Holčička 20 m si stěžuje na pálení/bolest při vylučování

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
gaaabule
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 21.01.19 19:09
Holčička 20 m si stěžuje na pálení/bolest při vylučování

Maminky, poraďte nebo přidejte Vaši zkušenost, prosím.

Mám holčičku 20 měsíců, už přes týden odmítá jít na nočník - chodila už z 80 %. Chtěla by i jít, dojde k němu, ale začne naplákat a ukazovat buď na pipinu nebo zadek (jestli chce čurat nebo kakat). Ještě nemluví, ale asi ji to bolí nebo svědí při čurání a kakání. Jinak teda čurá do plíny, to neříká nic, kaká už taky do plíny, ale naříká u toho. Teplotu nemá, bolest břicha taky ne, žádný výtok jsem nezaznamenala, začervenalé to tam dole nemá, udělala jsem jí párkrát koupel s hypermanganem, plíny jsem zkusila jednorázy i látkové…jsem z toho už nešťastná, zítra se chystám k dr.

Už jsme podobný problém řešili v létě, kde běhala všude povenku nahatá, nechtěla se vyčurat, plakala, nakonec z toho bylo jen „venkovní“ podrážení a zvládli jsme to právě s hypermanganem, zvýšenou hygienou atd… ale museli ji tehdy cévkovat, aby měli vzorek moči, bylo to hrozné, nerada bych to zažila znova.

Poradíte co by to mohlo být? :?
G.

Reakce:
terien
Echt Kelišová 9482 příspěvků 21.01.19 19:14

Cokoliv. Od zánětu močových cest až po prasklinku na konečníku.

medunka23
Kelišová 7317 příspěvků 21.01.19 19:15

Neporadim, ale abys zabránila cevkovani, pokus se jí ráno posadit na nocnik aby se vycurala a vem vzorek moči sebou. Může mít zánět, nebo taky jen nechce na nocnik, chápu to správně, že má doma plinku a dojde se vycurat a vykadit i když jí má na sobě??

Kriss Tina
Kelišová 7480 příspěvků 21.01.19 19:19

Může to být zánět močáku, ale to by zas neměla problém jít na velkou :think: nepije třeba džusy, nejí hodně citrusů, pije hodně ? Že by měla kyselou moč a palilo ji to?

Dsarka
Povídálka 14 příspěvků 21.01.19 19:43

Spíš bych to tipla na řitní trhlinku, když píšeš že při čůrání nenaříkal. Co jsem tu pročítala diskuze je tu spoustu maminek, které se stím u dětí setkaly. Natrhne se to raz dva a vidět to nejde je to ve svěrači. Může to být tím že nechodí pravidelně na velkou a pak má tužší stoličku. Přeji brzké uzdravení :mavam:

anahita
Ukecaná baba ;) 1033 příspěvků 21.01.19 19:46

Dají se nalepit sáčky na zachycení moči, pokud by nechtěla na nočník. Ale pokud ji cévkovali, nebyo to kvůli čisté nekontaminované moči? Mě také brali cévkovanou moč, aby vyloučili bakterie z kontaminace… Tipuju prasklinku v řitním otvoru. Neměla někdy zácpu? Bobek

Lara Farseer
Ukecaná baba ;) 1066 příspěvků 21.01.19 19:49

Určitě řešit u MUDr. Já měla jako mala hrozně vzdor a vztekaní se, že nechci na nočník… Máma i ostatní si mysleli, že je to klasické období vzdoru… Skončila jsem v nemocnici se zánětem ledvin, když už jsem měla krev v moči a byla docela dlouho v nemocnici…

Idealne jak už tu padlo zkusit do nočníku zachytit ranní moc, aby ji netrápí li cevkou…

A jinak bych se taky priklanela k poraneni u zadečku, možná ji to i při posezu na nočníku víc bolí než když je jen s plinkou…

Chude malý, držím vám palce

Micaella22
Zasloužilá kecalka 881 příspěvků 21.01.19 19:55

Tejden ji boli kadeni a ty si jeste nebyla u dr? Kdyby neco bolelo tebe, za jak dlouho si k doktorovi dojdes? Predpokladam, ze bys letela hned, tak to udelej i u toho ditete.

Kaci89
Kecalka 388 příspěvků 21.01.19 20:54

Hele treba me napadlo,ze to bude ten zamet mocaku a kakat nechce pro to,ze logicky kdyz bude tlacit tak se i do toho spusti curani.ono to pali i jen pri ucurnuti,to je snad jeste horsi nez se poradne vycurat.uzila jsem si s tim nekolik let.ale dr rekne urcite vic

gaaabule
Zasloužilá kecalka 560 příspěvků 22.01.19 21:29

Zdravím všechny maminky, co se se mnou včera podělily o zkušenost a napsaly mi své rady. Dnes jsem byla s malou u doktorky, ráno se mi ve sprše podařilo odchytit moč.
Je to v pohodě, pořádně jí prohlídla prcinu zepředu, zezadu, vše dobré, ani žádná trhlinka (podle Vás jsem to na ni tipovala), moč byla v laborce a taky ok. Prý je to „v hlavě“, že to tyto malé děti mívají, nebyli jsme prý ani první ani poslední. Že prý poznává nové pocity při tom tlačení na záchodě atd…:) Takže tak náš závěr, prostě bojkotuje nočník, radši to s fňukáním udělá do plíny (je to princezna no :andel: )
Pěkný večer, G.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Překvapení, které vylezlo z tanečnice Lálové: Nevypadám, ale dělám MMA!

Krásná tanečnice Veronika Lálová (27) vypadá něžně až křehce, ale v rozhovoru... číst dále >

Vyznání lásky Karla a Lilie: Jak doopravdy číst tohle duchovno zahlazující nevěru?

Karel Janeček chtěl být na svátek všech zamilovaných romantický, a tak svou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >