Holka podle CVS, kluk podle UTZ?

106
27.7.15 08:08

holka podle CVS, kluk podle UTZ ???

Ahojte, holky, mám dotaz - cca ve 12tt mi kvůli špatnému screeningu dělali odběr placenty, testy na 97procent ok, a ještě mi připsali do zprávy, že je plod genotypicky ženského pohlaví. Tak jsem v záchvatu radosti nakoupila téměř vše v různých odstínech růžové. Teď jsem 32tt a na UTZ mi dr tvrdí, že se mu zdá, že tam vidí stín - pindíka…Mám sice pár kousků v neutrální žluté a zelené, ale není jich moc. Mám věřit spíš genetice a rozborům, nebo dr a jeho monitoru? :)) Celé těhu se těším, ře to bude holka, kluk by mi taky nijak nevadil, hlavně ať je mimi zdravé a v pořádku, ale ten červík v hlavě pořád vrtá… :D Měla jste to některá podobně? Děkuju za komentáře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

2701
27.7.15 08:11

Já bych věřila spíš té genetice… I když kdo ví… :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4387
27.7.15 08:14

No jestli je to potvrzeno geneticky a má karyotyp 46XX, tak to kluk nebude.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
109
27.7.15 08:15

Taky myslím, že je to holčička. Na UTZ v 21. týdnu jsem viděla zřetelně pindíka i já nezkušeným okem, takže se mi nezdá, že ve 32 tt by to byl nejasný stín. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4819
27.7.15 08:16

Genetice :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
106
27.7.15 08:17

Holky, moc děkuju, :), kdyžtak to klučík bude muset v prvních měsících přetrpět v růžovo fialových dupačkách :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28945
27.7.15 08:32

@Ifeoma no, zrovna u CVS je malé riziko, že se nakultivuje mateřská tkáň, proto vyšla holčička (tj. ty), ale kluk to být může. Další ultrazvuky (určitě jich dělali, zvlášť po zákroku typu CVS víc, byla jsi hlídnaná dost) byly vždycky holčičí a až teď v tom 32.tt vidí dr. pindíka? Pokud ano, byla bych klidná a spíš bych věřila té holce, pokud se to někdy někomu nezdálo nebo dokonce už někdo chlapečka vyslovil, tak bych asi spíš byla opatrná s tím nákupem :)

Příspěvek upraven 27.07.15 v 08:33

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23724
27.7.15 08:32

Já když měla podstupovat CVS nebo AMC kvůli jedné konkrétní chorobě a já si vybrala CVS, protože je to dřív, tak mi dr. říkala, že je lepší počkat na AMC, že by u CVS (technicky složitější) mohlo dojít k tomu, že ten náběr nebude z fetální tkáně ale z mateřské. Tak nevím, ale pak by mimino mohlo mít pohlaví po matce, i kdyby to byl kluk?? (protože by vlastně byla testována matka).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28945
27.7.15 08:34
@danyk píše:
Já když měla podstupovat CVS nebo AMC kvůli jedné konkrétní chorobě a já si vybrala CVS, protože je to dřív, tak mi dr. říkala, že je lepší počkat na AMC, že by u CVS (technicky složitější) mohlo dojít k tomu, že ten náběr nebude z fetální tkáně ale z mateřské. Tak nevím, ale pak by mimino mohlo mít pohlaví po matce, i kdyby to byl kluk?? (protože by vlastně byla testována matka).

přesně tak to je. Tohle je bohužel riziko CVS, přece jen se nabírá tkáň z dělohy a ne vždy se úplně zadaří. Ta AC je v tomto jistější, protože v plodové vodě plavou opravdu jen odloupané buňky miminka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
103
27.7.15 08:36

Věřila bych genetice. Mamce zase podle ultrazvuku tvrdili, že je to holka a nakonec kluk.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9017
27.7.15 08:50

Záleží na tom, jestli dr. viděl stín (to může být cokoli :D ), nebo jestli viděl opravdu pindíka. Mně třeba dr. na utz ve 20.tt ukázala pindíka tak, že nebylo naprosto žádných pochyb :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Envie
27.7.15 09:16

Urcite genetice. Ta nelze. K cemu by ji pak delali? :mrgreen: na ultrazvuku mohl videt pupecnik nebo tak neco. Genetika versus UTZ? Jednoznacne genetika! :palec: :mavam:

• Citovat
  • Upravit
106
30.7.15 19:37

Všem moc děkuju. Pro jistotu jsem ale dneska v sekáči, kde měli akci vše za deset, koupila pár mrňavých věcí neutrálních a modroučkých. Kdyžtak pošlu dál kamarádkám :))) :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama