Reklama

Hojení všeho po porodu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 18.08.18 11:57
Hojení všeho po porodu

Ahoj, jsem 3 týdny po porodu, jizva uz se mi poměrně hezky zahojila a uz není citlivá, ale bohužel mi taky po porodu zůstala nepříjemnost v podobě hemeroidu, a tak bych rada teď zacla řešit i to, mate odzkouseno neco co na to funguje? A jak se toho zbavit? Nejlépe, aby to bylo volné prodejně v lékárně a nemusím čekat, než půjdu k dr. Děkuji za rady

Reklama

Reakce:

PeknyVlasy
Kecalka 210 příspěvků 18.08.18 12:09
@Anonymní píše:
Ahoj, jsem 3 týdny po porodu, jizva uz se mi poměrně hezky zahojila a uz není citlivá, ale bohužel mi taky po porodu zůstala nepříjemnost v podobě hemeroidu, a tak bych rada teď zacla řešit i to, mate odzkouseno neco co na to funguje? A jak se toho zbavit? Nejlépe, aby to bylo volné prodejně v lékárně a nemusím čekat, než půjdu k dr. Děkuji za rady

Mastí existují miliony - na zevní (procto glyvenol) i vnitřní hemoroidy s aplikátorem nebo čípky - stačí se zeptat v lékárně, oni tě fakt neukousnou. Také pomáhá koupel z dubové kůry - dáš do lavoru a koupeš si prdku.

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 18.08.18 12:14

Ahoj! Tuto zkusenost mam bohuzel tez po prvnim porodu..4 mesice jsem chodila na zachod s brekem, ze bych radsi znovu rodila nez jit na velkou…no co rict…hemoroid u zadku velky jako palec…jinak ja mela namichany z porodnice faktum s adrenalinem (Faktum se da volne koupit v lekarne). Ten to trochu zatahl, ale stejne jsem musela pockat asi pul roku, nez to zacalo byt snesitelny. Bohuzel uz se to nikdy nevratilo do puvodniho stavu (zustalo to tam takovy naraseny). Jinak mi moc pomohlo neutirat zadek obyc toaletakem, ale koupila jsem si vlhceny toaletni papir s hermankem (treba v DM) - to byl pomocnik k nezaplaceni. Jo a netahej nic tezkyho…ja to nevedela a jeste rok po porodu mi vylezl konecnik kdykoliv jsem vzala neco tezsiho. Kazdopadne na povzbuzeni - mela jsem betal vetry z druhyho porodu, ze se to bude opakovat…a ono nic :-) vylezl jen trosililinku a uz ted 3 tydny po mam konecnik v pohode ;-)

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 18.08.18 12:19

Mně nejvíce pomohl gel z dubové kůry. Pořád jsem si prd.l sprchovala studenou až ledovou vodou, potom namazala tou dubovkou a hemeroid zastrkovala. Bylo to opravdu děsný - jednu ruku pořád v řiti a přitom doma čerstvé mimčo. Nikdy před tím jsem hemeroid neměla. Měla jsem ho venku několik centimetrů a nedokázala jsem si představit, že vůbec někdy zaleze. Do toho jsem byla zašitá až po něj. To poporodní období bylo horší než samotný porod.Snad 3 týdny jsem nemohla sedět.
Nakonec to zalezlo :D Pamatuju si, že ze dne na den jsem to tam cítila lépe a do konce 6nedělí jsem byla naprosto OK.
Holky si taky chválí FAKTU mast a čípky. Mně to ale nepomáhalo - prohánělo mě to. Hned jsem ten čípek vy… V lékárně mi taky doporučili vlhčený ubrousky na hemeroidy - ale je to jen tahání peněz.
Za mě ledová sprcha a gel z dubové hůry. No a zastrkovat :roll:

Ivčis
Závislačka 3740 příspěvků 18.08.18 12:21

Sehnat nebo udělat konopnou mast. Silnou, domácí, mazat i dovnitř do konečníku.

VikiRiki
Kecalka 178 příspěvků 18.08.18 12:22

@Kelliee jo faktu se to jmenuje, ne faktum :-D dik za opravu :kytka:

Kelliee
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 18.08.18 12:26
@VikiRiki píše:
@Kelliee jo faktu se to jmenuje, ne faktum :-D dik za opravu :kytka:

Jé já to nemyslela jako opravu, byť to mám v kapitálkách. Ale rozumíme si :kytka:

AnnaNuvoletta07
Kecalka 380 příspěvků 18.08.18 12:28

Obyčejnou dubovou kůru, mastičku. Ale nemazat jen na kůži, to je celkem k ničemu ale vpravit si to třeba injekční stříkačkou přímo dovnitř.

Manhattan
Závislačka 3694 příspěvků 18.08.18 12:33

Já jsem nepoužívala nic, jen jsem se dole několikrát denně oplachovala studenou vodou a do 2 měsíců bylo všechno jako dřív :D

ivašot.
Kelišová 6396 příspěvků 18.08.18 12:49

Doktor v porodnici mi radil stejný postup jako píše @Kelliee . Ledová sprcha, zastrkovat a mazat gelem z dubové kůry.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

David Kraus o Strýcové: Čekal jsem od Báry, že řekne alespoň promiň

Druhá polovina léta ve společenských rubrikách patřila Davidu Krausovi (38),... číst dále >

Co je zač Česká ženská lobby, která narušila Dukovu mši, a co chce?

O pořádný poprask se v úterý postarala aktivistka jménem Aneta Petani, když v... číst dále >

Články z Ona Dnes

Trhám si vlasy a ochlupení, protože mi to dělá dobře, říká nemocná žena

Osmadvacetiletá Sara Meucii z Itálie trpí poruchou zvanou trichotilománie.... číst dále >

První dáma Svobodová přišla o syna, podpořila vznik SOS dětských vesniček

Bylo to poprvé od časů Hany Benešové, co byla první dáma opět oblíbená u... číst dále >