Holkyy.. zkratky v průkazce!!??

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

loverose
Kecalka 150 příspěvků 27.10.09 17:40
Holkyy.. zkratky v průkazce!!??

Ahojky holčiny..
Dnes jsem byla u doktora a jsem hrozně zvědavá, protože mi konečně napsal také něco jiného než vždy do těch záznamů.
Jsem v 29. tt. Nevíte někdo prosím co znamená:
Výška fundu x/4?
Poloha plodu PPH?
Vnitřní nález- hrdlo CS1?

Děkuji za odpovědi a pěkné těhulkování :D

Reakce:

domi
Ukecaná baba ;) 1814 příspěvků 27.10.09 17:46

Vím s jistotou jen to „PPH“ - poloha hlavičkou dolů.
Výška fundu - to je myslím velikost dělohy (měří se snad nad pupkem, ale to už nevím)
A CS myslím nějak souvisí s měknutím a zkracováním čípku - ale ta hodnota se musí vždy vztahovat ke stáří těhotenství. Mně to snad dr. ani nikdy nepsal… A CS 1 je myslím v pohodě :wink:

Snad se vyjádří někdo zkušenější :oops: :wink:

loverose
Kecalka 150 příspěvků 27.10.09 17:58

I tak děkuji :)
A není to moc brzo aby byl hlavičkou dolů?
To mi dr. říkal, že je dolů hlavičkou a že tak taky už nejspíš zůstane 8O

Taminka
Extra třída :D 13486 příspěvků 27.10.09 18:01

tak hlavickou dolu je snad dobry ne :wink: Protoze tohle je nejlepsi poloha miminka pri porodu :)
Kdyby bylo miminkou dolu zadeckem tak by to bylo horsi
CS1 je pohoda

loverose
Kecalka 150 příspěvků 27.10.09 18:07

Joo to urcite, ale me trosku zarazilo, ze jsem v 29.tt a uz?
Nekde jsem cetla, ze se mimca otaci az tak po 32.tt nekdy i pozdeji :lol:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 27.10.09 18:10

Výška fundu je vzdálenost horní části dělohy od pupku. Ve tvém 29.týdnu je to nad pupkem. CS je cervix score a orientačně určuje, jak je čípek připravený k porodu. Já mám součástí průkazky graf, kde je jednak vysvětleno, co znamenají určité hodnoty a jaká maximální hodnota by měla být v tom kterém týdnu. Ale někteří doktoři tohle už moc neřeší, protože prý to o připravenosti k porodu moc nesvědčí a mnohem lepší je měřit ultrazvukem délku čípku. Co se týká polohy, tak pravděpodobně se nezmění (což je dobře), ale jisté to není. Prý se může miminko přetočit i pár dní před porodem.

pilcanda
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 27.10.09 20:49

CS jsem měla od 24tt 3 a v den porodu 7. Určitě tam uvidíš jaké číslo je normě:-))Přeju ti bezproblémové těhotenství a ˇŠŤASTNÉ MIMINKO

Galadwen
Kecalka 381 příspěvků 27.10.09 22:20
loverose píše:
Joo to urcite, ale me trosku zarazilo, ze jsem v 29.tt a uz?
Nekde jsem cetla, ze se mimca otaci az tak po 32.tt nekdy i pozdeji :lol:

Ahoj, Markétka byla otočená hlavičkou dolů už někdy od 27. nebo 28tt, Zuzanka taky ještě před 30tt a ani jedna už se dál nahoru/dolů nevrtěla. Jsem docela malá, takže už na přemety holky asi neměly místo. Hlavička je nejtěžší část těla, takže i u tebe nejspíš hlavičkou dole zůstane.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >