Holky takový dotaz z čeho vůbec vzniká šelest na srdci ?

Anonymní
19.8.20 11:42

Holky takový dotaz z čeho vůbec vzniká selest na srdci ?

Ahoj mám dotaz nedávno sme byli s malým hospitalizovany v nemocnici měl febrilni křeče. Zjistili mu při poslechu ze má selest na srdicku mám dotaz zceho vůbec vzniká selest na srdicku? Dekuju…

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
23583
19.8.20 11:59

Srdce pracuje asi malinko odlišně, než v normálu, takže je to poslechově slyšet. Může to být vrozená srdeční vada, růstový šelest, šelest způsobený aktuálním zdravotním stavem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1548
19.8.20 14:42

Taky mám šelest, má ho můj děda, táta já i syn. Dědičnost asi..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32876
19.8.20 19:40

To může být různé. Třeba malinka chlopenni vada a regurgitace malého množství krve zpět. Selest měla moje sestra i moje dcera, ale už se to opravilo samo. Byly jen sledované.
Já mám vrozenou srdeční vadu v dětství operovanou a korigovanou. Ale když mě poslechne cizí doktor(třeba na pohotovosti), co mě nezná, okamžitě to pozná, dřív než mu ukážu průkaz kardiaka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2287
19.8.20 19:58

Šelest obecně vzniká tak, že krev v srdci teče trošku jinak než by měla (chlopně nedoléhají jak mají, krev se vrací, existuje dírka mezi síněmi/komorami, je užší některá z cév, v srdci zbyla „strunka“, která měla zmizet při vývoji apod.). No a ten proud krve vydává neobvyklý zvuk, který je slyšet jako šelest.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23583
19.8.20 20:08

@Jana206 U me to poslechove nikdo nepozna. Zato ja poznam mizerneho doktora, kdyz mi tvrdi na zaklade jizvy, ze slysi selest. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23583
19.8.20 20:11

Zakladatelko, echo uz mu delali? U deti dochazi rustem obcas k rustovym selestum, ktere vekem mizi (jak zase ty casti srdce tak nejak spravne soumerne dorostou a vsechno na sebe zase pasuje, tak jak ma).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32876
19.8.20 20:29
@Svistice píše:
@Jana206 U me to poslechove nikdo nepozna. Zato ja poznam mizerneho doktora, kdyz mi tvrdi na zaklade jizvy, ze slysi selest. :roll:

Ty máš taky VSV? Zajímalo by mě jakou, klidně SZ :oops:
Mně už ta jizva nejde skoro vidět, na operaci jsem byla v pěti letech. Mám zbytkovou chlopenni vadu, takže selest tam je. Možná se to bude v budoucnu řešit, ale zatím dobrý.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6366
19.8.20 20:47
@Anonymní píše:
Ahoj mám dotaz nedávno sme byli s malým hospitalizovany v nemocnici měl febrilni křeče. Zjistili mu při poslechu ze má selest na srdicku mám dotaz zceho vůbec vzniká selest na srdicku? Dekuju…

Dcera to měla, ale byl to šelest z toho, že jí tam ještě něco nedorostlo. Měla tam nějaký otvor, ale uklidňovali mě, že to nic není, že jí to doroste. Měla to asi do pěti let, pak už nee. Nevím teď podrobnosti, srry. U dětí je to asi něco jinýho, než pak u dospěláka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15096
22.1.21 16:41

Vlastní šelest je zvuk vytvářený nepravidelným průtokem krve. Co ho způsobuje, je pak další věc. Zkušení kardiologové dokáží podle zvuku a EKG stanovit celkem dobře diagnozu, nebo aspoň co vyšetřit dál jako první. 8)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25514
22.1.21 16:45
@Anonymní píše:

Dcera to měla díky epileptickým záchvatům, ale teď už je v pořádku, operovali jí před třemi roky a epileptické ložisko odstranili a tím, jak se tělo sklidnilo, tak i ta šelest zmizela, přece jen ty křeče dávají tělu zabrat a i febrilky měla, takže tohle znám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat