Holky zrzky, máte zrzavé dítě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5873
31.10.21 20:31

Holky zrzky,máte zrzavé dítě?

Nad tím jsme debatovali s kamarádkou. Mívají přírodní zrzky většinou zrzavého potomka? Samozřejmě otázka platí i když je zrzavý tatínek :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
34317
31.10.21 20:33
@GabinkaCh píše:
Nad tím jsme debatovali s kamarádkou. Mívají přírodní zrzky většinou zrzavého potomka? Samozřejmě otázka platí i když je zrzavý tatínek :think:

ne, ani jedno dítě není zrzek. Ani mí rodiče a sourozenci, jen strejdové byli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
692
31.10.21 20:38

Kamarádka zrzka má dva kluky. Jeden celej hnědovlasej po tátovi a druhý blond :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11968
31.10.21 20:38

Kamarádka zrzka má jedno tmavě zrzavé a jedno blonďaté. Kolegyně zrzka má dvě děti se světle hnědými vlasy, ale pihaté tedy jsou.
Nejzrzavější děti, které jsem kdy viděla, má u nás ve městě ale pár, kde paní je úplná černovláska a pán světlý severský blonďák, mají spolu už 3 děti, a všechny jsou pihovatí zrzci, s takovou tou vyloženě ohnivou barvou vlasů. Ti když jdou po ulici, tak je to fakt reklama na křížení :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16737
31.10.21 20:41

Máme v rodině zrzavého, je to bratr mého otce, tedy strýc…táta je lehce nazrzlý…a ne nikdo jiný zrzavý nejsme…jen jsme všichni hodně světlí a já i dost pihovatá. Ale pro zrzavost je prý třeba, aby byly ty geny z obou stran…přičemž rodiče samotní zrzaví být nemusí, jen musí být nositeli toho určitého genu…oba dva.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5873
31.10.21 20:42
@zrcadlo píše:
Kamarádka zrzka má jedno tmavě zrzavé a jedno blonďaté. Kolegyně zrzka má dvě děti se světle hnědými vlasy, ale pihaté tedy jsou.
Nejzrzavější děti, které jsem kdy viděla, má u nás ve městě ale pár, kde paní je úplná černovláska a pán světlý severský blonďák, mají spolu už 3 děti, a všechny jsou pihovatí zrzci, s takovou tou vyloženě ohnivou barvou vlasů. Ti když jdou po ulici, tak je to fakt reklama na křížení :lol:

Zajímavé :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 20:42

My s manželem blond, syn zrzavý. :srdce:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 20:49

Já tmavě hnědá skoro černá, manžel blonďák a syn krásně nazrzlý :mrgreen:
Kamarádka zrzka a dítě blonďaté.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
31.10.21 20:56

My v rodině nikoho zrzavyho nemáme a dcera je zrzka ne úplně ta klasická, ale spíš měděně zrzavá s hnědýma očima. Strašně se mi to líbí, tak snad z nich už nevyroste🙂

• Citovat
  • Nahlásit
8087
31.10.21 21:05

Zrzavá barva vlasů je způsobena vyšší koncentrací světlého pigmentu feomelaninu. Tato vlastnost se předává prostřednictvím šestnáctého páru chromozomů, který produkuje receptor spřažený s G proteinem MC1R. Jde o tzv. recesivní gen, který se nemusí projevit ani v případě, že tuto vlastnost mají oba rodiče.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
31.10.21 21:07

U nás maminka zrzka, táta tmavý a dítě blond ;) Gen, který je nositelem zrzavých vlasů, je recesivní, tzn. může se projevit, a nebo nemusí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
392
31.10.21 21:08
@pannda píše:
Zrzavá barva vlasů je způsobena vyšší koncentrací světlého pigmentu feomelaninu. Tato vlastnost se předává prostřednictvím šestnáctého páru chromozomů, který produkuje receptor spřažený s G proteinem MC1R. Jde o tzv. recesivní gen, který se nemusí projevit ani v případě, že tuto vlastnost mají oba rodiče.
:kytka: Byla jsi rychlejší :)
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1426
31.10.21 21:10

@GabinkaCh
Já mám tmavě hnědé vlasy, partner zlatě rezavé a dcera je má hnědé, ale dorůstají ji blond :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27828
31.10.21 21:12

Moje mamka má sestřenici černovlasou, její manžel také černé vlasy a narodili se jim dva zrzaví kluci

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26137
31.10.21 21:16

Ja byla jako dítě zrzava a ani jeden rodic neni, v pubertě mi vlasy ztmavly, moje děti mají špinavé blond.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat