Holka 10 let - témata ke konverzaci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
iTýnka
Kecalka 352 příspěvků 30.05.19 12:11
Holka 10 let - témata ke konverzaci

Ahoj všem emiminačkám a emiminákům,
přítelův strejda se po několikaletém manželství odstěhoval od tety (před 8 lety ji podváděl s nějakou známostí, bylo mu odpuštěno a teď to udělal zase). Mají spolu dvě holky - 14 a 10 let. Obě jsou na tátu nasrané a dávají mu to sežrat. O matku se moc opřít nemohou - ještě pořád (po půl roce) je v depresích z toho, že na dům a holky zůstala sama. Obě holky píšou mě. S tou starší umím najít společnou řeč, ale s tou mladší nevím. Vždycky si jen napíšeme ahoj - jak se máš - dobře a co ty - taky dobře a tím to vlastně skončí. Ráda bych si s ní popovídala, ale nevím, o co se v jejím věku holky v dnešní době zajímají.
Mohli byste mi poradit?
Moc děkuji :-)

Reakce:
Kriss Tina
Extra třída :D 10709 příspěvků 30.05.19 12:14

Zeptat se na školu, dělá nějaké kroužky? Sport? Bych témata zavedla na nějaké její koníčky :think: jinak je to blbý věk na nějaké neutrální téma, některé holčičky si v tomhle věku hrajou s panenkama a další řeší makeup a kluky :mrgreen:

iTýnka
Kecalka 352 příspěvků 30.05.19 12:18

@Kriss Tina To by na chvilku mohlo stačit. Kdyby tě napadlo ještě něco, dej vědět :) moc díky

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34550 příspěvků 30.05.19 12:19

Obecná témata - kluci, sliz, insta… no a samozřejmě její záliby, poptej se, co ji baví.

cverunka
Závislačka 3041 příspěvků 30.05.19 12:25

Škola, kamarádky, oblečení, koníčky, hudba…

iTýnka
Kecalka 352 příspěvků 30.05.19 12:36

@Tiger-lily sliz? Jako taková ta lepkavá hmota? A kluci už frčí v 10? No safra, úplně jsem zaspala… :D Moc díky :)

@cverunka zařadím na seznam :) díky moc

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.05.19 12:45

Takto staré holčičky učím a dá se s nimi začít konverzace o čemkoliv, co ve škole bereme. Třeba domácí mazlíčci, výlety po ČR, cokoliv. Přijdou mi (až na vyjímky) ještě dětské.

Lu1234
Kecalka 382 příspěvků 1 inzerát 30.05.19 12:57

Mě v tom věku otázky na školu prudily, ptal se každej a co na to říct? - dobrý. Detailům by stejně dospělák, kterej v tý škole není, nerozuměl. Stejně tak A co kluci? Mně tehdy přišlo úplně mimo mísu. V 10 letech ještě byly skupinky kluci X holky a i kdyby mě kluci zajímali, tak jsem se dost styděla a rozhodně bych to neřešila s tetou. Myslela jsem si takový to „tobě zrovna to budu povídat, co je ti do toho“ :lol:
Takže spíš bych se ptala třeba, co má v plánu dneska po škole, jestli pujde ven. Když řekne že jde s kámoškou, můžeš se na to zaměřit, zeptat se kam jdou, říct co budeš dělat ty… Nebo se zeptat, co dělali o vikendu, jestli byli na nejakym výletě, na návštěvě atd… A naopak vyprávět cos dělala ty a co plánuješ příští víkend, o prázdninách atd…

Lalelale
Závislačka 4739 příspěvků 30.05.19 13:52

Otázky na školu mi hrozně vadily a to i ve vyšším věku (upřímně, plno dospělých snad nemělo jiné téma), ale ráda jsem se bavila o zvířatech a svých koniccich.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 34550 příspěvků 30.05.19 14:15

@iTýnka :lol: Jestli s desetiletou holkou zapředeš hovor na téma „výroba fluffy slizu“, je tvoje. Kluci jsou samozřejmě taky předmětem zkoumání :nevim: někdy jsou úplně blbí a někdy holčičky vymýšlejí neskutečné nápady, jak upoutat jejich pozornost.

Váš příspěvek
Reklama