Holčička 2,5 stále na plenách, může se jednat o poruchu?

Napsat příspěvek
40
26.9.19 09:56

Syna jsem zbavila plen az těsně před nástupem do školky, kam šel ve třech letech. Učila jsem ho to rok, mohla jsem se stavět na hlavu a stejně kdykoli jsme sundali plenu, hned to bylo v gatích. Dcera je bez plen ve 20 měsících a šlo to prostě samo. Dělala jsem to stejně a u jednoho tak a u druhého úplně jinak. Matka to prostě neovlivní, stejně to vždycky záleží na tom dítěti 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9173
26.9.19 09:56

Do 4 let je to fyziologicky mozne a neni duvod stresovat. Nas syn mel plenky skoro do 3 let a pak se sam kompletne odplenkoval (i na noc) a nikdy se mu nestala nehoda. Dala jsem na radu pediatra, ze tomu mam nechat volny prubeh a nestresovat.
Sousedka se chlubila, jak jejich syn byl bez plenek v roce a pul… v peti letech jeste nezvladal stolici (tak to s tim bez plenek v roce a pul asi nebylo tak uprimne :nevim:). Tim chci rict, aby se matky nestresovaly tim, co na plenky rika okoli. Kazde dite je jine a ma jiny fyziologicky vyvoj :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4957
26.9.19 09:59

Zrejme neni zrala.Ale priznam se, ze mi to prijde jiz moc. U nas v rodine sla stejne stara holcicka do skolky a nevim, nevim jak by to delali s plenkama.
Ale pokud jsi doma, tak se nic nedeje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
26.9.19 10:44
@Anonymní píše:
Maminky, začínám být zoufalá, dcera má už 2 a půl roky a je stále plně na plenách a jen jednou jedinkrát se vyčůrala do nočníku, kdy po celé noci měla prázdnou plenku tak se jí už asi hodně chtělo. Jinak nic…I když sedí na nočníku třeba půl hodiny, nic neudělá. Přes léto běhala nahatá, čurala pod sebe a bylo jí to jedno, nechala jsem jí i chvíli jen v oblečení a bez plen, bylo všechno počurané, koukla na to že je mokrá ale stejně jí to bylo jedno.Ted nedávno jí protekla plenka protože na výletě hodně pila a to teda bylo vidět že jí už vadilo a pořád to hlásila. Ale přes to, už mi to připadá fakt ostuda. Celkově se k tomu vůbec nemá, na ten nočník někdy vůbec nechce, zkoušeli jsme i rovnou záchod, nic. Mám strach, jestli nemá nějakou poruchu, že jí to prostě nedochází. Máte někdo zkušenost, případně od kdy to řešit přes lékaře. Prosím anonym, trošku se stydím a připadám si jako neschopná matka, děkuji za pochopení

Nechápu ten stres a honění děti na nočník. A ještě se stydět za to, že má plenky. No a co. Ono jí to jednou dojde. Můžete zkusit nenásilně motivovat, mohla by třeba vidět u starší kamaradky, že se chodí na nočník nebo wc apod. Ale rozhodně bych dítě nenutila sedět na nočníku půl hodiny. To z toho bude mít jen trauma a nevycura se už tuplem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4973
26.9.19 10:46
@cecetka píše:
Do 4 let je to fyziologicky mozne a neni duvod stresovat. Nas syn mel plenky skoro do 3 let a pak se sam kompletne odplenkoval (i na noc) a nikdy se mu nestala nehoda. Dala jsem na radu pediatra, ze tomu mam nechat volny prubeh a nestresovat.
Sousedka se chlubila, jak jejich syn byl bez plenek v roce a pul… v peti letech jeste nezvladal stolici (tak to s tim bez plenek v roce a pul asi nebylo tak uprimne :nevim:). Tim chci rict, aby se matky nestresovaly tim, co na plenky rika okoli. Kazde dite je jine a ma jiny fyziologicky vyvoj :mavam:

Jj přesně tak. Takové ty super matky, které mají dítě bez plen v jednom roce jsou fajn. Jen pak už nepriznaji, jak to mají skutečně doma. Holt s dětmi se prostě musí za každou cenu závodit. Jednou je to v chození, mluvení, jezení apod… až je mi těch dětí někdy líto.

Příspěvek upraven 26.09.19 v 10:48

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1377
26.9.19 10:47

Nestresovala bych se. Syn byl bez plen pres den kolem tretich narozenin, na noc ma porad a to ma 4 a pul. Taky jsem si vyslechla hlavne od mych babicek, jaka je ostuda..Ale je mi to uprimne jedno. V noci se vetsinou sam vzbudi a jde se vycurat, ale jsou dny, kdy spi tak tvrde, ze se nevzbudi.
Dcera skoro dva ma plenku porad, nocnik ji zatim nejak nezajima.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StaráPuška
26.9.19 11:05
@paandatko píše:
Nestresovala bych se. Syn byl bez plen pres den kolem tretich narozenin, na noc ma porad a to ma 4 a pul. Taky jsem si vyslechla hlavne od mych babicek, jaka je ostuda..Ale je mi to uprimne jedno. V noci se vetsinou sam vzbudi a jde se vycurat, ale jsou dny, kdy spi tak tvrde, ze se nevzbudi.
Dcera skoro dva ma plenku porad, nocnik ji zatim nejak nezajima.

Tak to neříkej na dětském hřišti mezi supermatkama, nebo dostaneš kyblikem! :laughing:

• Nahlásit
  • Citovat
1377
26.9.19 11:25

@StaráPuška Zijeme na vesnici, kde hriste se supermatkama nevedeme. :mavam: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
StaráPuška
26.9.19 11:32
@paandatko píše:
@StaráPuška Zijeme na vesnici, kde hriste se supermatkama nevedeme. :mavam: :)

Ja taky nikdy mezi ně nechodila. Spíš mám lehkou depku pri představě odpoledne stráveného v takový společnosti. Ale nic proti nim.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.9.19 18:08

Tchyně má 5ti letyho syna na plenach. Teda jen v noci. Ale přijde ji to absolutně v pořádku. Myslím si že 2.5lety dítě se ještě nemá za co stydět.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
27.9.19 18:12
@Anonymní píše:
Tchyně má 5ti letyho syna na plenach. Teda jen v noci. Ale přijde ji to absolutně v pořádku. Myslím si že 2.5lety dítě se ještě nemá za co stydět.
ještě dodám že do nich chcije stále. Nevadí mu to, ona to maminka ráno svlekne. 8o :roll:
  • Nahlásit
  • Citovat
43
30.9.19 09:08

Přijde to samo, jen to nehrotit. Do 3 let času dost

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie