Hojení v těhotenství, OGTT v pořádku

47
13.11.20 21:21

Hojení v těhotenství, OGTT v pořádku

Ahoj,
jsem v 33tt.
Nehojí se mi téměř žádné ranky, jakoby jen zasychají, trvá to měsíce..
Mám atopický ekzém, kůži jak papír, takže různé oděrky se mi dělají často. Občas se mi tam dostane infekce a trvá to o to déle. Za celé těhotenství už mám na sobě pěknou sbírku poranění a jizviček.

Glukózový test ogtt v pořádku.

Na doporučení v lékárně jsem zkoušela několikrát „zázračný“ Hemagel, ani jednou to nevedlo k hojení, ale naopak k bolestivé infekci a jizvě..

Prosím máte někdo zkušenost?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
756
13.11.20 21:47

@Mellam co zkusit Cecko a Acko, pokud beres nejaky tehotensky vitaminy (treba rano) tak je vzit jeste vecer. Asi mimco spotrebovava vic nez dodavas telu a chce to prida. ***

Upraveno adminem - nevhodný odkaz

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
13.11.20 21:55

Delaji to hormony. Mam toto těhotenství to same, ja v prvnim trimestru malem skoncila v nemocnici, protoze jsem byla cela do krve a masa, jakekoliv hojení jen po silnejsich kortikoidech, jinak bez sance a mohla bych se mazat treba panenskou krvi. Diky bohu se to v druhem trimestru dost zklidnilo a mam to asi jako ty, pomahaji bud kortikoidy, ktere se snazim ale uz nepouzivat, nebo caste promazavani necim hutnym, vyzivujicim, co zanecha na pokozce film. Stridam to, protoze nic nefunguje dlouho, jednu dobu mi skvele pomahal Uriage z lekarny, maji mast primo se zinkem a čímsi, co urychluje hojeni. Ale zazraky bych asi necekala, ja jsem pripravena na to, ze se ulevy dockam az po porodu. Edit: jeste me napadlo, na ty infekce si zkus nechat napsat hypermangan, staci slabe ruzovy roztok do koupele a stridat to s olejovym pripravkem do koupele, protoze ten hypermangan spis vysusuje, takhle mi to napsal kozar ve fakultce a pomahalo to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
14.11.20 02:52

A atopický ekzém máte už delší dobu nebo se Vám „rozjel“ až teď v těhotenství?

S atopickým ekzémem je totiž spojená neschopnost střeva (pro nedostatek příslušných trávicích enzymů) strávit některé druhy potravin (největší problémy může dělat MLÉKO a výrobky z něj (s obsahem laktózy), CUKR (ať už řepný či třtinový) a PŠENIČNÁ MOUKA, dále pak ořechy, uzeniny, jakékoli konzervované potraviny atd.) :(

Když si střevo nedokáže poradit s látkami, obsaženými v problémových potravinách, pak se je tělo snaží vyloučit nejen trávicí soustavou, ale především kůží, která je naším největším vylučovacím orgánem…

Je nutné, abyste vysledovala, co konkrétního Vám činí potíže, a to pak na čas vyřadila z jídelníčku. Další informace hledejte pod pojmy „histaminová intolerance“ (zkráceně HIT) nebo „nízkohistaminová dieta“ (např. na blogu Kašulky) :mavam:

Samozřejmě je nutné se vyvarovat jakékoli chemii obsažené v kosmetice, kterou používáte… Takže se snažte hledat mezi přírodními kosmetickými přípravky, například s obsahem konopí. Mně osobně pomáhá si mazat pokožku celého těla panenským olivovým olejem, zejména pak po koupeli, jinak bych se asi uškrábala celá :roll:

Za trávicí obtíže může buď změna hormonů (např. v těhotenství nebo až po porodu), ale především pak dlouhodobé potlačování emocí, zejména strachu (ať už jakéhokoli původu). Tudíž léčba histaminové intolerance a s ním spojeného atopického ekzému souvisí s prací s našimi emocemi a psychikou…

P. S.: O spojitosti potlačování strachu a trávicích obtíží jsem se dočetla nedávno v knize „Řeč emocí“ od Karly McLarenové (ta i v knize radí, jak své emoce zpracovávat a nepotlačovat je) :hug:

P. P. S.: Až po dlouhých dvou letech mi tak došlo, co zapříčinilo mé obtíže po narození syna - potlačovaní strachu o manžela a jeho zdravotní stav :,( Manželovi už bohužel nijak nepomohu… Zvláštní, že se mi po jeho smrti po fyzické stránce ulevilo (teprve pak jsem se dočetla o spojitosti strachu a trávících obtíží), hůře je však na tom stránka psychická…

Zakladatelko, prosím, nenechávejte to zajít až tak daleko a pracujte se svými potlačovanými strachy… :hug:

Možná mě některé čitatelky budou chtít „kamenovat“… Prosím tedy. Ale ten, kdo nezažil, nepochopí… A ten, kdo „léčí“ pouze příznaky nemoci, a přitom nehledá souvislosti a p(d)ůvod nemoci, teprve ne :srdce:

Prosím o anonym - citlivé údaje o zdravotním stavu.

• Citovat
  • Nahlásit
47
14.11.20 19:18

Ahoj, těhotenské vitamíny moc neberu, občas vápník a vit C. Právě proto, že nejím mléko, lepek ani ořechy (alergie). První syn měl téměř 5kilo. Ačkoli jsem z porodnice šla lehčí než před otěhotněním (63kg), ogtt také v pořádku. Kojila jsem ho ještě celý první trimestr tohoto těhotenství.
Možná nemám dost paliva, i když v tomto těhotenství jím více.
Plod podle utz vypadá, že bude zase cvalík.
@Villanelle fíha kortikoidy v těhotenství… Jako zinek v masti bych zkusila ale nevím zda můžu kvůli těhotenství. Šla bych na dermatologii, ale objednací lhůty daleko po termínu porodu :(
Hypermangan jsem si riskla jen při kojení. V těhotenství se bojím, přeci jen je toxický. Mimochodem, prodají ho i bez předpisu ;)

Moc děkuji za informaci o histsminové intoleranci. Prozkoumám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
756
14.11.20 19:49

@Mellam hele zacni brat nejaky ty tehotenske vitaminy a zkus pridat to Cesko navic, kup si treba jen mesicni nebo dvoumesicni davku a uvidis treba Ti proste jen chybi vitaminy. Jo a netusim kolik jis masa, ale jestli taky moc ne tak pridej. Ono to chce taky bilkoviny plus v masu jsou dalsi mineraly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
223
14.11.20 20:00
@Mellam píše:
Ahoj, těhotenské vitamíny moc neberu, občas vápník a vit C. Právě proto, že nejím mléko, lepek ani ořechy (alergie). První syn měl téměř 5kilo. Ačkoli jsem z porodnice šla lehčí než před otěhotněním (63kg), ogtt také v pořádku. Kojila jsem ho ještě celý první trimestr tohoto těhotenství.
Možná nemám dost paliva, i když v tomto těhotenství jím více.
Plod podle utz vypadá, že bude zase cvalík.
@Villanelle fíha kortikoidy v těhotenství… Jako zinek v masti bych zkusila ale nevím zda můžu kvůli těhotenství. Šla bych na dermatologii, ale objednací lhůty daleko po termínu porodu :(
Hypermangan jsem si riskla jen při kojení. V těhotenství se bojím, přeci jen je toxický. Mimochodem, prodají ho i bez předpisu ;)Moc děkuji za informaci o histsminové intoleranci. Prozkoumám.

V pohode, věř mi, ze ti rozumim. Chtela jsem ti jen nastinit, ze jestli ti to vyletelo takto az v tehotenstvi, muzou za to proste pravdepodbne hormony a kdyby ses na hlavu stavela, nic moc s tim neudelas. Tvuj nazor na leky sdilim, bohuzel, u me nebylo v prvnim trimestru zbyti, bez legrace bych zustala bez kuze uplne, doktori si me prehazovali jak brambor a nikdo nevedel co s tim. A všechny ty vyse zminene triky jsem zkousela, vcetne dietnich, vitaminy jsem brala poctive uz pred tehotenstvim a koneckoncu mne testovali od hlavy az k pate všechno a vsechny vysledky jsem mela ukazkove, takze zcela zdrava, jen to tělo prehnane reagovalo na hormonalni vykyvy. A kdyby ti bylo jo ouvej, tak nase fakultka ma i derma pohotovost, muzes zkusit pripadne zavolat, at aspon neco poradim :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama