Holky potrebuju poradit ohledně hořčíku

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 20:59
holky potrebuju poradit ohledně hořčíku

Ahoj holky chci se zeptat dneska sem byla na gynekologii jsem v 16+5tt doktor mi říkal ze bych měla brat hořčík říkala sem mu ze trpím na bolesti hlavy a prý ze mám i napnutou dělohu ze tím hořčíkem by měla povolit jenže nenapsal mi recept tak sem šla do lékárny a koupila si hořčík daly mi Magnesii lactici 0,5 tbl. Medicamenta tablety říkala ze 3× tabletu ale přijde mi to docela dost. vzala sem jen jednu tabletu nejsem si jistá zda mohu ty 3 brat ????beru ještě železo, pregnafolin a stacyl myslíte ze ty 3 tablety hořčíku mohu normálně brat v klidu není to moc? Doktor mi nerikal kolik denně. Myslela sem ze budu brat normálně jen po 1 jen říkal ať to nemicham stim zelezem..jinak nic co myslíte ????

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Kriss Tina
Kelišová 6990 příspěvků 21.12.18 21:01

Myslím že v klidu můžeš, nejvyšší denní dávka je tuším 6 tablet. S tím mícháním ale naporadim.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 2984 příspěvků 21.12.18 21:05

Myslím, že míchat hořčík a železo se nemá kvůli zácpě. Oboje ji totiž způsobuje a nedovedu si představit tu tuhost po jejich kombinaci. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 21:07
@Aduš8 píše:
Myslím, že míchat hořčík a železo se nemá kvůli zácpě. Oboje ji totiž způsobuje a nedovedu si představit tu tuhost po jejich kombinaci. :kytka:

No ale když mám brat to železo ihorcik tak nevím železo beru ráno a hořčík bych měla 3×1 :D prave nevím kolik mám brat těch tablet radeji :D dnes sem vzala jen večer ten hořčík radeji

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 42 inzerátů 21.12.18 21:09

Polykala jsem oboje a nikdo neprotestoval..

lolink
Ukecaná baba ;) 1012 příspěvků 21.12.18 21:09

Co treba zavolat dr nebo zitra do lekarny a poptat se? Prijde mi to bezpecnejsi a rozumnejsi, nez psat na mimino…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 21:10
@Zkai píše:
Polykala jsem oboje a nikdo neprotestoval..

3×1 ten hořčík normálně ?:) v tak vysoké dávce ?

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 42 inzerátů 21.12.18 21:13
@Anonymní píše:
3×1 ten hořčík normálně ?:) v tak vysoké dávce ?

Mě chytaly ošklivý křeče do nohou, tak mi lékař napsal dávkování 4× denně 2 tablety, ale stejně to moc nepomáhalo. Ale brala jsem to tak několik měsíců, i železo kvůli anémii… To není nic na škodu.

Térouš
Echt Kelišová 8404 příspěvků 21.12.18 21:14
@Anonymní píše:
Ahoj holky chci se zeptat dneska sem byla na gynekologii jsem v 16+5tt doktor mi říkal ze bych měla brat hořčík říkala sem mu ze trpím na bolesti hlavy a prý ze mám i napnutou dělohu ze tím hořčíkem by měla povolit jenže nenapsal mi recept tak sem šla do lékárny a koupila si hořčík daly mi Magnesii lactici 0,5 tbl. Medicamenta tablety říkala ze 3× tabletu ale přijde mi to docela dost. vzala sem jen jednu tabletu nejsem si jistá zda mohu ty 3 brat ????beru ještě železo, pregnafolin a stacyl myslíte ze ty 3 tablety hořčíku mohu normálně brat v klidu není to moc? Doktor mi nerikal kolik denně. Myslela sem ze budu brat normálně jen po 1 jen říkal ať to nemicham stim zelezem..jinak nic co myslíte ????

Tento druh hořčíku je velice slabý, takže s klidem až šest tablet denně, kdyby nepomahaly tři. Jinak hořčík způsobuje spíše průjem, dohromady s železem není problém. Nejlepší preparát je Magnosolv, ale ten je na předpis

aleba
Ukecaná baba ;) 1327 příspěvků 63 inzerátů 21.12.18 21:14
@Aduš8 píše:
Myslím, že míchat hořčík a železo se nemá kvůli zácpě. Oboje ji totiž způsobuje a nedovedu si představit tu tuhost po jejich kombinaci. :kytka:

Hořčík ve větší dávce naopak může způsobit průjem …

Brala bych ráno třeba ráno železo a hořčík odpoledne a večer. Není to Ibalgin, aby ses předávkovala. Max. doporučená dávka byla tuším 3×2 tbl.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.12.18 21:15
@Zkai píše:
Mě chytaly ošklivý křeče do nohou, tak mi lékař napsal dávkování 4× denně 2 tablety, ale stejně to moc nepomáhalo. Ale brala jsem to tak několik měsíců, i železo kvůli anémii… To není nic na škodu.

Dobre dekuju moc tak budu brat normálně :)
Mě akorát říkal ze mám napnutou tu dělohu no a po ránu mě často tresti hlava .

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32548 příspěvků 21.12.18 21:16
@Aduš8 píše:

naopak ,nadbytek hořčíku má projímavý účinek

Uživatel je onlineZkai
Ukecaná baba ;) 1758 příspěvků 42 inzerátů 21.12.18 21:20
@Tom-Jerry píše:
naopak ,nadbytek hořčíku má projímavý účinek

Takže se to vykompenzuje :)

U mě tedy probíhala toaleta beze změn.

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32548 příspěvků 21.12.18 21:22
@Zkai píše:
Takže se to vykompenzuje :)U mě tedy probíhala toaleta beze změn.
:mrgreen: jo je to jen při předávkování.Jinak já taky v pohodě ,jen jednou se mi to stalo ,při zvýšené nárazové dávce. :mrgreen:
Jahru
Ukecaná baba ;) 1460 příspěvků 21.12.18 21:30

Hořčíkem v tabletách se nedá předávkovat. Jen může způsobit průjem, když je ho moc. Železo a hořčík se nemají brt zároveň proto, že tvoří nevstřebatelné sloučeniny a organismus to železo potom není schopný využít.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Z horníka vohráblem: Po Dukle 61 Mikluš boduje jako strážmistr Topinka

Ostravský rodák Robert Mikluš (36) se sice z regionu příliš nevzdaloval, jeho... číst dále >

Souboj zadků: Líbí se vám víc pozadí Martina Zounara, nebo Martina Krause?

Dva herci odlišné postavy, dva zadky, které ti dva ukázali na jevišti před... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli šikaně jsem začala boxovat, říká šampionka Martina Ptáčková

Než se světová šampionka v kickoboxu, Martina Ptáčková (21), naučila rány... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >