Holky poraďte, jak se zbavit zánětu prsa :(

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Nicooool5
Stálice 97 příspěvků 06.07.19 14:12
Holky poraďte jak se zbavit zánětu prsa :(

Ahoj holky prosím poraďte v půl druhé ráno mě šílene začali bolet prso teklo mi znej mleko do tedka mě dost bolí půlka levého prsa na pohmat a celkove sem i unavena presla pokud to do pondělí neprejde půjdu k doktorce teplotu jsem měla 37,7, mate nějakou radu co stim co vám pomohlo..? Silena bolest dekuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Nicooool5
Stálice 97 příspěvků 06.07.19 14:13

Popr zda se da něco zakoupit v lekarne? Nechci na pohotovost letět… už teď o víkendu

iiiv
Extra třída :D 11478 příspěvků 06.07.19 14:17

Nurofen a prso chladit. Před kojením zase nahřat.

martina bl
Stálice 77 příspěvků 06.07.19 14:17

Tvarohový obklad. Kup hrudkový tvrdý tvaroh. Dej si tlustší vrstvu na vložku do podprsenky. Pravidelně měň. Dávej i na noc. A je dobré prso po kojení odsávat. Zůstává Ti tam asi zbytek mléka a ten může dělat problémy.

anavi13
Závislačka 4166 příspěvků 06.07.19 15:51

Tvarohové obklady (normálně jsem napatlala tvaroh na plenku a dala do podprsenky), před kojením prso nahřát ve sprše a promasírovat pěkně to bolestivé místo, kojit a kojit. Doporučuje se aby bradička dítěte směřovala k postiženému místu, takže měnit při kojení polohy. Já lehce masírovala i u kojení. Po kojení chladit tím tvarohem. Brát si můžeš Ibalgin (potvrzeno jak na gyndě tak dětskou lékařkou) třikrát denně - je protizánětlivý. Hodně odpočívej, mě bylo děsně, až na omdlení a hodně pij. On to ani nemusí být zánět, ale jen ucpaný mlékovod. Mělo by to do tří dnů ustoupit, když ne tak pohotovost nebo v pondělí na gyndu pro antibiotika. Já jsem odsávala jen lehounce do úlevy, aby se netvořilo více mléka, ale můj malý dravec pořád pil a mě stejně odstříkat moc nešlo (max. 30-50 ml).

Nicooool5
Stálice 97 příspěvků 06.07.19 15:53
@anavi13 píše:
Tvarohové obklady (normálně jsem napatlala tvaroh na plenku a dala do podprsenky), před kojením prso nahřát ve sprše a promasírovat pěkně to bolestivé místo, kojit a kojit. Doporučuje se aby bradička dítěte směřovala k postiženému místu, takže měnit při kojení polohy. Já lehce masírovala i u kojení. Po kojení chladit tím tvarohem. Brát si můžeš Ibalgin (potvrzeno jak na gyndě tak dětskou lékařkou) třikrát denně - je protizánětlivý. Hodně odpočívej, mě bylo děsně, až na omdlení a hodně pij. On to ani nemusí být zánět, ale jen ucpaný mlékovod. Mělo by to do tří dnů ustoupit, když ne tak pohotovost nebo v pondělí na gyndu pro antibiotika. Já jsem odsávala jen lehounce do úlevy, aby se netvořilo více mléka, ale můj malý dravec pořád pil a mě stejně odstříkat moc nešlo (max. 30-50 ml).

Dekuju kdybych jela na pohotovost nenechali by mě tam ze ne a na jakou pohotovost gynda?

Nicooool5
Stálice 97 příspěvků 06.07.19 15:55

@anavi13 před chvilkou sem si měřila teplotu a měla sem 38,4

martina bl
Stálice 77 příspěvků 06.07.19 16:12
@Nicooool5 píše:
@anavi13 před chvilkou sem si měřila teplotu a měla sem 38,4

To už je dost. Na pohotovosti jsem kvůli tomu nebyla, ale na Tvém místě bych tam minimálně zavolala (nevím odkud jsi, ale gynekologicko-porodnické oddělení má taky pohotovostní příjem). Ten tvaroh jsem užívala, když jsem neměla horečky, uleví to stoprocentně, ale když už máš horečku, to fakt nevím.

Nicooool5
Stálice 97 příspěvků 06.07.19 16:18

@martina bl uvidím zda to ještě stoupne,’ale určitě bych tam nezustala léky muzu brat i doma :grinning:nemocnice horor pro me

martina bl
Stálice 77 příspěvků 06.07.19 17:17
@Nicooool5 píše:
@martina bl uvidím zda to ještě stoupne,’ale určitě bych tam nezustala léky muzu brat i doma :grinning:nemocnice horor pro me

Kvůli tomu si Tě tam nenechají, to si fakt nemyslím. Max.Ti dají antibiotika.

anavi13
Závislačka 4166 příspěvků 06.07.19 18:58

@Nicooool5 to si tě tam nenechají. Dej ten Ibalgin a kdyžtak ráno tam zajeďte.

anavi13
Závislačka 4166 příspěvků 06.07.19 18:59

@Nicooool5 záleží jak to v nemocnici mají. Musíš kouknout na pohotovost pro dospělé

t-jani
Neúnavná pisatelka 16008 příspěvků 06.07.19 20:21

Mně pomohla kombinace tvarohu a ibalginu a normálně kojit z obou prsou.

Alenaaa11
Stálice 55 příspěvků 06.07.19 22:13

Mně taky pomohl hlavně Ibalgin, pak tvaroh a nahříváníve sprše.. Snad to brzo přejde.. Hlavně nepřestávej kojit.. My ženy zvládneme vše!

Nicooool5
Stálice 97 příspěvků 07.07.19 11:25

Holky tak sem byla v nemocnici má ATB měla sem už horečku 39,5 no snad brzo přejde

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama