Reklama

4. roční holka nechce spát ve školce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

def
Kecalka 119 příspěvků 12.09.18 14:23
Holka (4r) nechce spát ve školce

Ahoj. Potřebuji poradit, pomůžete? :o)

Máme holku (4,75r) aktuálně začíná druhý rok ve školce. Dříve školka nebyl problém, ale postupem času se to změnilo a nyní do školky v podstatě nechodí ráda. O školce a školkových aktivitách si ani nechce povídat. Ještě horší je to s tím, když má ve školce spinkat. Když se to dozví, tak to se pokaždé rozbrečí. Tento stav byl už pár měsíců před prázdninami a teď to pokračuje ve stejném duchu.

Když se jí ptáme, co se děje, tak nedostaneme přesnou odpověď, ale víceméně nám z toho vychází, že chce raději být s mámou a s tátou.

Ve školce jí nikdo neubližuje, rozhodně tam netrpí a vždycky to nějak zvládne. Pravdou ale je, že v tom velkém kolektivu (20 dětí/2 učitelky) si jí až tolik učitelky nevšímají a to jí může vadit. Má tam i kamarádku (sousedku), má svého plyšáčka i naši fotku, ale nic z toho nestačí. Když jsme zkoušeli slíbit menší úplatek, tak to moc dobře nefungovalo. Když dostala slíbeno něco většího, tak to spinkání nakonec nějak překousla. Nemůžeme tedy vyloučit, jestli si jen nevymýšlí…

Po všech ostatních stránkách je holka úplně v pořádku, je trošku ostýchavá, ale nakonec nemá problém si hrát i s cizími dětmi nebo dospělákem, kterého zná.

Nechceme si ji nechávat doma jen proto, že si to vybrečí. Na druhou stranu ji nechceme vytvářet nějaké trauma, pokud je to opravdu něco většího s čím si neumí poradit.

Netušíte co s tím?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

pikola
Neúnavná pisatelka 18927 příspěvků 12.09.18 14:33

A nenutí jí spát? Naše už od 4 let nespí, chvíli na čtení pohádky leží a kdo neusne může si jít hrát.

Lalelale
Ukecaná baba ;) 1846 příspěvků 12.09.18 14:38

Nevím, jestli to pomůže, ale já si doteď pamatuju, jak jsem školku nenáviděla, jelikož ač od malička trpím nespavostí, učitelky mě nutily spát a i když jsem ani jeden den neusnula, nutily mě ležet a koukat do stropu, dokud ostatní děti nezačaly vstávat. Takže za sebe říkám, že bych ji spát nenutila, když nechce a možná ani nemůže. Učitelky ti k situaci řekly co?

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 12.09.18 14:45

A jak to v té školce probíhá? Co ti řekly učitelky?

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 30 inzerátů 12.09.18 15:12

A je nutné, aby tam spala? Z popisu nevyplývá, jestli máte možnost ji vyzvedávat po obědě? Já tam holky spát nenechávám, protože zatím mám možnost je po obědě vyzvednout. Od dvou let nespí a z vlastní zkušenosti si pamatuji tu nudu ležet a koukat do stropu.

zuza92
Zasloužilá kecalka 530 příspěvků 12.09.18 15:14

A nejde se ve školce domluvit, aby jí nedávali spát? U nás to funguje, že pokud to rodičum nevadí děti třeba jen odpočívají nebo si můžou potichu prohlížet knížku, časopis.

Lioness34
Kecalka 484 příspěvků 12.09.18 15:23

Nechápu nuceni do spaní. Navíc jim to nejde usnout a pak zaberou a hned je budí. Domluvit se s ucitelkou ať ji nenutí a pokud to nebude možné a spát musí tak bych ji brala po obědě. Jinak nevím co se děje ale školka se změnila v přístupu i u nás. Z dřívější fajn rodinné školky kde byla pohoda a deti mohly mít hračky atd tak hračky nesmí max na spaní a to ani malé 2,5lete… jinak jednou za měsíc hrackovy den. Plenky 0, máma má odevzdat a jít. Všichni brečí (malá trida) ale prý si zvyknou a jento lepší - no nevím, mladí dítě tam teď nedávám. Samozřejmě mě to cele mrzí ale bohužel, jde o deti. Zvažuji, ze jim napisu i negativní recenzi ale nechci to zatím hrotit. Neříkám, nemají to snadné ale než aby dětem usnadnily vstup se chovají neuveritelne. Naše deti mají nejspis za rozmazlené, ale mě to je jedno. To jejich musíš musíš musíš… si zvykat nechápu.

def
Kecalka 119 příspěvků 12.09.18 17:35

Díky holky za reakce.

Ad spinkání: Doma v 90% případů ještě spinká 13-15h, což víceméně odpovídá tomu jak je to ve školce. Ale pravdou je že ve školce spí tak jen s 20% případů.

Dávat jí tam nemusíme, žena je doma. Přijde mi ale správné, aby si zvykala, ať i žena nemusí být tak závislá. Navíc stále nevíme, jestli jen není rozmazlená a nedožaduje se přespříliž.

Nucení do spaní: Hmm, to jsem neřešil. Zajímavé. Ale nevím, jak nám to pomůže, když doma v pohodě spinká.

U učitelek jsem to minulý rok nezjišťoval. Teď je tam učitelka, která je velmi neosobní a její názor bych nerespektoval. Navíc ještě teď v nivém školním roce děti chodí spát do vedlejší třídy prý kvůli nedostatku personálu.

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 12.09.18 17:44

Ono je sice blbé, že ti nesedí učitelka, ale nejde ani tak o tu radu jako o popis, jak se tam dcera chová.

def
Kecalka 119 příspěvků 12.09.18 18:52
@Sany80s píše:
Ono je sice blbé, že ti nesedí učitelka, ale nejde ani tak o tu radu jako o popis, jak se tam dcera chová.

Leží a odpočívá. Usnout nechce, nemá z toho dobrý pocit. To už by musela být utahaná, aby podlehla. Prostě nezkouší usnout.

Lioness34
Kecalka 484 příspěvků 12.09.18 19:14
@def píše:
Leží a odpočívá. Usnout nechce, nemá z toho dobrý pocit. To už by musela být utahaná, aby podlehla. Prostě nezkouší usnout.

Nezkousi usnout - no když není unavená tak to nejde. Mě přijde na hlavu je nutit, nejprve je nutí a pak ve škole zase spát nesmí … pokud dítě spát nechce ať nespi stejne jako dospěly člověk taky nespi když nechce. A co je horší dítě se snaží usnout pak usne po delším úsilí a hned ho vzbudí…se nedivim tohle kdyby udělal kdokoliv mě a každý den byla bych naštvaná

nini77
Ukecaná baba ;) 1617 příspěvků 10 inzerátů 12.09.18 19:46

Ale ty děti odpočinek v tomto věku ještě potřebují. Dozrává jim CNS, nutit do spaní je špatné, ale odpočinek prostě potřebují. A naučit se přizpůsobit se pravidlům ve skupině také potřebují.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1706 příspěvků 30 inzerátů 12.09.18 20:37

V tom případě bych ji do spaní ve školce nenutila a brala ji spát domů.

Sany80s
Kelišová 6273 příspěvků 12.09.18 20:43
@def píše:

Takže ji znechutilo, že musí ležet?

def
Kecalka 119 příspěvků 12.09.18 21:55
@Sany80s píše:
Takže ji znechutilo, že musí ležet?

Asi jí nebaví ta školka obecně a to spinkání je jen vyšší level, který už vůbec nechce absolvovat.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Postrach škol Táta parťák chce, aby si děti dělaly, co chtěly. Budeme negramoti?

Bloger, který je známý pod přezdívkou Táta parťák a který svou pravou... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama