Jaká popínavá rostlina/strom na terasu?

26
9.6.20 17:47

Holky zahradnice poraďte: Jaká popínavá rostlina/strom na terasu?

V zahradničení hodně tápu a výběr velké kytky nebo stromku nechci zkoušet metodou pokus-omyl, tak se ptám zkušenějších. Máme terasu a do jejího rohu (jih a západ) chci dát na zem něco, co mi ten bok vyplní (funkce odclonění), ale není to nutnost, spíš že tam chci něco zeleného (květy jsou taky fajn, ale nelpím na nich, zelená je taky barva :) ). Buď popínavého (je tam nosný sloup), nebo celkově velkého. Je to zastíněné zeshora, tak pařák není tak hrozný, musí to být v nádobě (což třeba růži mi nedoporučili, že s malým množstvím zeminy nebude spokojená), budu to muset být schopná uzalívat (moc tam nenaprší), tak ať to moc nepije :-). Mně se líbí třeba sloupový muchovník, ale nevím, jestli mu stačí nádoba. Jinak radili oleandr… Co „většího“ si dáváte na terasu vy, aby to zdobilo i prosperovalo?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
683
9.6.20 18:17

Oleandr je fajn, ale budeš ho muset na zimu stěhovat domů.
Skutečně velký strom oleandru vypěstovat jde, jen je to na dlouho a potom bude potíž najít pro něj zimoviště.

Co se týká jiných keřů, dají se sehnat i méně vzrůstné druhy, určené do nádob. Plus dnes existují doplňky do substrátu, aby stromek netrpěl suchem. Takže i ten muchovník je reálný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20113
9.6.20 18:49

Malm popínavou hortenzii, ta by tam nejspíš šla.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
9.6.20 19:07

Díky za vlití nové energie do žil ohledně muchovníku :hug: dívala jsem, že oleandr je jedovatý, tak to nejdřív za rok, jinak by maluchovi bylo každou chvíli špatně :). Hortenzie je taky krásná, nevěděla jsem, že může jít i do výšky, zijšťovala jsem i fíkovník, granátovník… safriš, tolik kytek je a tak malá terasa :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
9.6.20 19:07

Klematis je nenáročný, krásně kvete a dá se vybrat ze spoustu druhů květů. Vždy na jaře seříznout, a je to nádhera. Já mám kombinaci dvou druhů jeden vykvétá dřív a druhý vykvete později a kvete až do podzimu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31246
9.6.20 19:08

Taky mě napadl clematis. Třeba ta sytě modrá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9.6.20 19:09

Dala bych si tam vistárii, je to nádherný popínavý strom.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1633
9.6.20 19:09

Za me vistarie :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3809
9.6.20 19:12

Muchovník je fajn, ale pozor roste kolikrát, až do výšky 3 metrů a více a dost do šířky. Je to takový nezmar. :mrgreen: Také mám. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1558
9.6.20 19:15

Já miluju trubač. Má rychle přírůstky a jak krásně kvete…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Lalelale
9.6.20 19:46

Růže má dlouhé kořeny, nemůže tedy být v malém květináči. Ale jinak růže v květináči není nic neobvyklého, osobně bych k tomu sloupu dala popínavou růži :kytka: minimum hloubka je myslím 40cm

• Citovat
  • Nahlásit
12333
9.6.20 19:51

Dotaz pro vás, nelezou potom do domu víc pavouci?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29
9.6.20 21:51

Moje nejoblíbenější popínavka je mandevila - viz. obrázek. Roste neuvěřitelně rychle, kvete až do podzimu a není náročná. Ta na fotce je na jihozápad, částěčně pod střechou. Ale musí se zazimovat. Oleandry jsou dobré jako keř, ale zazimovat se musí taky. Vistárii jsem měla v květináči, ale moc se jí nedařilo - druhou vistárii máme v zemi a ta je v pohodě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26
9.6.20 22:04

Holky, moc děkuju. Jsem z toho celá jurodivá, to je nádhera! Potřebovala bych ty terasy aspoň tři, aby se mi všechno vešlo… :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
282
9.6.20 22:18

Zkus vistarii, ta muze popnout sloup. Klidne pak v kombinaci i psi vino, nebo jak se to spravne jmenuje.

Ja mam i olivovnik, ibisek, fíkovník.

Zalevam kazdy den, pokud sviti. Pokud je po mrakem, tak třeba obden.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat