Reklama

Homeopatie - nevěřící pomohla?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 14.12.16 17:13
Homeopatie- neverici-pomohla?

Zdravím, je tu někdo, kdo nevěří na homeopatii, vidí v ní jen cukrové kuličky a víru, která možná uzdravuje a šel ze zoufalství přesto do homeopatik? Jak jste dopadli? Neustále řešíme dokola u 2,5 lete dcery uši. Pořád záněty. Píchání, trubičky, atb, výsledek pořád stejný, záněty se vracejí. S trubičkami i bez, virové i bakteriální. Uvažuji o homeopatii, ale víceméně ze zoufalství, protože moc nevěřím, že může pomoct. Budu ráda za vaše zkušenosti a postřehy, nebo o osobní zkušenost s homeopatem Petrem Hoffmanem, který by měl fungovat ve Zlíně, Brně a Praze.

Reklama

Reakce:

Premek_Orac
Závislačka 4211 příspěvků 14.12.16 17:19

@Vlkoška Minimálně tím nemůžeš nic zkazit…
Co se opakovaných zánětů týká, doporučil bych nechat prověřit funkci ledvin.

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 14.12.16 17:20

Dcera trpěla na permanentní rýmu která vždy skončila antibiotiky(pokaždé potvrzené buď výtěrem a nebo na Orl)po nasazení homeopatik a vytržení nosní mandle, měla ji zvětšenou, došlo k rapidnímu zlepšení. marodí minimálně a atb za poslední 3 roky měla jednou

luca241
Ukecaná baba ;) 1596 příspěvků 14.12.16 17:28
@Vlkoška píše:
Zdravím, je tu někdo, kdo nevěří na homeopatii, vidí v ní jen cukrové kuličky a víru, která možná uzdravuje a šel ze zoufalství přesto do homeopatik? Jak jste dopadli? Neustále řešíme dokola u 2,5 lete dcery uši. Pořád záněty. Píchání, trubičky, atb, výsledek pořád stejný, záněty se vracejí. S trubičkami i bez, virové i bakteriální. Uvažuji o homeopatii, ale víceméně ze zoufalství, protože moc nevěřím, že může pomoct. Budu ráda za vaše zkušenosti a postřehy, nebo o osobní zkušenost s homeopatem Petrem Hoffmanem, který by měl fungovat ve Zlíně, Brně a Praze.

Jééé, můžu se přidat? Už jsem chtěla zakládat naprosto totožné téma. Uši, zoufalství, celý týden přemýšlím nad homeopatem…

Annapavelkovaml 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 17:29

@sarlota535 tak to neni zrovna ten správný příklad, to se ji zlepšilo tím že ji vytrhli mandli ne homeopatikama :roll:

kazda.m 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.12.16 17:33

Já je měla jako malá, šíleně jsem trpěla na opary, vyrážky, ekzém. Ten ekzém ustoupil ještě snad ve školce ale pak celou základku opary, na škole v přírodě jsem se osypala v celém obličeji. No a po homeopatikách jsem pak na pár let nevěděla co je opar.
Teď ho občas mám ale není to nic hrozného.
Nicméně jsem brala teď homeo na podporu tvorby mléka a tam jsem žádný účinek nezaznamenala.

sianka
Kecalka 169 příspěvků 14.12.16 18:19

Co se týče Petra Hoffmanna, můžu doporučit. Znám několik lidí, kterým pomohl.

Jinak můj manžel byl nevěřící, ale v zoufalství zkusil a 2× mu to pomohlo. Jednalo se o akutní stavy, které se vlekly a neustávaly (ani po klasické léčbě) - jednou kašel, teploty, vůbec se to nelepšilo, byl hrozně unavený a po homeopaticích byl dobrý do druhého dne - bez teplot, bez kašle, bez únavy. Byl to tak výrazný efekt, že nepochyboval.

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 14.12.16 18:32

@Premek_Orac to si právě říkám taky, že to maximálně nepomůže. Rozbor moči dělali dceři nedávno kvůli něčemu jinému, byl v pořádku :think:

@luca241 klidně se pridej, já u jsem z toho nešťastná, měla bych se vracet za nedlouho do práce, ale dítě od podzimu do jara marodí s ušima. To už nemluvim o jeho psychice, jak špatně snáší cizí lidi, doktory… bolesti u píchání, odsávání.. V létě super, veselé děcko, už byla v pohodě, rýmy bez zánětu, a teď od podzimu všechno na novo.

@sarlota535 na mandli jsme objednaní, to už spíš myslím, že ani doktorka neví, co s námi. Má ji zvětšenou trochu, za normálních okolností by prý netrhala, ale v souvislosti s ušima doporučuje vyndání.

@kazda.m díky za zkušenost.

silnice
Kecalka 130 příspěvků 14.12.16 18:58

@Vlkoška
ja byla hodne velkyhomeoskeptik, ale po te, co syn mel 2.celkova antibiotika a jeste mu nebyl rok, kvuli hnisavym rymam, sla jsem do toho a musim rict, ze super efekt. Vyzkousela jsem si to i ja a na ty rymy nam to opravdu funguje. Netvrdim, ze bych ti lecila vsechno samozrejme…:-)Ted ma povytrzeni nosni mandle a to mu taky dost pomohlo.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34004 příspěvků 14.12.16 19:00

Me ne (porod a kojeni), ale ja neverim tak moc, ze je u me negativni placebo efekt docela pravdepodobny :-).

sarlota535
Ukecaná baba ;) 1387 příspěvků 14.12.16 19:24
@Annapavelkovaml píše:
@sarlota535 tak to neni zrovna ten správný příklad, to se ji zlepšilo tím že ji vytrhli mandli ne homeopatikama :roll:

nevím proč je tam ten smajl s protáčejícíma očima…jasně sem napsala že PO nasazení homeopatik a vytržení mandle došlo k zlepšení. Pro upřesnění, nejdřív brala homeo, vcelku dlouho a až pak jí vytrhli mandli. takže si laskavě nechte ty ksichtíky na někoho jiného když nevíte podrobnosti. díky

ireeenka
Ukecaná baba ;) 1767 příspěvků 14.12.16 19:36

Tak dneska už jsem celkem zdatná homeomatka :), ale začínala jsem též jako nevěřící. Homeopatii propagovala moje sestřenice a těmi řečmi mě docela otrávila, nebyla jsem nějaký nepřítel homeopatie, jen jsem to považovala celé za nesmysl.
Pak mi je ale doporučila dětská doktorka - už nevím jestli na synovo neustálé škytání nebo problémy se spánkem - což mě zarazilo, je to paní před důchodem, žádná průkopnice - tak jsem si řekla aha, no tak dobrá, zkusíme 8o
Synovi bylo tenkrát 6 měsíců a vše na něj zabralo. A zabírá dodnes.
Blahořečím jim, protože je to jediné, co mně funguje na migrénu. Nerozumím tomu, jak fungují, nejspíš tomu nerozumí ani jejich vynálezce. Ale to už je nám šumák, hlavně, že fungují. Ale je extrémně důležité dodržet správný postup a mít správný lék, čili ideálně od odborníka.
Ne všechno samozřejmě funguje na všechny, věřím, že existují lidi, které po prášku přestane bolet hlava, mně nepřestane, přesto nezpochybňuji účinnost léčiv. Ale spíš si myslím, že homeopatie nefunguje těm, kteří ji špatně používají. :think:
Každopádně jak tu někdo říkal, nic nezkazíš, když to zkusíš.

Premek_Orac
Závislačka 4211 příspěvků 15.12.16 08:33

@Vlkoška Pak mě ještě napadá, jestli má na spaní ponožky. Hodně dětí je citlivých na chlad od nohou.

Vlkoška
Závislačka 4132 příspěvků 15.12.16 13:13

@Premek_Orac někdy jo, někdy ne. Zkusím to ohlídat, je fakt, že spí odkrytá.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Šéfky Británie a Německa pobavily Evropu. Na kostýmcích se snad musely domluvit!

Brexit se nezadržitelně blíží a představitelé evropských mocností začínají... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama