Holit tam dole, když trpím na mykózy?

9
15.4.21 19:31

Holit tam dole, když trpím na mykózy?

Ahoj. Chtěla bych se zeptat, čistě z lékařského hlediska… Je dobré holit se tam dole, když trpím na časté mykózy? Můj gynekolog mi doporučil s holením přestat, ale gynekoložka kamarádky to zase doporučuje. Holila jsem se snad jen jednou v životě a bylo to peklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
15.4.21 19:34

Já četla doporučení neholit. Chlupy jsou bariéra proti bordelu z venku.
U mě to ale nemělo efekt. Daleko víc mi mykozi ovlivňuje strava

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 19:47

Ja jsem se oholila a za par dni mykoza jak prase. Takze za me neholit.

• Citovat
  • Nahlásit
3946
15.4.21 19:51

Já se teda „tam dole“ ( coz mi přijde u dospělých žen fakt vtipný označení) holím úplně do hladka a na žádné mykozy ani nuc jiného netrpím a nikdy jsem netrpela. Holím se cca 25 let, možná ještě dýl. Chlupy nesnáším

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1278
15.4.21 19:53

Já se tedy holim též úplně do hladka protože nesnáším chlupy 😁 🙂a nikdy jsem mykozy neměla..takze ti nevím je to možná i stravou..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
135
15.4.21 19:54

Vagína se tomu říká (a jak tou říká dospělý člověk), tam dole jsou taky nohy a tam jsou taky mykózy, ale na ty asi holení vliv mít nebude
ne, holit by se nemělo

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
15.4.21 19:59

Já trpěla na mykózy a bylo jedno, jestli jsem se oholila nebo ne. Zhoršil to cukr, bazén, stres, sex, vlastně úplně vše :D Hrůza. Vracelo se mi to hned po sexu a na gyndě jsem trávila mládí. Nezabíraly mastičky, tablety, přeléčení partnera ani (ne)holení.
Ale pak jsem začala brát wobenzym, tak jestli opravdu pomohl on, nebo to byl placebo efekt, těžko říct, ale od té doby dobré (klepu).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1607
15.4.21 20:02

Tak ty chlupy tam plni nejakou funkci. Takze by tam byt mely. Pokzd chces byt porad nahladko, tak se domnivam, ze musis holit max obden. Kdyz holis, pouzivas nejaky gely nebo ja nevim co a vsecky tyhle pripravky narusuji to spravne ph. Za me neholit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10774
15.4.21 20:05
@annlady píše:
Vagína se tomu říká (a jak tou říká dospělý člověk), tam dole jsou taky nohy a tam jsou taky mykózy, ale na ty asi holení vliv mít nebude
ne, holit by se nemělo

Ty si holíš vagínu :mrgreen:?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
PaníKadrnožková
15.4.21 20:16
@ivašot. píše:
Ty si holíš vagínu :mrgreen:?

Presne :mrgreen: mudruje a sama to voře 8)

• Citovat
  • Nahlásit
1158
15.4.21 20:20

Hele trpim na mykozy taky a mam pocit, ze prave cim hladsi tim lepsi… nejhorsi je proste strava - jednou jsem si kdysi dala pravy sampansky a teda druhy a dalsi dny peklo…
Holim se pomoci ziletky a intim gelu - mam od Balei ten Sensitive a je to ok, dokonce pouzivani toho gelu mam pocit, ze snizuje pravdepodobnost, ze se mykoza zas objevi - jak je to kysely je to proste lepsi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.4.21 20:40

Taky mám pocit, že používání intim gelů (zelený Chilly) i k holení, výplach rosalginem a otírání intim ubrousky po wc pomohlo :mavam:

• Citovat
  • Nahlásit
31404
15.4.21 20:46
@annlady píše:
ne, holit by se nemělo

Ty máš chlupatou vagínu? :mrgreen:
To už je lepší říkat, že se holíš „tam dole“ než říct, že se holíš vagínu :lol:

Když se budeme držet názvosloví, holí se stydký pahorek a část vulvy. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
15.4.21 22:15

Trpím na mykózy, posledních 10 let bylo fakt peklo. Prášky, mastičky, globule, nic nezabiralo. Když jsem byla oholená, tak to bylo ještě horší, úplně jsem to tam dole měla rozpraskané. Holit ziletkou jsem se přestala, max. si to zastřihnu strojkem, užívám Imunogyn a, klepu, mám již několik měsíců pokoj.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
17542
15.4.21 22:54

Můj názor je, že v tom ochlupení (hlavně když je tam drn :mrgreen: ) se drží bakterie.
Já osobně chodím na brazilskou depilaci a bez problémů. Holit se s gelem je asi cesta k té mykoze, gel je prostě mýdlo a to vysušuje.
Ideálně pořídit nějaký holící strojek, který to jen zastřihne na rozumnou délku, max 0,5cm a udržovat to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat