Hojení ruptury po porodu

36
19.8.20 09:43

Hojení ruptury po porodu

Ahoj, chtěla bych se zeptat, zda má někdo podobný problém či zkusenost. Pri porodu se mi udělala ruptura 3. stupně. Nevím jak jizva vypadala v porodnici, ale pár dní po prijezdu, kdyz jsem se tam odvazila podivat, tak jizva od pochvy ke konečníku byla cela vystouplá. U druhé poloviny blíže ke konečníku mi tam vylezla asi tkáň, je to takove dosti růžové a vyhřezlé. Nevím, čím jsem si to zpusobila. Uz budu měsíc po porodu, ocistky nemám cca tyden. Zkouším sedací koupel z dubové kůry s repikem, mažu Hemagelem a sprchuju to, poridila jsem si i homeopatika arnicu montanu, žádná změna k lepšímu není videt. Na takové zranění mám asi moc velké naroky, ale nechci nic zanedbat. Je šance, že se mi ta vyhřezla cast vstřebá a jizva se aspoň nejak zahojí. Sedat se spíš neodvažuji, kontrola me teprve čeká. Popřípadě co komu ještě pomohlo? Diky za reakce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3353
19.8.20 09:54

Já měla rupturu 3. stupně a už 5 týdnu po porodu jsem byla úplně fit. Já teda radši na jizvu nekoukala a nedivam se doteď (26M po porodu)… měla jsem 25 stehů… konzultuj s gyndarem na kontrole po sestinedeli. Myslím, ze děláš fakt všechno, co se dělat dá :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
19.8.20 10:37

Taky jsem měla rupturu 3. stupně + nástřih a dolů jsem se neodvážila podívat. Kontrola po šestinedělí byla ok, jen doporučená opatrnost při sexu. Je fakt, že celé šestinedělí nebylo pohodlné sezení, zvedání se atd., občas jsem mazala hemagelem, oplachovala po WC, používala jsem vlhčený toaletní papír a pak dosucha vysušila. Doktorka mi radila i maximálně větrat, chodit případně naostro.

Dej tomu ještě čas, část té jizvy je asi v namahanejsi partii, tak to chvilku potrvá. Uvidíš co na kontrole.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36
19.8.20 14:45

@puuuuf Takže po šestinedělí uz jsi byla v pohodě i se sezením? Sexu se bojim jak to půjde, nemela jsi problemy s bolesti nebo tak? A zkusili jste to hned po kontrole? Díky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46
19.8.20 15:46
@ivru píše:
@puuuuf Takže po šestinedělí uz jsi byla v pohodě i se sezením? Sexu se bojim jak to půjde, nemela jsi problemy s bolesti nebo tak? A zkusili jste to hned po kontrole? Díky.

Kontrolu jsem měla po 8 týdnech a sex jsme zkusili po dalším měsíci. Měla jsem z toho obavy a bylo to jako poprvé, prakticky bez zážitku, příjemné to nebylo. Ale bylo to i tím, že mi na té kontrole na gynde řekli, že je to tam hodně stažené a musíme být extra opatrní - to člověku moc nepřidá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
19.8.20 21:39

Já měla rupturu 1.stupně a mám s tím problémy ještě 2,5 roku po porodu ;) u prvního nástřih 2.stupně a nevěděla jsem o tom po měsíci. Je to strašně individuální..jako vše :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama