Reklama

Holky, vy co nekojíte ale jste na UM dítě 3. měsíce, poradíte?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leonarose
Povídálka 28 příspěvků 16.07.18 08:06
Holky co nekojíte ale jste na UM dítě 3 měsíce

Ahoj holky já už nekojim asi od 3 tydne mého syna doufám, Ze mě za to nebudete soudit, ale k věci Tobias už začal 4 měsíc na konci 4 měsíce bude 3.8 koukám na tu krabici od nutrilonu a měl by už sníst 150 ml ale on pořad je na 120 Protože víc mi nevypije proste nechce pak už i když odkrknu a zkouším znovu proste je spokojený a stacilo :roll:. No ale k problému tím Ze toho tolik nevypije se ale víc pak domáhá krmeni. Hlavně v noci predtim na UM když jsem ho dala v 8 spát se vzbudil až třeba ve 2 ráno a pak až v 6 ale teď vstávám 3× v noci chce málo ale zase častěji. Mám to tak nechat a počkat až ukonci 4 měsíc a pak začít teda s příkrmi případně s nějakou Kasickou nebo jste něco dali třeba i driv? Aby se dobře nasytil alespoň na tu noc. Není to o me pohodlnost mě nevadí se budit ale jde o to ze by už měl mít větší porci a proste ji nechce jestli je to i v pořádku. Dekuju vám ;)

Reklama

Reakce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 16.07.18 08:08

Já to dělávala tak, že jsem nechala třeba těch 120 ale přidala jsem více odměrek UM..aby to jakože bylo sytější..
jinak jsem se tabulkou na UM neřídila..dávala jsem vždy tolik kolik chtěl..( třeba jsem do lahvičky dala více, ale vypil si jen tolik kolik potřeboval on..a že to nebylo podle tabulek jsem neřešila )

Kamkam
Zasloužilá kecalka 992 příspěvků 16.07.18 08:26

Tak tak, tabulky nesledovat. Malá by se dřív nacpala klidně nesmyslnou porcí. Zkrouhla jsem jí to na tu doporučenou a teď pro změnu má jen o jednu odměrku víc než dřív a o jednu míň než má doporučeno. Píšu to v množství vody: Měla 180, když už měla mít 210 teď už by měla mít 240 (dle tabulek, ale je to přece jen doporučení ;)) zůstávala u těch 180, teď někdy vypije těch 240, někdy jen 210. Opravdu neřešit tabulky, v každém ohledu. :mrgreen:

Leonarose
Povídálka 28 příspěvků 16.07.18 08:27

@smurfka
To mě napadlo taky ale říkala jsem si ze to má nějaký důvod ten počet odmerek aby to pak nebylo hnusny třeba. Uvidíme zkusím to Dekuju moc

Leonarose
Povídálka 28 příspěvků 16.07.18 08:28

@Kamkam prvorodička jsem :D pořad se na všechno ptam ale raději se zeptat než něco udělat špatně Dekuju mooooc :)) :srdce:

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 16.07.18 08:31
@Leonarose píše:
@smurfka
To mě napadlo taky ale říkala jsem si ze to má nějaký důvod ten počet odmerek aby to pak nebylo hnusny třeba. Uvidíme zkusím to Dekuju moc

hnusný to nebude..bude to sytější..zase nedávat až moc syté, protože to pak špatně poleze přes tu dírku ( musel by se dát větší dudel - jakože s větší dírkou, protože dítě by muselo z té malé hodně sát a tahat a to by ho nebavilo a brečel by )..takže zkusit přidat třeba jen jednu odměrku a pokud to nebude stačit, vyměnit vršek za větší s dírkou a zkusit dát třeba dvě odměrky navíc ( s tím aby voda zůstala stejná)..

Leonarose
Povídálka 28 příspěvků 16.07.18 08:33

@smurfka tak paráda :) Dekuju moc za radu :) zkusím to tak jak píšete

smurfka
Nadpozemská drbna 29406 příspěvků 16.07.18 08:37

@Leonarose zkuste..kaši bych ještě nedávala..ta je až od ukončeného 4.m ne? ( už si nepamatuju )..ale po kaši když se dá moc brzo zase bolí břicho, protože děti než si zvyknou, tak jsou ucpaní a méně kadí, takže kdyby se dala moc brzo, tak by měl zácpu a budil by se taky, protože by ho bolelo břicho..raději bych začla tím hustějším sunarem a pak se uvidí..

Leonarose
Povídálka 28 příspěvků 16.07.18 08:54

@smurfka to je pravda. Proto se ptam jestli kdybych to dala by taky nebylo brzo ale zase mu dávat jist driv jak za 3 hodiny to se mu tam smíchá se starým mlíckem a taky by ho to bolelo. Raději o odmerku více a s mrkvickou a kasickou až od ukončení 4 měsíce .

elena.78
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 16.07.18 09:12

Mám chlapečka, 3 měsíce + týden. Od počátku jsem měla málo MM, takže jsem dokrmovala UM. Vlastně jsem spíš dokrmovala matařským mlékem jak ho bylo málo. Od 9. týdne jsme zcela na UM. Syn také víc jak 120ml nevypije, kolik lahviček za den nachystám nevím, ale bude to +/- 7 porcí. Někdy naráz ani těch 120ml nedá, vypije třeba jen 100ml.

Malého naposledy nakrmím okolo 20h, potom se probudí na jídlo po půlnoci, dále po 5h a po 9h. Během dne krmím různě, končím zase okolo té 20h. Týden od týdne se ty intervaly mezi jídly prodlužují o desítky minut. Krmím denním a nočním mlékem, to noční ho nasytí na delší čas. Ale protože po něm má prdíky, míchám ho 3:1 s tím denním UM.

Co mi říkala moje máma, tak jsme jako děti spaly celou noc po 4. měsíci, když nám začala dávat příkrmy a hlavně poté co nám začala vařit mléko z krupičky.

Leonarose
Povídálka 28 příspěvků 16.07.18 09:16

@elena.78 tak přesně takhle to máme my. Taky někdy dá jenom těch 100 ml a stačí mu to a už mi strka do lahve a plyve to ven ze jako stačí. O tom nočním mléce jsem slyšela I to by se dalo zkusit když nevezmu ten velký ale malý balení na zkoušku třeba mu v noci bude lépe

Lidym
Ukecaná baba ;) 2217 příspěvků 3 inzeráty 16.07.18 09:24

Já si myslím, že 3× za noc je v pohodě. Je ještě malý. Kojené děti se budí ještě častěji a kolikrát nespí celou noc i po roce. On se spánek u dětí mění co chvíli. U někoho k horšímu, u někoho k lepšímu. A pokud na váze přibývá, tak bych ani neřešila porce a dala mu, kolik vypije.

elena.78
Zasloužilá kecalka 726 příspěvků 16.07.18 09:39

@Leonarose
My byli ze začátku taky na Nutrilonu, ale potom jsem přešla na Baby bio, neobsahuje palmový tuk. Nejsem eko terorista, greenpeace apod., ale likvidaci pralesů podporovat nechci. Takže když to jde, palm. tuku se vyhýbám.

Jinak přes den, když jsou ta vedra, tak mu nachystám mlíčko řidčí, dám o jednu odměrku méně, aby zahnal žízeň. To potom samozřejmě pije častěji.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Co zlomilo Slavíkovi vaz? Opakující se skandály a odchod partnera

Konec! Karel Gott a ani Lucie Bílá si letos dalšího Zlatého Slavíka na své... číst dále >

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Doktorka mi řekla, ať „to“ dám radši pryč, řekla matka zdravé holčičky

Některá maminka porod císařským řezem nechce, ale stejně to tak nakonec... číst dále >

Reklama