Homeopatie - krev z nosu dvouleté dítě

30.6.15 11:15

Homeopatie - krev z nosu dvouleté dítě

Hezký den všem.
Rád bych se zeptal jestli někdo z vás nemá zkušenosti s homeopatií na krvácení nosu u malého dítěte.
Asi před osmi měsíci začala našemu malému - nyní 27 měsíců - téct krev z nosu. Pokaždé je to málo a po pár minutách mu to přestane - míval to jednou za jeden až dva měsíce, pak měl dokonce asi dva měsíce pauzu, ale teď už mu to čtvrtý den teče každý večer (ze včerejška na dnešek ráno v pět). Většinou se to spustí když už má jít spát. Je v posteli (spí s námi) a najednou si ukáže na nosánek z kterého mu začíná téct krev. Občas se mu to spustilo i při cestě autem z návštěvy. Co se týká rýmy, tak tu má málokdy, momentálně bych řekl, že půl roku jí neměl.
Pomohla prosím někomu homeopatika na takovýto problém? A dá se nějaké homeopatikum doporučit?
Pár informací o synkovi

• malému je 27 měsíců
  • krev teče vždy jen z levé nosní dírky
  • moc toho zatím nenamluví, ale poslední dobou začíná používat nová slova a snaží se opakovat
  • je to hodné a klidné dítě, které si ale prosazuje to co chce a když to nedostane, tak se umí vzteknout, popř. se rozbrečí
  • je citlivý a dle mého reaguje na naše nálady (když je manželka nebo já nervózní, tak je nesvůj)
  • je horkokrevný a při spaní si dává deku dolů
  • snažíme se ho v ničem zásadním neomezovat a může si v rámci možností dělat co ho zrovna napadne
  • na zadeček mu nedáváme 
  • spí s námi v posteli (uspáváme ho a když se večer vzbudí a my u něj nejsme, tak nás zavolá, přitulí se a spinká dál)
  • co se týká nemocí, tak prodělal šestou nemoc, dvakrát měl rýmu se slzením očiček a v roce cca. dva měsíce pokašlával (u doktorky na poslechu a při výtěru z krku vše v pořádku)
  • je očkován hexou a kromě první dávky měl vždy reakci v podobě horečky kolem 39 stupňů (jen jednou jsme sráželi nurofenem)

Děkuji předem všem za odpovědi.
Jirka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

3376
30.6.15 12:12

A u lékaře jste byli? Krevní obraz, ORL vyšetření…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30.6.15 12:34

Ano u lékaře jsme byli a dostali jsme doporučení na ORL (teprve se tam chystáme). Naše doktorka dělala krevní obraz cca. před půl rokem a nyní říkala, že jelikož není krvácení nějak velké a dá se během pár minut zastavit, tak je krevní obraz zbytečný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10365
30.6.15 15:08

Můžete hned podávat Ascorutin. Dcera taky mívala tak jednou za 14dní krvácení z nosu jen tak, ale měla to tolik, že už jsem jednou chtěla vyrazit do nemocnice, třičtvrtě hodiny to nešlo zastavit, krve, jak z vola..Ten ascorutin zabral během pár dní. Jinak z toho asi vyrostla, protože dlouho nic nebylo. Manžel to míval taky, můj otec taky, ten ale byl skoro vždy na nemocnici. Homeo na to určitě je, nedávno jsem hledala jiná a všimla jsem si, že jsou i na krvácení z nosu. Název bohužel netuším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.7.15 08:20

O Ascorutinu víme, ale je až od tří let.Je dobře, že z toho malá vyrostla :) Věřím, že náš prďolka z toho také vyroste :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
21.9.15 23:58

@tatajirka
Jirko, omlouvám se, já si nařídila prázdniny bez eMimina. Těžko bych vysvětlovala dětem, že maminka visí na Internetu a oni nemohou.

Homeopatie nezná specializovaný lék na krvácení z nosu. Homeopat rozeznává dva druhy nemocí - akutní nemoc a chronickou nemoc.

V případě akutní nemoci (angína, kašel, chřipka,…) homeopatika urychlí uzdravení. Pokud nemoc vytvoří dostatečně jasné symptomy, příznaky, je možné určit lék i na dálku. Efekt vidím v podstatě hned, to znamená v závažných případech do půl hodiny, v běžných případech do 12 hodin po léku vím, zda je lék správný.

Dlouhodobé a často se opakující problémy představují chronickou nemoc. Tady není možné určit lék na dálku, je potřeba podrobná konzultace, celková léčba. U dospělého lze osobní konzultace nahradit třeba videohovorem po Skypu, ale u dětí homeopat potřebuje vidět, jak se to dítě projevuje, chování, temperament… Prostě potřebuje zjistit, jak se toto dítě, které trpí na krvácení z nosu, liší od jiných dětí, které také trpí na krvácení z nosu. V jaké poloze spí, co mu chutná, co fakt nesní, jakou má potřebu pít… Zhodnotí se, jaké problémy má, které jsou nejdůležitější, co by se mělo léčit nejdříve.
Efekt nevidím hned, ale nejdříve za měsíc po léku.

Krvácení z nosu patří mezi chronické problémy. Lék tedy nelze určit na dálku.

Koukala jsem na bydliště. U vás žádného homeopata neznám. Nejblíže můžu doporučit v Praze. K homeopatovi se jezdí tak 4× za rok, takže ani Praha není problém, hodně se vyřídí emailem nebo telefonem.

Ještě upřesnění, můžu doporučit homeopata-NElékaře. Klasická medicína a homeopatie jsou dva různé obory. Pokud je někdo dobrým lékařem, neznamená to, že je automaticky homeopatem, musel by vystudoval další obsáhlý obor. Zrovna tak homeopat, který vystudoval homeopatii, musí vědět, jak to v těle funguje, ale nemusí být lékařem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.9.15 22:44

Jankap děkuji moc za Vaši odpověď.
A mimochodem děkuji za vysvětlení Vaší nepřítomnosti na netu, měl jsem o Vás strach :), přišlo mi, že jste přihlášená každý den a najednou taková dlouhá pauza.
Doufám, že si Vás děti o prázdninách užili :D.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5137
24.9.15 00:01

@tatajirka
Máte pravdu, před prázdninama jsem tu skutečně byla každý den aspoň nakouknout. Není to ideální, závislost není dobrá věc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama