Holky samoživitelky, jak se to dá zvládnout?

Anonymní
4.11.19 22:35

Holky samozivitelky, jak se to dá zvládnout?

Mám dcerku, 20 měsíců, žijeme s přítelem, se kterým jsem už prakticky od počátku těhotenství. (Dceruska je výsledkem jedné nezodpovědné noci na dovolené, kde jsem byla ještě jako singl s kamaradkou…) No, každopádně týden po příjezdu jsem potkala tohoto pána dokonalého ". Přijal mne i s "cizím " miminkem a je pravda, že jako otec je úžasný. Dcerku rozmazluje a prostě se k ní chová jako ke vlastn. Každopádně teď k dotazu. Někdy se dost hádame, v hodně věcech mi prostě vadí. Bude to znít hnusně a stydím se za to, ale abych byla úplně upřímná, nevím, zda s ním jsem z čisté lásky nebo proto, že díky němu nemusím řešit obživu. Máme dobry standard, já si můžu v klidecek užívat doma na mateřské, nic mne netlačí zpět do práce. To mi vyhovuje, protože chci být maximálně s dcerou, jak to jen jde. Ale… nevím, zda ho milují a vadí mi, jak si někdy dceru narokuje a dělá kovbojky z maličkosti. Jen malý příklad, dnes jsem dceři ostrihala afinku, protože ji porad lezla do očí a sponecku nesnese. Avizovala jsem už předtím, že ji to střihnu a on, že ne, ať ji to nechám nárůst, že ji pak budeme dělat vodotrysk. No, já ji to dnes strihla, protože to mela pořád v očích a on jak to pak uviděl, zuril, že jsem to udělala za jeho zády a kdesi cosi. A že jak by se mi líbilo, kdyby dceru v mé nepřítomnosti vyholil. Tak jsem mu řekla, že to přehání a že jako její máma se snad nemusím dovolovat strihnout ji 1 cm vlasku a on, že když ji vychováváme spolu, máme mít i stejné práva… No prostě podle mne úplně zbytečná scéna. To mi na něm vadí. Takových situaci byva více. Mám kolikrát pocit, že bez něj by mi bylo lépe. Jen pohodička s dcruskou. Jenže… kde vzít peníze… mam naštěstí byt 3+1 ale tam budu ještě 10 let splácet hypotéku, teď mi ji platí najemnici. Řodičák mám 7 600. Upravit si to nemůžu, předtím jsem pracovala jako OSVČ a ženy OSVČ si rodicak samy upravovat nemohou. Co se týká hlídání, mám jen mamku, která chodí normálně do práce 8 h denně. Tatka zájem nemá ani o mne ani o dceru. Jiné příbuzné nemáme. Otec v RL není uveden, takže nemá kdo platit výživné. Do nějaké soukromé skolicky, abych mohla jít pracovat, ji ještě dávat nechci. Mám usetreno 200 000 na účtě. Pracovala jsem jako lektor /překladatel aj, prace jsem měla vzdy dostat, ale taky jsem dělala i 10h denně a navíc všechno, i překlady chtějí firmy na faktury. To bych si musela obnovit živnostenský list a to bych mela jen odvody přes 5000/měsíc. Takže to se mi vůbec nevyplatí a jen tak na černo mi překlad nikdo nedá, to si každá firma chce evidovat do účetnictví. Tak nevím… napadá mne jedině nějaká vikendova práce třeba v baru/restauraci, kdy by mohla hlídat máma. Ale taky ji tím nechci úplně obtěžovat pořád. Je něco, co se dá dělat z domů když dítě spí a je to na dohodu? Kdy dočetl celé, děkuji… zůstat s přítelem jen proto, že jsem momentalne ekonomicky nesoběstačna se mi moc nechce.

• Nahlásit
  • Citovat

Reakce:

4.11.19 22:39

Už jsi ho vysála dost, kdy to bylo nejvíc třeba, je čas se posunout dál :palec: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2042
4.11.19 22:42
@Anonymní píše:
Mám dcerku, 20 měsíců, žijeme s přítelem, se kterým jsem už prakticky od počátku těhotenství. (Dceruska je výsledkem jedné nezodpovědné noci na dovolené, kde jsem byla ještě jako singl s kamaradkou…) No, každopádně týden po příjezdu jsem potkala tohoto "pána dokonalého ". Přijal mne i s "cizím " miminkem a je pravda, že jako otec je úžasný. Dcerku rozmazluje a prostě se k ní chová jako ke vlastn. Každopádně teď k dotazu. Někdy se dost hádame, v hodně věcech mi prostě vadí. Bude to znít hnusně a stydím se za to, ale abych byla úplně upřímná, nevím, zda s ním jsem z čisté lásky nebo proto, že díky němu nemusím řešit obživu. Máme dobry standard, já si můžu v klidecek užívat doma na mateřské, nic mne netlačí zpět do práce. To mi vyhovuje, protože chci být maximálně s dcerou, jak to jen jde. Ale… nevím, zda ho milují a vadí mi, jak si někdy dceru narokuje a dělá kovbojky z maličkosti. Jen malý příklad, dnes jsem dceři ostrihala afinku, protože ji porad lezla do očí a sponecku nesnese. Avizovala jsem už předtím, že ji to střihnu a on, že ne, ať ji to nechám nárůst, že ji pak budeme dělat vodotrysk. No, já ji to dnes strihla, protože to mela pořád v očích a on jak to pak uviděl, zuril, že jsem to udělala za jeho zády a kdesi cosi. A že jak by se mi líbilo, kdyby dceru v mé nepřítomnosti vyholil. Tak jsem mu řekla, že to přehání a že jako její máma se snad nemusím dovolovat strihnout ji 1 cm vlasku a on, že když ji vychováváme spolu, máme mít i stejné práva… No prostě podle mne úplně zbytečná scéna. To mi na něm vadí. Takových situaci byva více. Mám kolikrát pocit, že bez něj by mi bylo lépe. Jen pohodička s dcruskou. Jenže… kde vzít peníze… mam naštěstí byt 3+1 ale tam budu ještě 10 let splácet hypotéku, teď mi ji platí najemnici. Řodičák mám 7 600. Upravit si to nemůžu, předtím jsem pracovala jako OSVČ a ženy OSVČ si rodicak samy upravovat nemohou. Co se týká hlídání, mám jen mamku, která chodí normálně do práce 8 h denně. Tatka zájem nemá ani o mne ani o dceru. Jiné příbuzné nemáme. Otec v RL není uveden, takže nemá kdo platit výživné. Do nějaké soukromé skolicky, abych mohla jít pracovat, ji ještě dávat nechci. Mám usetreno 200 000 na účtě. Pracovala jsem jako lektor /překladatel aj, prace jsem měla vzdy dostat, ale taky jsem dělala i 10h denně a navíc všechno, i překlady chtějí firmy na faktury. To bych si musela obnovit živnostenský list a to bych mela jen odvody přes 5000/měsíc. Takže to se mi vůbec nevyplatí a jen tak na černo mi překlad nikdo nedá, to si každá firma chce evidovat do účetnictví. Tak nevím… napadá mne jedině nějaká vikendova práce třeba v baru/restauraci, kdy by mohla hlídat máma. Ale taky ji tím nechci úplně obtěžovat pořád. Je něco, co se dá dělat z domů když dítě spí a je to na dohodu? Kdy dočetl celé, děkuji… zůstat s přítelem jen proto, že jsem momentalne ekonomicky nesoběstačna se mi moc nechce.

Učit soukromě angličtinu? Celkem fajn přivýdělek, který jde krásně dělat doma ve svém volnu.
K příteli-pokud takto uvažujes, tak ho opravdu nemiluješ a jsi s ním víceméně jen kvůli tomu pohodlí. A je to škoda. Jelikoz opravdu jen výjimky umí přijmout cizi dítě za své. V tomto jsi měla velké štěstí, aniž nevíš, jak moc velke.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
195
4.11.19 22:50

A nešlo by spíš teď brát nezbytnou částku z našetřených peněz pro fungování na ten cca rok než půjde holčička do školky? pak už budeš normálně vydělávat. Můžeš se přestěhovat do svého bytu, tím, že si OSVČ ji uživíš i bez alimentů, myslím si.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8001
4.11.19 22:51

Tak za prve, zena OSVC si muze volit, jen si jaksi musi platit nemocenske. A za druhe, pokud jsi na rodicaku, je cinnost cinnosti vedlejsi, takze zadne minimalni povinne minimalni zalohy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 23:00
@Šáruší píše:
Tak za prve, zena OSVC si muze volit, jen si jaksi musi platit nemocenske. A za druhe, pokud jsi na rodicaku, je cinnost cinnosti vedlejsi, takze zadne minimalni povinne minimalni zalohy

Nemocenské pojištění jsem si platila 2 roky než jsem porodila. Paní na úřadě mi pak řekla „rodičovský příspěvek máte tolik a tolik po dobu měsíců tolik a tolik “

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
4.11.19 23:03
@lljubanka píše:
A nešlo by spíš teď brát nezbytnou částku z našetřených peněz pro fungování na ten cca rok než půjde holčička do školky? pak už budeš normálně vydělávat. Můžeš se přestěhovat do svého bytu, tím, že si OSVČ ji uživíš i bez alimentů, myslím si.

Taky takhle uvažuji, že snad rok bychom vyšly z našetrných peněz +řodičák, pak školka a zpět do práce. Jenže tak nějak jde o to, že nechci dceři brát jeho lásku a ten komfort, výlety, volný čas strávený spolu, bezpečné auto atd…

• Nahlásit
  • Citovat
195
4.11.19 23:09
@Anonymní píše:
Taky takhle uvažuji, že snad rok bychom vyšly z našetrných peněz +řodičák, pak školka a zpět do práce. Jenže tak nějak jde o to, že nechci dceři brát jeho lásku a ten komfort, výlety, volný čas strávený spolu, bezpečné auto atd…

Tomu rozumím, tak pak už si musíš utřídit priority, buď tenhle komfort a v něčem držet ústa, nebo hold ji tohle,,vezmeš" ale podle mě se budeš snažit ji to vynahradit. Je ještě malá, teď z toho nemá rozum. A časem se můžete vídat jako kamarádi, a jet spolu všichni na ten výlet, zkousl by to přítel? asi ji bude chtít vídat, i když není jeho :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
4.11.19 23:22
@lljubanka píše:
Tomu rozumím, tak pak už si musíš utřídit priority, buď tenhle komfort a v něčem držet ústa, nebo hold ji tohle,,vezmeš" ale podle mě se budeš snažit ji to vynahradit. Je ještě malá, teď z toho nemá rozum. A časem se můžete vídat jako kamarádi, a jet spolu všichni na ten výlet, zkousl by to přítel? asi ji bude chtít vídat, i když není jeho :roll:

Tohle by právě nezkousl. Má dost hrdost a vím, že jestli odejdu, bude to konečná. Teď jsme na baráku, velka zahrada…jenže pro mě ta představa malého bytečku, který je jenom naš a nikdo mne nekybicuje je strašně příjemná…ale bojím se, že bych rychle vystrizlivela, jak by přišla realita. Žila jsem předtím sama singl 2 roky a pro mne ta svoboda byla prostě opojna. Jenže s dítětem si myslím, aspoň takhle malým, by to asi nebylo zas takové terno. Já asi nemám koule udělat ten prvni krok, ale kdyby mě vyhodil, půjdu. Jenže to on neudělá. Už kvůli malé. On mel předtím vztah 10 let, bez dětí. Má problémy se spermijemi a k tomu celkem blbou rodinnou anamnezu, takže říká, že vlastně je to dobře, že se nebude rozmnozovat.. a myslím, že na malou se upnul, dokonce chtěl, ať ho uvedu v RL a ať má jeho prijimeni.

• Nahlásit
  • Citovat
5164
4.11.19 23:25

No upřímně, máš vlastně štěstí, že máš chlapa, který přijal cizí dítě a bere jí jak vlastní. To prostě není samozřejmost. Nemáš spíš ponorku, že jsi doma? Me můj manžel taky štval, hrabalo mi. Ve skutečnosti bych ho neměnila. Já bych nepřemýšlela nad kravinama. Nemáš práci, hlídání, koukni, kolik samoživitelek žije nedobrovolně a nemají se dvakrát dobře.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 23:27

Zda se mi, ze by delal dost problemy, kdybys mu rekla ze odchazis, viz to ze dela sceny o kazdym prdu 8o no promysli to, ale asi by se mi taky nelibilo bejt v takovy situaci

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
778
4.11.19 23:29

Pali te dobre bydlo. Deti jsou ve skolce často nemocné a vždycky jsou lepsi na peci 2 dospěli. Sama to budes mit tezke.

Vic komunikujte, podle me resite kraviny, to se da vyladit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
4.11.19 23:31

A pokud se to fakt už nedá, tak stejně musíš vše řádně promyslet. Malé školku, tobě práci skloubenou s otevírací dobou a počítat raději i s tím, že první roky v té školce bude, jak když nebude. Štěstí přeje připraveným

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4.11.19 23:35
@ocean.mama píše:
Zda se mi, ze by delal dost problemy, kdybys mu rekla ze odchazis, viz to ze dela sceny o kazdym prdu 8o no promysli to, ale asi by se mi taky nelibilo bejt v takovy situaci

Taky bych ho poslal do oběhu, co si jako myslí, že živí cizí dítě a jeho matku a že si jako bude dělat nějaký nároky nebo chtít, aby zakladatelka uznala trochu jeho právo na to děcko…haj.zl je to a buran :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5164
4.11.19 23:36
@Zuzaja píše:
Pali te dobre bydlo. Deti jsou ve skolce často nemocné a vždycky jsou lepsi na peci 2 dospěli. Sama to budes mit tezke.Vic komunikujte, podle me resite kraviny, to se da vyladit.

Jo s tím souhlasím. Já třeba mockrát přemýšlela, co bych dělala, kdyby mě manžel opustil. Ťuk, ťuk. Mám sice dobrou pracovní dobu, za hezké peníze, že bych vystačila. Ale jde o ty nemoce. Když je dítě větší, tak zas prázdniny, plus nemoce. A já žádnou pomoc z mé strany nemám. Takže mě je třeba pracovní doba skloubitelná se školkou úplně k prdu a nakonec bych skončila na UP a měla max brigádu. Fakt nevím, jak bych to dělala

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama