Reklama

Home office při rodičovské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 22:17
Home office při rodičovské?

Ahoj holky! Ráda bych si při rodičovské nějak přivydělala. Docházet do nějaké firmy, nebo fabriky nemůžu - mám 7.měsíčního prcka a hlídání nemám. Ale přeci jen nějaký volný čas mám a potřebovala bych si přivydělat. Samozřejmě že projíždím internet a pracovní nabídky, ale kde nic, tu nic :zed:. Když už, tak samé pyramidové prodeje nebo tak..Nevíte někdo o něčem? Žádnou kosmetiku, prodej nebo tak. Přepisování, korektury, administrativa­..něco v tom smyslu. Nemůžete mi něco doporučit? Přivyděláváte si někdo nějak?

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 05.09.18 22:21
@Anonymní píše:
Ahoj holky! Ráda bych si při rodičovské nějak přivydělala. Docházet do nějaké firmy, nebo fabriky nemůžu - mám 7.měsíčního prcka a hlídání nemám. Ale přeci jen nějaký volný čas mám a potřebovala bych si přivydělat. Samozřejmě že projíždím internet a pracovní nabídky, ale kde nic, tu nic :zed:. Když už, tak samé pyramidové prodeje nebo tak..Nevíte někdo o něčem? Žádnou kosmetiku, prodej nebo tak. Přepisování, korektury, administrativa­..něco v tom smyslu. Nemůžete mi něco doporučit? Přivyděláváte si někdo nějak?

Bud budes pokracovat pro puvodniho zamestnavatele, nebo neco vyucovat doma (matematiku, anglictinu, cestinu…). Nebo podnikat - nejaky eshop atp.
Teoreticky jeste nejaky Avon nebo financni poradenstvi nebo tak.

Hledat online po netu - to tezko…

Jeste obcas takove ty servery, co pisou za studenty semestralky hledaji nekoho.

A ja dostala uz daaavno zaplaceno za clanky pro Chvilku pro tebe (takove to „Zazili jste“). Docela dobre zaplaceno.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 22:25

@Limi123 původní zaměstnavatel zkrachoval, doučovat nemám co - nejsme v ničem tak dobrá a podnikat? to je trochu velké sousto 8o :D no jsem asi k ničemu

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 05.09.18 22:28
@Anonymní píše:
@Limi123 původní zaměstnavatel zkrachoval, doučovat nemám co - nejsme v ničem tak dobrá a podnikat? to je trochu velké sousto 8o :D no jsem asi k ničemu

Tak treba muzes doucovat deti ze zakladky matiku - zlomky a tak snad zvladnes ;-) Jinak je to tezke neco rozumneho sehnat na doma bez kontaktu… Kazdy radeji zamestna nekoho, koho uz zna.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 22:33

@Limi123 kdybych kontakty nějaké měla..teda manžel má, tak co, jaká práce se dá z domu dělat? máš zkušenosti?

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 05.09.18 22:56
@Anonymní píše:
@Limi123 kdybych kontakty nějaké měla..teda manžel má, tak co, jaká práce se dá z domu dělat? máš zkušenosti?

Ja jsem delala z domu svou puvodni profesi, kterou jsem hodne kdysi delala v praci, v analyticke oblasti. K tomu jsem tedy i chodila do prace, pro svuj dobry pocit, ale nechali by mi klidne i plny home office. I ted, kdybych chtela, sezenu u puvodniho zamestnavatele vyborne placeny home office levou zadni. Nejaky Excel, Access, VBA, analyzy. Ale ja bych to nedavala, nerada pracuji z domu, radeji jdu do te prace.

Jinak jsem mela pred par lety pri praci i ten eshop, vydelaval mi tak 10000 cisteho mesicne.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 22:59

@Limi123 a zvládl by normální člověk si založit eshop? jak to vůbec funguje a co je k tomu zapotřebí?

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 05.09.18 23:08
@Anonymní píše:
@Limi123 a zvládl by normální člověk si založit eshop? jak to vůbec funguje a co je k tomu zapotřebí?

Tak ja o tom nic take nevedela. Ja si proste vymyslela, co chci prodavat, sehnala dodavatele, koukla se na maloobchodni ceny produktu (a rekla si, zda se mi to vyplati) a nasla free eshop temlate. Na pipni.cz jsem registrovala domenu, nainstalovala tam ten eshop (to bylo psycho, zabralo mi asi 3 dny, nez to zacalo fungovat), naplnila ho produkty. A zacala prodavat na priteluv zivnostak. Pak, kdyz to docela slo, jsem si sama udelala zivnostak a prodavala na sebe. Otrava bylo zjistovat, jak ma spravne vypadat faktura a vsechno to papirovani. Zacinala jsem s investici 10 000 Kc, po roce jsem mela na sklade zbozi uz za mnoooohem vyssi castky (vetsi obraty = nizsi jednotkova cena zbozi). Muj cil na zacatku byl hlavne na tom neprodelat, i kdybych nemela nic vydelat. Brala jsem to tak, ze mam cas, tak me to stoji jen ten cas a kdyz to nic nebude vydelavat, tak to zas ukoncim.

Jako eshop, pokud nemas nejaky super napad, ti nevydela majlant. Jsou tam nizke vstupni bariery, dela to kazdy druhy. Soutezis vetsinou na zaklade ceny, takze predstava, ze se tim uzivis, je mylna. Ale jako prispevek k rodicaku, kdyz na to clovek ma cas, je to dobre.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 23:13

@Limi123 a ten eshop ti pořád funguje? zkusím nad tím popřemýšlet, nezní to úplně špatně, ale určitě bych s tím potřebovala na začátku pomoct..navíc nikdo v okolí nemá živnostňák :nevim:

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 05.09.18 23:15
@Anonymní píše:
@Limi123 a ten eshop ti pořád funguje? zkusím nad tím popřemýšlet, nezní to úplně špatně, ale určitě bych s tím potřebovala na začátku pomoct..navíc nikdo v okolí nemá živnostňák :nevim:

Nefunguje. Povysila jsem, mela jsem mene casu a do toho mi skoncil dodavatel, ktery byl ochotny mi domu zbozi vozit po 8. hodine vecer. Takze bych musela byt doma na prebrani zbozi v normalni pracovni dobu, coz pro me nebylo slucitelne se zamestnanim.

Zalozeni zivnostaku je na chvilku. Akorat si pak musis delat danove priznani (ja na to mela ucetni za 1000, ktera mi ho vyplnila. Evidenci pro dane jsem si delala sama v Excelu).

Limi123
Závislačka 3031 příspěvků 05.09.18 23:20

Jo jeste jsem nezminila, ze je potreba nejaky eshop template, ktery umoznuje automaticke generovani tzv. Feedu, coz je textovy soubor, ktery ma urcity format a rika, jake mas zbozi a za kolik a zda je skladem atp.

A ten Feed se v pravidelnych intervalech sam nahrava na Heureku a Zbozi.cz, abys byla v tech srovnavacich cen.

Jako to zalozeni neni uplne bez prace, clovek musi docela dost hledat a googlit, nez to zavne fungovat. Ale pak uz vse funguje samo a ty jen balis balicky. Ja uz pak mela i naprogramovane, aby se mi hromadne tiskly samy podaci listky, faktury, adresy na baliky a tak. Tisknout kazdy papir rucne byl hrozny opruz.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.09.18 23:54

nevlastní dcera si docela slučně při rodičáku přivydělávala psaním. Psala články pro několik internetových (nevím jak to nazvat - periodik, stránek…?) čehosi. Prostě blbočlánky, jaké na člověka vybafnou třeba na FB nebo OnaDnes a tak…typu „10 nejčastějších chyb při balení kluka“, „10 největších omylů při zařizování koupelny“… ;)
Pak spravovala sociální sítě (FB a Insta) pro nějakou firmu - ale to měla na základě kontů a vazeb.
No a později dělala i na nějaký větší úvazek vyloženě mo´dní redaktorku pro jeden známý týdeník. Vše dělala z domova, v práci byla jen jednou týdně na poradu a když bylo nějaké focení pro nějaký velký článek.

Kvalifikaci na to žádnou speciální neměla, jen prostě pár let si vedla „módní blog“ (nic velkolepého, ani to nebyla žádná dlouhá doba, co v tom tak jela), tak jakoby byla na trhu. Prostě někam něco píšeš, tak můžeš pak už psát cokoli kamkoli ;)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 08:57
@Anonymní píše:
nevlastní dcera si docela slučně při rodičáku přivydělávala psaním. Psala články pro několik internetových (nevím jak to nazvat - periodik, stránek…?) čehosi. Prostě blbočlánky, jaké na člověka vybafnou třeba na FB nebo OnaDnes a tak…typu „10 nejčastějších chyb při balení kluka“, „10 největších omylů při zařizování koupelny“… ;)
Pak spravovala sociální sítě (FB a Insta) pro nějakou firmu - ale to měla na základě kontů a vazeb.
No a později dělala i na nějaký větší úvazek vyloženě mo´dní redaktorku pro jeden známý týdeník. Vše dělala z domova, v práci byla jen jednou týdně na poradu a když bylo nějaké focení pro nějaký velký článek.Kvalifikaci na to žádnou speciální neměla, jen prostě pár let si vedla „módní blog“ (nic velkolepého, ani to nebyla žádná dlouhá doba, co v tom tak jela), tak jakoby byla na trhu. Prostě někam něco píšeš, tak můžeš pak už psát cokoli kamkoli ;)

to přesnš bych taky chtela delat, ale přijde mi nereálny neco sehnat. Vzdycky někam odepíšu na inzerát, vypracuju zkušební ukol a oni mi napisou, že sorry, že vybrali nekoho jinýho nebo se uz vubec neozvou. A to pisu i v praci, takze zacatecnik nejsem.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 09:48
@Anonymní píše:
to přesnš bych taky chtela delat, ale přijde mi nereálny neco sehnat. Vzdycky někam odepíšu na inzerát, vypracuju zkušební ukol a oni mi napisou, že sorry, že vybrali nekoho jinýho nebo se uz vubec neozvou. A to pisu i v praci, takze zacatecnik nejsem.

to bohužel už neporadím. Jestli u ní hrálo roli, že má ten blog…? Ono to teď docela jede a ač opravdu není žádná „významná blogerka“, tak i tak jí chodí pozvánky na různé akce pro blogerky - např. wellness víkend někde na zámku, ale i zahraniční dvoudenní akce (myšleno zdarma) + pochopitelně kosmetika, doplňky, i oblečení zdarma nebo za příslib propagace.

Jinak to psaní (třeba k mému docela velkému překvapení) zas tak výdělečné není, jak by si někdo mohl myslet. Třeba v tom známém týdeníku měly redaktorky jen něco málo přes 20tis hrubého. V Praze!. Ale zas se to dá dělat prácě z domova a u těchto módních časopisů ty holky dostávají opravdu HROMADY oblečení, kosmetiky a poukázek na všechno (včetně večeří, dovolených, kadeřníka, kosmeiky, plastických zákroků… ;-) ). Takže tohle jim částečně ten plat vynahradí, že už neutratí ani korunu za tyhle věci. Ale pochopitelně, děti tím nenakrmíš :lol:

Ještě bych dodala, že ona v podstatě ani gramaticky kdovíjak silná není a stylistiku má vypsanou spíš jen na tu módu, jinak to taky není na Pulitzerovu cenu ;)

Asi je hlavní začít nějak a dělat to klidně zadarmo (třeba ten blog), aby člověk nějak vstoupil na trh a pak už se postupně sežene i něco za peníze.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.09.18 10:22
@Anonymní píše:
to bohužel už neporadím. Jestli u ní hrálo roli, že má ten blog…? Ono to teď docela jede a ač opravdu není žádná „významná blogerka“, tak i tak jí chodí pozvánky na různé akce pro blogerky - např. wellness víkend někde na zámku, ale i zahraniční dvoudenní akce (myšleno zdarma) + pochopitelně kosmetika, doplňky, i oblečení zdarma nebo za příslib propagace.

Jinak to psaní (třeba k mému docela velkému překvapení) zas tak výdělečné není, jak by si někdo mohl myslet. Třeba v tom známém týdeníku měly redaktorky jen něco málo přes 20tis hrubého. V Praze!. Ale zas se to dá dělat prácě z domova a u těchto módních časopisů ty holky dostávají opravdu HROMADY oblečení, kosmetiky a poukázek na všechno (včetně večeří, dovolených, kadeřníka, kosmeiky, plastických zákroků… ;-) ). Takže tohle jim částečně ten plat vynahradí, že už neutratí ani korunu za tyhle věci. Ale pochopitelně, děti tím nenakrmíš :lol:

Ještě bych dodala, že ona v podstatě ani gramaticky kdovíjak silná není a stylistiku má vypsanou spíš jen na tu módu, jinak to taky není na Pulitzerovu cenu ;)

Asi je hlavní začít nějak a dělat to klidně zadarmo (třeba ten blog), aby člověk nějak vstoupil na trh a pak už se postupně sežene i něco za peníze.

taky mám blog, ale ne přímo o modě, no nikdo tam nechodil :D Tak jsem to zabalila, respektivě ho furt mám, ale už jsem nic nenapsala snad rok :D. Tak mě by 20 hrubého stačilo, ted dělám za 22 V Praze :D. Plus ty různý slevy to by se mi líbilo :D Asi musela mít prostě hrozný štěstí, že jí zrovna vzali. Jinak jo vlastně, taky píšu články, jeden článek za 30 Kč, vlastně 27 bez DPH. Takže asi tak :D

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

Reklama