http://www.tehotenskacukrovka.cz/…ysledku-ogtt
Dříve to bývalo nižší, ale to už je vážně několik let zpětně.
První chybu udělali už při odběru z prstu - i nalačno se kontroluje ze žíly. Na druhou stranu lačná glykémie se kontroluje pravidelně a lze samozřejmě i bez té glukózy poté. Byla bych v klidu, pokud je jinak vše OK a jediný problém je 7,92 po dvou hodinách, cukrovku nemáš a užij si svátky ;)
Teda za předpokladu, že jinak byl test proveden správně, mezi odběry jsi neměla žádný pohyb a krev byla v laboratoři vyhodnocena do hodiny od odběru.

Alyss1
Závislačka 2819 příspěvků 6 inzerátů 21.12.16 14:04

Pokud je rozdil takhle malej tak to asi nespecha. Ale neznamena to, ze se to nemusi resit. Cukrovka se totiz s vyssim tehotenstvim zhorsuje! Takze ja bych si nastudovala jidelnicek na tehotenskacukrov­ka.cz abych vedela, o co jde. Nedodrtovala bych striktne, ale zkusila se tomu trochu priblizit a neladovat se zbytecne tunama cukrovi.

Bebuše
Echt Kelišová 7869 příspěvků 21.12.16 14:18

Měla jsem stejný výsledek, chodila jsem do poradny. Držela dietu, hlídala cukr. Zjistila jsem, že opravdu stačí hlídat pravidelné jídlo a nedávat si zbytečně cukr.
U druhé dcery mi to vylítlo víc, to už byla náročnější dieta. Ale dalo se udržet bez inzulín…

Petruš Z.
Závislačka 4353 příspěvků 21.12.16 14:20

Ten rozdíl je nepatrný. Nejez nic sladkého a jez pravidelně 5-6 denně. Přes svátky to asi bude hodně těžký. Nebo si dej něco sladkého, ale jen trochu. Jen jeden kousek.

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43021 příspěvků 21.12.16 14:25

Ale já fakt netuším, z jaké prehistorie vyštrachali ten limit 7,8 :nevim:
7,92 je prostě dle už několik let platných limitů hodnota po dvou hodinách absolutně v pořádku.

wendsdy
Stálice 77 příspěvků 21.12.16 14:33

@ugluk Moc děkuju… já právě taky nechápala tu hodnotu 7,8, nebo nechápu pořád… protože většinou najdu přesně to 8,5… ale právě doufám, že když řekl, že to necháme na 10. ledna a je mu jasné že je před vánocemi, tak snad nic, no…

Fally123
Zasloužilá kecalka 517 příspěvků 21.12.16 14:34

Tak já jsem asi z té prehistorie a u obou dětí jsem měla těhu cukrovku. Co vím, tak krev se musí brát ze žíly, ne z prstu.
Každopádně těhotenská cukrovka je zpravidla hlavně o dietě, o té se dá ledasco načíst na netu. Jestli máš hodnoty trochu vyšší, hlídala bych příjem sacharidů (pozor, není to jen o sladkém).
více zde http://tehotenskacukrovka.cz/

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43021 příspěvků 21.12.16 14:38

Jo, když jsem čekala před pěti lety dceru, bylo to nižší (a lačný limit naopak vyšší), ale ne moc dlouho poté se to měnilo.
Píšu z pozice člověka, který si zažil cukrovku těhotenskou, zažívá netěhotenskou, vyzkoušela jsem si, jak mi zprasili test a dost lobbuju za jeho důležitost a správné provedení… ale tady bych se s doktorama hádala.

wendsdy
Stálice 77 příspěvků 21.12.16 14:38

@Fally123 Mne brali z prstu jen úplně poprvé, ještě před vypitím roztoku, jestli má ten celý test vůbec „cenu“ dělat…

Uživatel je onlineugluk
Hvězda diskuse 43021 příspěvků 21.12.16 14:43

Jenomže hodnota z prstu je velmi orientační, může se lišit až o 20 %. Ale jak jsem psala výš, zrovna špatně nabraná ta první hodnota je nejmenší průšvih, protože se dá snadno kdykoliv zopakovat. Větší průšvih je, když zprasí tu druhou půlku po glukóze, protože to když udělají špatně, jako by ten test ani nebyl dělán.

kanka80
Kelišová 6422 příspěvků 13 inzerátů 21.12.16 14:44
@wendsdy píše:
@Fally123 Mne brali z prstu jen úplně poprvé, ještě před vypitím roztoku, jestli má ten celý test vůbec „cenu“ dělat…

Mě to taky tak brali, napřed z prstu, to byla hodnota 5,3 a pak z žíly. Dál už nic bo jsem měla hodnotu na lačno z žíly 5,8 a jsem zařazená do diabetologické ambulance :P tak jsem aspoň nemusela pít ten roztok a čekat tam další 2.hodiny ;) dietu dodržuju +- :P

Ornwen
Závislačka 4516 příspěvků 21.12.16 17:32

7.8 je limit pro netehotne. Mela jsem ted podobne hodnoty jako ty. Az tuhle treti vyssi 7.95 tusim. Neresi se. :mavam:

wendsdy
Stálice 77 příspěvků 22.12.16 06:34

Tak všem moc děkuju :). Uklidnila jsem se :).

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Jak bojovat proti vzniku potravinové alergie u dětí – pomůže hypoalergenní mléko?

Stále častěji se setkáváme s nešvarem zvaným alergie u dětí. Riziko jejího... číst dále >

Články z Expres.cz

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Nová láska na obzoru? David Kraus se vášnivě líbal se známou herečkou

Těžké časy jsou konečně zažehnány! Vypadá to, že si zpěvák David Kraus (38)... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

OBRAZEM: Morbidně obézní žena usiluje o to, aby byla nejtěžší na světě

Šestadvacetiletá žena z ostrova Faial v Atlantském oceánu, která si říká... číst dále >