Holky pečovatelky, kam vás zaměstnavatel přeřadil v těhotenství?

800
20.4.18 10:46

Holky pečovatelky, kam vás zaměstnavatel přeřadil v těhotenství?

Ahoj holky pečovatelky a PSS. Kam vás zaměstnavatel přeřadil v těhotenství? Jakou práci jste dělaly? Moc si to tahání s lidma a přebalování a koupání neumím představit. Moc díky za reakce a krásný den

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
663
20.4.18 10:53

Bohuzel sem nevěděla, ze maji povinnost nechat doma za 100% platu, pokud vhodná práce neni, takze sem musela jit na neschopenku, sice naoko jakoby sem mela mít ulevy, ale víš jak to, stejne žádné nebyli

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
20.4.18 11:14

Já právě na neschopenku nechci, přes léto tím tuplem ne. Tak by mě zajímalo, než se tam půjdu osobně ptát, co by mi tak mohli nabídnout nebo kam mě šoupnout

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28676
20.4.18 11:43
@Miasofi píše:
Ahoj holky pečovatelky a PSS. Kam vás zaměstnavatel přeřadil v těhotenství? Jakou práci jste dělaly? Moc si to tahání s lidma a přebalování a koupání neumím představit. Moc díky za reakce a krásný den

Kdyby se zaměstnavatel cukal, poraď se s úřadem práce.

Žádný takový, že ti řekne: „budeš dělat to, co teď, ale lidi teda netahej“. To je nesmysl.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
20.4.18 12:21

@Bábrdl
Právě nevím co čekat. Když se na to před dvěma lety ptala kolegyně, řekli jí že nebude dělat noční a ani dvanáctky. Jen osmičky ale normální náplň práce. Nebo prý má jít pomáhat do kuchyně. To se tedy dá, že mě můžou dát i jinam? Ať vím a jsem připravena

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
20.4.18 12:36

@Miasofi Ano, může tě převést i na úplně jinou práci. Primárně tě má převést na jinou práci v rámci pracovní smlouvy, ale pokud to nejde, tak může i na jiný druh práce. Měl by při tom přihlédnout k tvé kvalifikaci, pokud je to možné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
20.4.18 14:03

@Lendeš
Díky. A to mě může převést, i když to bude hůře placená práce?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8537
20.4.18 14:07

@Miasofi Může a pak by ti náležel vyrovnávací příspěvek v těhotenství, který by ti to dorovnal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
800
20.4.18 14:09

@Lendeš
Moc díky

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...