Hodnoty z 1.trimestriálního screeningu

72
20.11.19 20:49

Hodnoty z 1.trimestrialniho screeningu

Ahoj holky,
konečně jsem dostala výsledky z 1.screeningu, ale některým těm hodnotám prostě nerozumím, tak jen jestli byste třeba mohly říct, zda jsou hodnoty ok, případně nějakou tabulku ????
NT 1,51mm, free beta hCG 1.244 MoM, PAPP-A 1,519 MoM

Dekuju moc :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1784
20.11.19 20:54
@Katies1104 píše:
Ahoj holky,
konečně jsem dostala výsledky z 1.screeningu, ale některým těm hodnotám prostě nerozumím, tak jen jestli byste třeba mohly říct, zda jsou hodnoty ok, případně nějakou tabulku ????
NT 1,51mm, free beta hCG 1.244 MoM, PAPP-A 1,519 MoMDekuju moc :palec:

Doktor ti výsledek screeningu nevysvětlil? Vždyť součástí každého screeningu je závěr buď negativní nebo s nějakou poznámkou o případném dalším postupu a vyšetření. A jsou tam spesané pravděpodobnosti vad např. Trizomie 21 pravdepodobnost 1:3460.
Samotné hodnoty krve a NT atd prostě ta hromada čísel pro tebe nic neříká, důležitý je, zda je to negativní, a to ti přeci musel doktor říct, když celý screening uzavíral… :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
20.11.19 20:55

A doktor ti u ultrazvuku řekl co? Nebo to je jen krev?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1784
20.11.19 20:56
@JancaS84 píše:
A doktor ti u ultrazvuku řekl co? Nebo to je jen krev?

Také jsem si říkala, že to je jen krev, ale je tam NT 1,5mm, tak musel dělat i UZ :nevim: Taky to moc nechápu :)
Hlavně je to vytržené z kontextu, screening se musí uzavřít jako celek i podle dalších nálezů z UZ.

Příspěvek upraven 20.11.19 v 20:59

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
72
20.11.19 20:58
@Mutlice píše:
Doktor ti výsledek screeningu nevysvětlil? Vždyť součástí každého screeningu je závěr buď negativní nebo s nějakou poznámkou o případném dalším postupu a vyšetření. A jsou tam spesané pravděpodobnosti vad např. Trizomie 21 pravdepodobnost 1:3460.
Samotné hodnoty krve a NT atd prostě ta hromada čísel pro tebe nic neříká, důležitý je, zda je to negativní, a to ti přeci musel doktor říct, když celý screening uzavíral… :)

Výsledky posílali z genetiky doktorovi a ten mi jen řekl, že výsledky jsou dobré, je tam psáno screening 1.trimestru negativní, down

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1784
20.11.19 21:01
@Katies1104 píše:
Výsledky posílali z genetiky doktorovi a ten mi jen řekl, že výsledky jsou dobré, je tam psáno screening 1.trimestru negativní, down

Tak, když je tam negativní, tak je to v pořádku. Jinak by tě poslali dál, na vyšetření, třeba na odběr klků. Rozhodně kdyby tam bylo nějaké podezření, tak to s tebou proberou a nedají ti jen zprávu do ruky. :) takže bych byla úplně v klidu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6596
20.11.19 21:01
@Katies1104 píše:
Výsledky posílali z genetiky doktorovi a ten mi jen řekl, že výsledky jsou dobré, je tam psáno screening 1.trimestru negativní, down

Co řešíš, podstatný a nejdůležitější informace ti doktor řekl. Každá máme ty výsledky vzhledem k věku, anamneze, atp jiné. Když ti tady napíšu ty své tak ti to nijak nepomůže a nic ti to neřekne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6472
20.11.19 22:23

Zřejmě máš na mysli KOMBINOVANÝ screening, jehož výsledkem je riziko, tedy 1:nějakému číslu. Jednotlivé hodnoty nemaji samy o sobě žádnou vypovídající hodnotu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
3.12.19 18:10

Výsledky krve

Ahoj holky dnes mi prisly vysledky co si musim vzit s sebou na 1.screening 16.12. PAPP-A je 0.918 U/l a free beta hcg je 29,78 µg/l. Nevite náhodu zda je to ok nebo ne? Dekuji

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8332
3.12.19 18:31

Samotná krev je k ničemu, počítá se to dohromady s utz.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
87
3.12.19 18:34

@JancaS84
Moc děkuji za odpověď. Takže muzu byt do toho 16.12.klidna😁 děkuju :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
27.2.20 22:17

Zdravim, muzete mi prosim poradit. Byla jsem na 1 screeningu. Biochemické vysetreni pry dopadlo spatne dle dr z gennetu. Papp-a je 0,43MoM a hcg je 0,28 pry dost nízká. Další krev za 14 dni. Mam strasny strach, ze o mimi prijdu. Mela jste některá také takové a mimi zdrave? Diky za odpoved

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
7.3.20 09:56

@Dada 13 jak jste na tom? A ultrazvuk jste měla dobrý? Také mám hodně nízké Papp i volné HCG.. doporučili mi Panorama test na detailnější rozbor krve, tak půjd a budu věřit, že vše dobře dopadne

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.3.20 05:40

@Misa922 ahoj, zatim nic nevim :nevim:…cekam na výsledky další krve. Mužů vedet kolik ti je let? Dost to pry souvisí a ja také nejsem nejmladší. Mam akorad nervy, ale kvůli mimi se snazim byt v pohode. Muj doktor rika, ze ke to v pohode. Ja vubec nevim co si mam o tom vsem myslet. A co ti tam řekli? Co teda hrozí?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
62
8.3.20 05:43

@Misa922 ultrazvuk (screening), prave, ze dobry. Vse v poradku a mimi se pry krasne vyviji :srdce: :srdce: tak ja uz vázne nevim. Kazdopadne vydesena jsem dost :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat