Reklama

Hojný výtok a pálení močové trubice

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

monika555
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 13:45
Hojny vytok a paleni mocovej rury

Zdravim holky

skusim sa vas spytat na to, ci nemate podobnu skusenost…lebo som bezradna a mam okolo seba lekarov, ktori cucia a nic mi nepovedia.. uz tak pol roka sa neviem zbavit mocovych zapalov a mykozy, niekedy vaginoza. Mykozy som mavala, ale nejak to odstartovalo v lete, tahala som dve zamestnania naraz, bolo toho na mna vela, uzke nohavice, z tepla do zimy.. a zacala som mat gynekologicke problemy - vytok, neskor mocove problemy (pachnuci moc, stipanie, chodila som na wc snad kazdych 20min). Utekala som na gyno, kde ma lekar dost nastval, lebo mi ani poriadne nepovedal co mi je, len ze to musim mat asi infekciu od partnera, predpisal doxycilin, nejake cipky na mykozu (uz neviem nazov) vzal stery. Ja som bola vyplasena, s partnerom sme tri roky a prislo mu teda nemozne aby to bolo od neho, tazkosti nemal. Potom prisli vysledky sterov a vraj boli negativne, co sa ale presne testovalo netusim. Len ma nastval…
Dobrala som Doxy no a tyzden potom sa mi stipanie vratilo nanovo, je ale pravda, ze tentokrat to bolo zavisle na styku - tak cca do dvoch dni. Lekarka mala dovolenku, vzala som si par toboliek Nitrofurantoinu, ktory som mala doma davnejsie. Drzalo sa ma to, tak som sla stejne lekarke, urobili mi kulti mocu, predpisala Nolicin, moc vysiel negativny (ale myslim ze to mohlo byt skreslene tym Furantoinom). Mala som klud… na Vianoce nanovo, ale bola som par dni v klimatizacii, ale presumelo to s brusinkami a cajom, len mierny diskomfort.
Teraz sa mi to ale zas vratilo, zas 2dni po styku(priznam sa, ze az tak casto to nie je, mozno to ma vplyv), ale chodim vzdy na wc PO. Zas hojny biely, mierne zlkavy vytok, ale svrbelo ma to malo, minimalne, sucha pochva, a na prste mi ostavali biele drobive minihrudocky. A pichanie za stydkou kostou, trochu podbrusko.. stipkanie ustia mocovej rury mimo mocenie, skorej nasucho, castejsia toaleta aj v noci, ale vymocim vela, nie malo a pri moceni to neboli. No, kym som sla lekarke, ktora mala zas volno, som skusila Clotrimazol - nezabral. Potom mi skusili dat Gyno Pev. a to ma vytoku zbavilo, a Gyno Kaps potom uz gynekologicke problemy zahladil - som bez vytoku. Lenze mocova stale palila. Lekarka mi predpisala lieky a vzali moc na kultivaciu.
Co sa da ale z beznej kulti zistit? Ake typy bakterii? Ja uz zacinam rozmyslat nad hocicim, je to asi odo mna skarede, ale daju sa takto zistit aj chlamydie, ureaplazmy ci ine prenosne pohl. choroby? Klasickou kultivaciou mocu (nie stery) od praktickeho?
Alebo sa pytat aj dalej…ano, som vkuse v strese, imunita v riti, stale som chorlava, len s tymto mam uz fakt dost. Gyno mam buduci tyzden ale stejne neviem ci nieco zisti, ked mi uz vytok presiel a aj predtym som mala vyter negativny… mohli by to byt nejake ureaplazmy atd. co by sa taku dlhu dobu neprejavili napr. z predosleho vztahu? Ja som uz fakt zufala a neviem jak si pomoct..

Reklama

Reakce:

Ou
Závislačka 4986 příspěvků 09.02.17 13:49

Byla jste na imunologii? Byl přeléčen i partner?

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 09.02.17 13:53

No já bych hlavně močák řešila s urologem, ne na gyndě - ani u obvodního, když se to vrací.

monika555
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 13:57

Obvodacka ma tam nechcela poslat, kedze som mala na jesen vysledky negativne. Na gyno som sla len kvoli vytoku - teraz tam idem kvoli antikoncepcii, takze to uz vezmem jednou ranou.
Na imuno som nebola.

Partner tie ATB nebral, nechcel, kedze som mala vsetky testy ok. A mne vlastne Doxy tiez nezabralo.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.02.17 14:19

@monika555 tak hojný bílý výtok mě trápil už před otěhotněním- prý to ničemu nevadí. Stěry v pořádku, ale mě to vadí. Jinak neustále (někdy víc někdy méně) mě pálí okolí moč. trubice při sexu- příčina neznámá- prý máme změnit polohy- nefunguje. Také jsem z toho bezradná. Hlavně z toho, že sex mám ráda, ale bolí to jako čert. Moč dávám každou poradnu, ale nevím, zda jí posílají do laborky, musím se optat.

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 2 inzeráty 09.02.17 14:23

@monika555
Tak tady je kámen úrazu. Ty ses přeléčila hodněkrát, ale partner ne. To znamená po každém nechráněném styku (bez kondomu) to zase od něj dostaneš zpátky.
Takže jak půjdeš na gyndu, chtěj znovu tabletky na přeléčení sebe a hlavně partnera. Pokud partner odmítne, vždy trvej na kondomu a jasně mu řekni, že pokud to nedobere, tak to už jinak ani nebude… Tohle chování je od něho sobecké.
Ať už zmíněná vaginóza, případná ureoplazma - vždy musí být přeléčení oba!

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 14:29

Vyléči se macmirorem na zavádění, mně na výtoky hodně pomohl a partner taky léčit, jinak si vždy vše budete předávat a ještě k tomu antibiotika polykací. A testy na ureoplazmu a chlamydie bych si ještě nechala udělat.

monika555
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 14:59

Tie testy na ureoplazmu a chlamydie sa musia ziadat zvlast? Z beznej kultivacie mocu od obvodneho to nejde? Prave to by ma zaujimalo, ci si to mam pytat alebo mam byt spokojna s tym co mi dala vysetrit.
Ale aj tak mi to pride blbe..sme uz spolu fakt dlho a mne problemy zacali az teraz pred polrokom po riadnom stresovom vypati. Dovtedy nic.

Luciferka_j
Zasloužilá kecalka 662 příspěvků 2 inzeráty 09.02.17 15:14

@monika555
Někdy to může trvat než se to projeví.. Jsem nyní již smanželem skoro 4 roky a taky jsme natrefili na problémek přes půl roku. Někdy to trvá, než se to projeví.
Nicméně z klasického stěru u dr. se dělají testy na veškeré infekce… Nevím, jak je to testem z moči, ale tam se podle mě toho až tak moc nepozná.
Rozhodně však musíš přeléčit partenra a znovu sebe, to je základ. Určitě si již nic neordinuj sama, ale ať ti gyndař udělá znovu stěr a zjistí, co momentálně máš a to přelečte oba dva.

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 15:45

@monika555 z testu z moči se dají poznat chlamydie a ureoplazmata, ale lepší jsou přímo stěry z močové trubice a gynekologické stěry, ale z moči musíš žádat přímo o tyto stěry, běžná kultivace moči nezjistí tyto patogeny

monika555
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 16:46

@ivanapesk uhm, takze sa nieco da, ja teda neviem o co presne lekarka zaziadala, mrkla som len na info laborky, kam to posiela a k vysetreniu moci tam toho nic moc nie je, len je to zaradene v kultivacii, ale nic o tom naco sa testuje, ja myslim ze bezna kultivacia bude na typy ako je E.coli atd. ale neviem, nejsom lekar

Ked pozeram na chlamydie a urey atd. tak tam robia aj kultivacne vysetrenia, ale su to cielene na tieto organizmy a v zatvorke su napisane materialy - vytery z posvy ci trubice. Moc neuvadzaju. Alebo potom serologia, ale to je zas myslim len krv. Alebo potom PCR - ale tam zas pisu o odobrati prveho mocu, mne kazali az druhy a sestricka teda spomina len kultivaciu.

Takze jo, ono to teda asi aj z mocu ide, ale to by mi zrejme povedali, ze to chcu testovat priamo na tie chlamydie, aby sa to odobralo spravne.
Takze z bezneho to teda asi nezistia - no ja dufam, ze to nemam ze… len pokial budem mat negativne, ostava mi jedine gynekolog, moja lekarka je fakt blba vo vychadzani v ustrety

monika555
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 17:01

Takze uvidime co vysledky, mala by som ich mat asi zajtra. A o cielene stery by som asi mala poziadat gynekologa. A draheho kopnut do zadku ak zatrucuje :)

monika555
Nováček 7 příspěvků 09.02.17 17:03

@Luciferka_j tak to by som sa teda cudovala, fakt taka dlha doba bez problemov. Uprimne, ja by som bola mozno aj radsej za negativne vysledky z mocu, lebo s touto kozou praktickou sa mi fakt nechce riesit pripadne problemy, to uz radsej na gyno.

ivanapesk
Povídálka 49 příspěvků 09.02.17 17:12

@monika555 ano běžná kultivace je na e coli a podobně. Ale pak když doktorku praktickou poprosíš tak dá žádost do laborky i na testování chlamydií a ureoplasmat. Liší se odběr musí se čůrat bez mytí a hned první proud a poneseš do laborky, kde právě na papírech je napsáno chlamydie plus ureoplazmata. Nechala jsem si tyhle testy dělat. Ale z běžného kultivačního vyšetření se to opravdu nezjistí.

monika555
Nováček 7 příspěvků 10.02.17 10:14

Takže holky, ako som čakala, moč negatívny.. doktorka mi nechcela bližšie vyšetrenia urobiť. Dá sa to prosím požiadať aj v rámci samoplatenia? Ideálne ak ste tu nejaké Pražandy, tak by som bola rada za odporučenie nejakého labáku, čo bere aj samožiadateľov - platenie mi fakt nevadi, len to chcem mať overené.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Gottovi volali, že letos Slavíka nedostane. Důvod? Rakovina a Ortel

Karel Gott a Lucie Bílá tuhle zprávu jenom těžko rozdýchají. Pořadatel ankety... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama