Holčička 2,5 roku a nevyčůrá se do prázdna

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 30.01.17 09:37
Holčička 2,5roku a nevyčůrá se do prázdna :(

Maminky já už jsem zoufalá, :,( už nevím jak na malou. V létě ve dvou lezech, jsme ji zkoušeli nechat běhat nahatou. Malá se nevyčůrala, když se jí chtělo tak si sahala mezi nohy a plakala, přinesla mi plenku a plakala, snažila jsem ji říct, že může čůrat na travičku a ona brečela, že ne, že chce plinu. Pak jsem ji zkoušela posadit na nočník a to si ani nesedla :( teď zkoušíme doma celý podzim a zimu. Už si sedne na záchod i nocnik, ale nevyčůrá se bude běhat bez pliny, ale jakmile se jí chce tak běží pro plenku drží se mezi nohama a pláče že chce plinu :( :,( :,( a už ji na záchod neposadim a ani na nočník :( chce plenu a hotovo. :( Pořád jsem si říkala že se jednou vyčura nebo počura a půjde to, ale ona neudělá ani jedno :( :,( :,( :,( :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 30.01.17 09:46

Ahoj, mame to doma uplne stejne, zrovna dcera sedi na nocniku a nic. U nas se to teda zlomilo, kdyz se narodila mladsi dcera, starsi (taky 2,5 roku) proste chce plinu jak mladsi. Takze cekam, kdy to prijde. Na jare proste bude behat na zahrade bez pliny a snad se nekam pohneme, rada bych aby mohla v zari do skolky :lol:

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 30.01.17 09:54

Přesně ;) taky ji potřebuju dát v září do školky. Musím jít už v srpnu do práce :( a nevím co s tím.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.17 09:55

@ptakovapelika nemam s tim zadnou zkusenost (nemam jeste deti), ale co ji to treba nazorne predvest, nekde treba v lese behem prochazky nebo na chalupe za domem, jestli nemate zvedave sousedy? Na druhou stranu bych asi zachovala klid, i kdyz by mela plinu, jde o par poslednich mesicu, casem ji to asi sepne samo :)

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 30.01.17 09:59
@Anonymní píše:
@ptakovapelika nemam s tim zadnou zkusenost (nemam jeste deti), ale co ji to treba nazorne predvest, nekde treba v lese behem prochazky nebo na chalupe za domem, jestli nemate zvedave sousedy? Na druhou stranu bych asi zachovala klid, i kdyz by mela plinu, jde o par poslednich mesicu, casem ji to asi sepne samo :)

Tak to u nas nezabralo ;) nase dcera vi, co se od ni chce, ale nocnik i zachod nechce :)

JaninkaKelt
Závislačka 3385 příspěvků 2 inzeráty 30.01.17 10:03

@ptakovapelika - kamarádka měla to samé a jednoho dne se to samo zlomilo. Nenutit, jen opakovat, že do plínky se nečůrá, že se chodí na záchod nebo na nočník. Do září je času dost.

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 30.01.17 10:29
@JaninkaKelt píše:
@ptakovapelika - kamarádka měla to samé a jednoho dne se to samo zlomilo. Nenutit, jen opakovat, že do plínky se nečůrá, že se chodí na záchod nebo na nočník. Do září je času dost.

Souhlasím, u nás stejně. Jen jsme jí opakovali, že se nečůrá na zem, ale do nočníčku, sem tam jsem jí to i ukázala i její starší dcerka, měla jsem tu i kamarádku s její dcerkou, která jí to ukázala, no a malá bez násilností, naší frustrace, přirozeně začala sama…a tak to bylo i u starší…nenutit, neblokovat, nechat, jen připomínat a dávat si pozor i jakým tonem to říkáte, dítě vše cítí, vidí a ví

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 30.01.17 10:29
  • i její starší sestra :)

Petulka1234
Závislačka 3372 příspěvků 30.01.17 10:31

Obě naše dcery začali ve 2,5 letech…plus mínus, děti to všechno ví, jen jím to ukázat a jinak nechat být…nám se také nelíbí, když nás někdo do něčeho nutí, juz pak děláme spíše opak toho, co se od nás vyžaduje.

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 30.01.17 10:32
@Anonymní píše:
@ptakovapelika nemam s tim zadnou zkusenost (nemam jeste deti), ale co ji to treba nazorne predvest, nekde treba v lese behem prochazky nebo na chalupe za domem, jestli nemate zvedave sousedy? Na druhou stranu bych asi zachovala klid, i kdyz by mela plinu, jde o par poslednich mesicu, casem ji to asi sepne samo :)

To jsem už ukazovala já na zachode i venku :lol: a starší syn i na nočníku takže dobře ví co se po ní chce si myslím.

Samuše
Zasloužilá kecalka 586 příspěvků 30.01.17 10:33

Hlavně netlacit..my jsme presnym prikladem toho jak sem se nechala babickama zblbout jak jim deti chodily na roce.. :oops: :oops: nasi za 2 mesice 3 roky..a nerekne si :nevim: jenom na velkou…chodi teda bez pleny (uz roka) a kdyz ji poslu jde se vycurat..kdyz nepripominam tak se klidne pocura maximalne jde kdyz uz si cvrkne…pak se to snazi zakamuflovat (dojde si na zachod, pocurany obleceni da na topeni, a prevlikne se a dela ze nic :lol: :lol: :potlesk: )do prace sice nemusim ale rada bych, aby od zari do skolky aspon na 3dny v tydnu chodila, tak doufam, ze so zatim zacne rikat a ze ve skolce jim to budou pravidelne pripominat…u dru­heho to nebuu resit dokud nebude sam pripraveny…

ptakovapelika
Zasloužilá kecalka 790 příspěvků 30.01.17 10:34

Rozumím. Mě se zdá půl roku už krátká doba a rodina už má řeči atd… A mě to stresuje :( ostatní děti už bez pliny a my pořád máme :( :(

anivbl
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 30.01.17 10:40
@ptakovapelika píše:
Rozumím. Mě se zdá půl roku už krátká doba a rodina už má řeči atd… A mě to stresuje :( ostatní děti už bez pliny a my pořád máme :( :(

Jo to mame uplne stejne, ta moje je taky srpnova :) u nas babi uz od roku tlaci na pilu, porad ji vysazovala, kdyz ji hlidala brala ji plenu, mala se pokadila, byla z toho ve stresu… kdo vi, jestli to i proto ted neneguje. Uz jsem to mame zakazala, takze to nedela, ale resi to furt. Ano, my jako mali byli v roce bez plen, ale pocuravali jsme se. No a my jako dospeli ted musime byt trpelivi a kaslat z vysoka na ostatni :lol:

Yasminn
Neúnavná pisatelka 19011 příspěvků 20 inzerátů 30.01.17 10:45
@ptakovapelika píše:
Přesně ;) taky ji potřebuju dát v září do školky. Musím jít už v srpnu do práce :( a nevím co s tím.

do srpna času dost ;) V té době jí budou tři roky a to už určitě bude chodit na nočník v pohodě :palec:

Kikkinka
Zasloužilá kecalka 745 příspěvků 30.01.17 10:46

A co zkusit plenky schovat a říct, že už nejsou. Takhle na ne spoléha, když si ji i sama přinese :think:

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Video: Vlastnoručně vyrobeným adventním kalendářem zpříjemníte dětem čekání na Ježíška

Děti začínají být natěšené na vánoční dárky, tak jim to netrpělivé čekání... číst dále >

V soutěži Nastartujte se uspěl nápad na originální Priessnitzovy zábaly

V již šestém ročníku grantového programu Komerční banky a Asociace malých a... číst dále >

Články z Expres.cz

Plekanec se sice vrátil, aby rodina byla spolu, syny ale nechal v Kanadě

Vracím se do Čech, abych mohl být se svými syny, tak se dají parafrázovat... číst dále >

Řepka: Ženy mě využívají pro mou slávu! Jsem pro ně vstupenka do jiného světa

Za pár dní, konkrétně 20. listopadu, jde na trh už čtvrtá knihy bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Když táta zemřel, neměl ani šedesát kilo, vzpomíná dcera Michala Tučného

Táta Michaely Tučné je dodnes ikonou české country music. Báječná ženská,... číst dále >

Latexová svoboda nahých mužů. Na neobvyklé výstavě je orgasmus povolen

Po nahých ženách nabídli organizátoři výstavy Voayer skutečně nahé muže. V... číst dále >