Reklama

Holkyy.. zkratky v průkazce!!??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

loverose
Kecalka 150 příspěvků 27.10.09 17:40
Holkyy.. zkratky v průkazce!!??

Ahojky holčiny..
Dnes jsem byla u doktora a jsem hrozně zvědavá, protože mi konečně napsal také něco jiného než vždy do těch záznamů.
Jsem v 29. tt. Nevíte někdo prosím co znamená:
Výška fundu x/4?
Poloha plodu PPH?
Vnitřní nález- hrdlo CS1?

Děkuji za odpovědi a pěkné těhulkování :D

Reklama

Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 27.10.09 17:46

Vím s jistotou jen to „PPH“ - poloha hlavičkou dolů.
Výška fundu - to je myslím velikost dělohy (měří se snad nad pupkem, ale to už nevím)
A CS myslím nějak souvisí s měknutím a zkracováním čípku - ale ta hodnota se musí vždy vztahovat ke stáří těhotenství. Mně to snad dr. ani nikdy nepsal… A CS 1 je myslím v pohodě :wink:

Snad se vyjádří někdo zkušenější :oops: :wink:

loverose
Kecalka 150 příspěvků 27.10.09 17:58

I tak děkuji :)
A není to moc brzo aby byl hlavičkou dolů?
To mi dr. říkal, že je dolů hlavičkou a že tak taky už nejspíš zůstane 8O

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.10.09 18:01

tak hlavickou dolu je snad dobry ne :wink: Protoze tohle je nejlepsi poloha miminka pri porodu :)
Kdyby bylo miminkou dolu zadeckem tak by to bylo horsi
CS1 je pohoda

loverose
Kecalka 150 příspěvků 27.10.09 18:07

Joo to urcite, ale me trosku zarazilo, ze jsem v 29.tt a uz?
Nekde jsem cetla, ze se mimca otaci az tak po 32.tt nekdy i pozdeji :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 27.10.09 18:10

Výška fundu je vzdálenost horní části dělohy od pupku. Ve tvém 29.týdnu je to nad pupkem. CS je cervix score a orientačně určuje, jak je čípek připravený k porodu. Já mám součástí průkazky graf, kde je jednak vysvětleno, co znamenají určité hodnoty a jaká maximální hodnota by měla být v tom kterém týdnu. Ale někteří doktoři tohle už moc neřeší, protože prý to o připravenosti k porodu moc nesvědčí a mnohem lepší je měřit ultrazvukem délku čípku. Co se týká polohy, tak pravděpodobně se nezmění (což je dobře), ale jisté to není. Prý se může miminko přetočit i pár dní před porodem.

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 27.10.09 20:49

CS jsem měla od 24tt 3 a v den porodu 7. Určitě tam uvidíš jaké číslo je normě:-))Přeju ti bezproblémové těhotenství a ˇŠŤASTNÉ MIMINKO

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 27.10.09 22:20
loverose píše:
Joo to urcite, ale me trosku zarazilo, ze jsem v 29.tt a uz?
Nekde jsem cetla, ze se mimca otaci az tak po 32.tt nekdy i pozdeji :lol:

Ahoj, Markétka byla otočená hlavičkou dolů už někdy od 27. nebo 28tt, Zuzanka taky ještě před 30tt a ani jedna už se dál nahoru/dolů nevrtěla. Jsem docela malá, takže už na přemety holky asi neměly místo. Hlavička je nejtěžší část těla, takže i u tebe nejspíš hlavičkou dole zůstane.

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Radku, děkujeme: Djokovič připravil pro Štěpánka překvapení, přáli i Nadal a Federer

„Hodně štěstí do další životní etapy,“ to slýchal Radek Štěpánek nejčastěji.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm hříchů, které škodí pleti. Pozor na mačkání pupínků i dietu

Péče o pleť je pro většinu z nás každodenní součástí života. Často se však... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >