Mohlo mě infikovat klíště encefalitidou?

Anonymní
29.4.21 13:31

Holky mohlo mi takhle infikovat klíště encefalitidou?

Holky vcera jsem byla na hodinove porchazce u nas za vesnici v lese. Na ruce mi lezlo docela dost velke kliste tak jsem ho rychle sestrasla ze sebe. Bylo docela dost,,nacucle" krvi a proto mam strach jestli se na tu chvili, nez jsem se toho vsimla nemohlo prisat a infikovat mne encefalitidou (ockovana nejsem) a potom se odsalo. Nebo kousou klistata dokonce?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
63701
29.4.21 13:32

Kdyby se prisalo, tak ho logicky neztrepes.. A ne, nekousou, nejsou psi

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
29.4.21 13:37

Ne, nemohlo.

a proč nejsi očkovaná, když se pohybuješ v přírodě a zjevně se encefalitidy hodně bojíš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6866
29.4.21 13:45
@Anonymní píše:
Holky vcera jsem byla na hodinove porchazce u nas za vesnici v lese. Na ruce mi lezlo docela dost velke kliste tak jsem ho rychle sestrasla ze sebe. Bylo docela dost,,nacucle" krvi a proto mam strach jestli se na tu chvili, nez jsem se toho vsimla nemohlo prisat a infikovat mne encefalitidou (ockovana nejsem) a potom se odsalo. Nebo kousou klistata dokonce?

Nechej se očkovat a budeš mít klid. :roll: máš někde na těle nějaký flek? Pokud ne, tak se klíště asi neprisalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
924
29.4.21 13:57

Nacucane klíště se na tebe nepřisaje, protože je „nažrané“. To bys ho na sobě musela mít několik dní přisáté a náhodou v lese by se samo pustilo. Spíš na sobě najdeš klíště úplně malinkaté.
Jestli máš panický strach z encefalitidy, nech se naočkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16734
29.4.21 13:58

Přisáté klíště bys nesetřepala a samo se pustí jedině, když je přecpané, takže ne, takhle se encefalitida nepřenáší. Děláš, jako bys nikdy neměla klíště? Já jich jako dítě měla vždycky 20-30 za sezonu a encefalitidu ani borelii jsem neměla ani jednou. Jestli máš takovou panickou hrůzu, tak se nech naočkovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat