Holčička 26 měsíců moc nemluví a nechce na nočník

5
4.8.20 06:06

Holčička 26 měsíců moc nemluví a nechce na nočník

Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo podobný problém a jak jste ho řešily. Moje dcera říká pouze pár slov a jinak si drmolí. Co potřebuje, ukáže, nebo chytne za ruku a odvede apod. Mluvíme na ní dost, čteme jí, chodí na pár hodin do školičky, kde jí chválí, že je hodná a bezproblémová. S nočníkem či WC také bez úspěchu, i v létě na zahradě se vyčurá mimo nočník, i když jí ukazujeme, co má dělat. Na nočník s přestávkama dáváme od roka. Nikdy se nepovedlo, už ho nechce ani vidět. A sama si neřekne, že potřebuje. Jdeme k doktorce, a snad nás nasměruje k dalším odborníkům na vývoj řeči a nenechá to být. Jsem z toho hodně nešťastná, i když mě rodina i školička uklidňují, že je času dost. Mám divné tušení, že je něco ve velkém nepořádku. Co myslíte vy?

Příspěvek upraven 04.08.20 v 06:22

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7705
4.8.20 06:11

Myslím, že máš velké nároky, a „další odborníky“ nějak nechápu…Máš jedinečnou příležitost ještě tento zbytek léta, prostě plenu sebrat a zkoušet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.8.20 06:15

@pannda

„Odborníky“ jsem myslela spíš na to mluvení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7705
4.8.20 06:17

Neboj, mluvit začne…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
4.8.20 06:18

Mam doma totez, jen je holka starsi, ma 31M. Ze by byla v nepořádku mi nepřijde. Prostě ji staci umět táta. Ze chce plinu si rekne tak, ze ji donese (sbalit pryc je nemuzu, mame jeste mladsi dite), kdyz ji chci dat na nočník, tak rve, na zachode taky. Ale jestli existuje injekce, po ktere se dite rozmluvi a zacne chodit na nocnik, tak sem s ni :lol:

Dr. rekla, ze nočník mám zkoušet a na mluvení je do 3let čas. Co myslíš, že ti odborníci udělají? Přivážou ji nočník k zadečku? Nebo prostě chceš nějakou diagnózu? Kdyz ti reknu, ze se to nikdy nenaučí, budes tomu verit a prestanes to zkoušet?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5
4.8.20 06:27

@1mila2 Jde mi spíš o to, aby zjistili, jestli nemá problémy se sluchem či nějakou dysfunkci (ADHD máme v rodině). A když tady čtu, jak dvouleté děti umí dávno na nočník a mluvit ve větách, tak mě to samozřejmě trápí a ráda bych to řešila. I když chápu, že každý se vyvíjí svým tempem, nechci nic podcenit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6693
4.8.20 06:32
@Zuzana145 píše:
@1mila2 Jde mi spíš o to, aby zjistili, jestli nemá problémy se sluchem či nějakou dysfunkci (ADHD máme v rodině). A když tady čtu, jak dvouleté děti umí dávno na nočník a mluvit ve větách, tak mě to samozřejmě trápí a ráda bych to řešila. I když chápu, že každý se vyvíjí svým tempem, nechci nic podcenit.

Můj syn nočník nesnášel, začal rovnou na záchod (jakmile byl schopen tam vylézt, takže asi 28 měsíců). Mluvit začal ve 3,5. Dnes je ve škole, premiant, sportovec, společenský, veselý. Radím Ti uklidnit se. Nicméně sluch jí vyšetřit můžou, proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18962
4.8.20 06:40

Co se nocniku tyce, u obou deti jsem zvolila indianskou metodu. Jednoho dne jsem vsechny plenky sbalila, rekla jsem, ze nejsou, ani do auta, ani do kocarku, jen na spani, ze tady je nocnik nebo zachod, jdi si, kdy potrebujes, je to tvoje starost. U prvniho ditete jsem to udelala ve stavu, kdy se nikdy predtim do nocniku ani nevycuralo, proste nevedelo, jak to pustit. U toho jsem dva dny prevlekala teplaky a utirala podlahu, treti den mu to doslo a od te doby chodilo samo. Zadne posilani, vysedavani, kdyz chtelo, tak proste slo. Kdyz se pocuralo, bez emoci jsem prevlekla, upozornila, kam se ma jit curat a jelo se dal. U druheho to bylo jako se vsim mnohem jednodussi, melo vzor ve starsim sourozenci, tomu to seplo hned prvni den.

S reci ma cas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27056
4.8.20 06:41
@Zuzana145 píše:
Chtěla bych se zeptat, jestli máte někdo podobný problém a jak jste ho řešily. Moje dcera říká pouze pár slov a jinak si drmolí. Co potřebuje, ukáže, nebo chytne za ruku a odvede apod. Mluvíme na ní dost, čteme jí, chodí na pár hodin do školičky, kde jí chválí, že je hodná a bezproblémová. S nočníkem či WC také bez úspěchu, i v létě na zahradě se vyčurá mimo nočník, i když jí ukazujeme, co má dělat. Na nočník s přestávkama dáváme od roka. Nikdy se nepovedlo, už ho nechce ani vidět. A sama si neřekne, že potřebuje. Jdeme k doktorce, a snad nás nasměruje k dalším odborníkům na vývoj řeči a nenechá to být. Jsem z toho hodně nešťastná, i když mě rodina i školička uklidňují, že je času dost. Mám divné tušení, že je něco ve velkém nepořádku. Co myslíte vy?Příspěvek upraven 04.08.20 v 06:22

Syn nočník vůbec nechtěl, na 2,5 roce začal na záchod. V té době také z pár slov začal trochu víc mluvit. Teď skoro na 6 drmolí, neráčkuje a nešišlá a s vyměšováním nemá nejmenší problém. Ale babičky taky kroutily hlavami, cože si dovoluje tak dlouho mít pleny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
144
4.8.20 07:04

K tomu mluvení se vyjadřovat nemůžu, tam je to u nás jinak, ale co se týče nočníku, můj 2,5 letý ho tvrdošíjně odmítá - chce prostě pořád plínky. Má teď hodně vzdorovité a neklidné období, takže kdybych mu ji sebrala, udělal by takovou scénu, že bych mu ji asi hezky rychle vrátila :) A myslím, že na to není připraven ani fyzicky. O něco mladší kluk mé kamarádky taky nechce. S mluvením je na tom stejně jako tvoje dcera a nikdy mě ani kamarádku nenapadlo, že by nebyl OK. Pokud se holčička chová jinak normálně, rozumí, atd., což říkáš, že ano, nechala bych to být. Řešila bych jen, pokud by neříkala vůbec nic, tedy ani jedno slovo. Ve 26m má na nemluvení a na plínku absolutně nárok. Říkáš, že cítíš, že je něco v nepořádku… myslíš si to jen kvůli tomu nemluvení a nočníku, nebo se ti nezdá ještě něco?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
115
4.8.20 07:04

@Zuzana145 Ahoj, já tě chápu. Synovi je 27 měsíců a s nočníkem taky bojujeme. Plenu jsem mu sebrala na tvrdo ve dvou letech a doteď si neříká. Takže jsou furt nehody, když ho neposadím sama. V září jde do školky a jsem na to fakt zvědavá. Můj prcek říká spoustu slov a někdy i jednoduchou větu o dvou slovech. Ale opravdu špatně vyslovuje. Čteme každý den, protože usíná u pohádek. Tak musím jen čekat a čekat kdy mu ten záchod docvakne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8848
4.8.20 07:06

Prosím tě, nestresuj dítě tím, že ho ve dvou letech budeš tahat po odbornících, protože ve dvou letech nemluví ve větách. Je to úplně normální. Syn začal víc mluvit až ve 2,5 letech. Do té doby používal jen citoslovce a pár základních slov. Není důležité, jestli mluví, ale jestli rozumí to základní, když po něm něco chceš. V listopadu mu budou tři a teď teprve to jakž takž začalo fungovat s nočníkem a záchodem, do té doby řev a utíkání. Nepomohla ani indiánská metoda ani nic jiného. Už jsem byla na prášky, nakonec jsem mu plenu vrátila. A pak začal ze dne na den.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1236
4.8.20 07:33

Mladší mluví ve větách od dvou a čtvrt roku - starší začal doopravdy mluvit slaz v 3 a čtvrt, pomalinku se rozmlouval po 3. narozeninách a pak mu pomohla školka. Dnes je mu pět a mluví bez problémů.

Zbytečně tlačíš. Na mluvení i na nočník. K obojímu dítě potřebuje dozrát - k čemu to je, šoupat roční děcko na nočník? Nenatrénuješ to, spíš je to pozdní bezplenkovka…

Sluch ti zkontrolují snadno, ale pokud dcera reaguje a rozumí, přijde mi to zbytečný. Když ti něco chce sdělit, evidentně si s tím poradí po svém. Děti jsou různé, zrají různě rychle, to se nedá porovnávat s nej výkony na netu.

S řečí bych čekala a užívala si její slovíčka. S nočníkem bych teď sebrala plenu a vypustila dítě na trávu. Trocha čůrání na kytičky a tak jistě pomáhá nejen chlapečkům. A když se jí zprotivil nočník, začala bych ji pomalu a postupně brát na záchod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
526
4.8.20 07:34

S mluvenim si dava na cas. Ale hned bych to nevidela tak cerne. Bracha ( podle mamcinych slov) do trech let hubu neotevrel a pak ji nezavrel :)
Nocnik u mych dcer absolutni bojkot. Zkousela jsem to skoro rok a stalo nas to koberec a moje nervy. Nakonec, v den jejich 2. narozenin jsem ji rekla, ze plinky dosly, ze je potrebuje sestricka. Na to mi odpovedela “ tak jo” a sla na zachod 🤣. Byl listopad, ale zvladla to a ani venku zadna nehoda.
U druhe to bylo jednodussi, videla to u segry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
780
4.8.20 08:14
@Cuddy píše:
Co se nocniku tyce, u obou deti jsem zvolila indianskou metodu. Jednoho dne jsem vsechny plenky sbalila, rekla jsem, ze nejsou, ani do auta, ani do kocarku, jen na spani, ze tady je nocnik nebo zachod, jdi si, kdy potrebujes, je to tvoje starost. U prvniho ditete jsem to udelala ve stavu, kdy se nikdy predtim do nocniku ani nevycuralo, proste nevedelo, jak to pustit. U toho jsem dva dny prevlekala teplaky a utirala podlahu, treti den mu to doslo a od te doby chodilo samo. Zadne posilani, vysedavani, kdyz chtelo, tak proste slo. Kdyz se pocuralo, bez emoci jsem prevlekla, upozornila, kam se ma jit curat a jelo se dal. U druheho to bylo jako se vsim mnohem jednodussi, melo vzor ve starsim sourozenci, tomu to seplo hned prvni den.S reci ma cas.

Nočník jsem řešila úplně stejně a výsledky se dostavila. Vysedávat na nočníku dítě ani nechtělo. Jak často slycham - posadim ho/ji na nočník a musí sedět dokud nevykoná potřebu :lol: tak tohle u nás nešlo. Ale když jsem řekla tady je až se ti bude chtít dojdi si. A ejhle, do dvou dnů to chápal.

S mluvením má dítě vážně čas do 3 let. A mluvení ve větách ve 2 letech je spíš výjimka. Byla bych v klidu. Ale pokud se zakladatelka vyšetřením uklidní, tak proč ne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama