Homeopatika Chammomilla vulgaris na zoubky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 22.07.11 21:42
homeopatika chammomillu vulgaris na zoubky

maminky, které máte zkušenosti…pomohli vám na zoubky tyhle homeopatika? Malé rostou zoubky a chudinka trpí jak pes a my taky:cry: . Jak tyhle homeopatika vlastně fungují?

Přečtěte si článek: Homeopatika pro miminka

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

mmonica 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.07.11 22:43

nam to nezabralo, je to u kazdeho jine
mala mela strasne reakce u zubu nez ji pomohl primo homeopat
ted jsme od nej dostali chamomilu taky ale mnohem silnejsi nez co se prodava na zuby , dvacitku , tak jsem zvedava, jinak tou devitkou by jsi nemela nic zkazit

rychnov3
Kelišová 6873 příspěvků 23.07.11 00:16

Byla jsem u dětské homeopatky a Chamomila Vulgaris nám doporučila. Funguje to skvěle. Koupí se (bez předpisu) Chamomila Vulgaris 15 Ch (to číslo je důležité!!) a berou se 3 kuličky až 6× denně dle potřeby. Kuličky se rozpustí v malém množstí vody (cca 2 ml, prostě ve stříkačce), protože dítě neumí cucat. Stříkačkou se to do pusinky vpraví, pomalu, jako by dospělý cucal bombon. Homeopatika se nekombinují s jídlem, musí být „čisto“ v puse, tj. min. 30 minut po jídle a pak min. 30 minut nepapat. Zkus to, uvidíš.

A jak to funguje? Chamomila je heřmánek, to je asi známá věc. Logika je taková, že ta bylina vyvolá v těle reakci a ta reakce zabrání bolení. Není to tak, že by to mini množství účinné látky, které tam je, zabíralo proti bolesti. To ne. Ale podpoří tělo, aby se s bolestí popralo. Laicky asi tak :wink:

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 23.07.11 19:45

Chamomilla pomůže, pokud je dítě stále nespokojený, chce něco, když to dostane, odhodí to a chce něco jiného. Je vzteklé. Může být až agresivní. Jedna tvář bývá rudá a horká, druhá bledá a chladná. Pokud vypadá dítě jinak, Cham nezabere.

katulka.k
Ukecaná baba ;) 1102 příspěvků 24.07.11 12:02
rychnov3 píše:
Byla jsem u dětské homeopatky a Chamomila Vulgaris nám doporučila. Funguje to skvěle. Koupí se (bez předpisu) Chamomila Vulgaris 15 Ch (to číslo je důležité!!) a berou se 3 kuličky až 6× denně dle potřeby. Kuličky se rozpustí v malém množstí vody (cca 2 ml, prostě ve stříkačce), protože dítě neumí cucat. Stříkačkou se to do pusinky vpraví, pomalu, jako by dospělý cucal bombon. Homeopatika se nekombinují s jídlem, musí být „čisto“ v puse, tj. min. 30 minut po jídle a pak min. 30 minut nepapat. Zkus to, uvidíš.A jak to funguje? Chamomila je heřmánek, to je asi známá věc. Logika je taková, že ta bylina vyvolá v těle reakci a ta reakce zabrání bolení. Není to tak, že by to mini množství účinné látky, které tam je, zabíralo proti bolesti. To ne. Ale podpoří tělo, aby se s bolestí popralo. Laicky asi tak :wink:

děkuju :potlesk:

Jankap
Kelišová 5114 příspěvků 25.07.11 10:53

Katulko,
více informací máš v téhle diskusi: https://www.emimino.cz/…a-noc-66821/
Konkrétně tam najdeš, KDY je DOBRÉ dávat dítěti Chamommillu. Rozvedení toho, co píše Lasička.

PS: Lasičko, nechceš si do podpisu doplnit i kvalifikaci jako já? :wink:

mmonica 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.11 15:44

tak na nas to opravdu nepusobi, nam pomaha Belladonna

Jankap
Kelišová 5114 příspěvků 25.07.11 23:02
mmonica píše:
tak na nas to opravdu nepusobi, nam pomaha Belladonna

Homeopatik na zoubky je moc a moc. Mezi ně patří i Chamomilla a Belladona.

Chamomilla pomůže JEN tehdy, když potíže vypadají takto:

• Dítě se vzteká, řve, je velmi podrážděné,
  • chce nějakou věc a když jí dostane, tak jí mrskne pryč,
  • chce být nošeno a důrazně houpáno, to ho utiší.

Problémy se objevují hlavně dopoledne kolem 9, večer a v noci, má neklidný spánek. Plus příznaky z toho odkazu, ale tyhle jsou nejtypičtější.
Dítě nemusí mít všechny popsané příznaky.

To jsou typické projevy.
Prostě pokud se dítě vzteká, chce nějakou hračku, ale hned s ní mrskne vztekle pryč a řve a řve, může Chamomilla pomoci a je to důvod dát dávku.
Pokud dítě usne, ale po nějaké době se probudí a řve jak tur a pomáhá mu chování v náručí a důrazné pohupování, tak je pravděpodobné, že pomůže Chamomilla a je důvod dát dávku Chamomilly.

Jak to vypadá, když Chamomilla zabere:
Já používala 30CH. Problém se zubama se objevil vždycky chvíli po usnutí, malá se probudila a řvala a řvala. Stačila jedna dávka Chamomilly ze stříkačky a zklidnila se a vzápětí znovu usnula. Jen jednou jsem potřebovala dvě dávky po 10 minutách.
Pokud dám tři dávky, ale situace je stále stejná, tak dítě potřebuje jiný lék.
30 CH je silnější než 15 CH. Úplně stačí dát jednu kuličku nebo pár kapek 1 kuličky rozpuštěné a v čisté vodě bez příchuti (nutno promíchat).

ygreen
Echt Kelišová 9904 příspěvků 25.07.11 23:08

pro mě je to placebo, takže Calgel

Lasicka
Ukecaná baba ;) 2318 příspěvků 03.08.11 20:19

ygreen, a i kdyby jo, tak když mám možnost dítěti ulevit od bolesti, tak proč se toho zříkat? Proč mu dávat do pusy chemikálii?

weendulka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 11.10.11 14:16

Ahojky maminky, doufám že zakladatelce nebude vadit když položím otázku :kytka:
Malýmu rostou zoubky a už druhý den dávám malýmu CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH dávkuji mu to jak mi řekli v lékárně 10 granulek rozpustit v deci vody a podávat třikrát denně jednu lžičku. Nezabírají a spíš mám pocit, že po nich hůř spí. Jsou ještě nějaké jiné homeo na prořezávání zoubků? Odpoledne jdem ven, tak se chci stavit v lékárně. Jo a může se při podávání použít gel na dásně? V jedné lékárně mi na to nedokázali odpovědět… 8-o
Dík za rady :mavam:

Baba
Nadpozemská drbna 29697 příspěvků 11.10.11 14:36

Koukni třeba sem.
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…
Gel a homeopatika dávat najednou můžeš, ničemu to nevadí.

weendulka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 11.10.11 15:00

Díky vyrážím do lékárny, tak snad to budou mít. Beladonu jsme měli a pomohla ale už nemá horečky, tak nevím jestli mu ji mám koupit znova a nebo zkusit pulsatilu (snad to píšu správně :oops: )

Jankap
Kelišová 5114 příspěvků 11.10.11 17:44

Wendulko,
prrr, brzdi!

Pokud jsi dávala Chamomillu, ale nepomohla a malý po ní dokonce hůř spí, tak je to špatný lék.

Nedávej Belladonu, nedávej Pulsatillu, ale nejdřív napiš, jak se to u malého projevovalo PŘED CHAMOMILLOU. Pak na základě toho vymyslíme lék, ok?

weendulka
Ukecaná baba ;) 1304 příspěvků 11.10.11 17:55

Janko nic jsem nekoupila. Lékárnice mi ani nedokázala poradit, tak mi šoupla jakousi brožurku ´Homeopatie v pediatrii´.
Lehce zvíšená teplotka, protivný, uplakaný a řekla bych, že i změny nálad. Noční buzení a i kňourání ze spaní. No a všechno si strká do pusy a kouše to, také nateklé dásně. Teď má už druhý den vodnatou rýmu, pořád mu teče z nosánku. A teplotku max 37,7.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Slunce, seno, bikiny a krajka: Ochotská pálí ostrými, kdo bude její cíl?

Je to přesně pět let, co Michaela Ochotská (33) dala výpověď na Nově a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dagmar Pecková: Lidé mi chyby odpouštěli, ale já si kopala hrob

Stála na slavných světových operních a koncertních scénách, zpívala pod... číst dále >

Co má hot dog společného se psy a kde se vlastně vzal?

Dlouhá uzenina v housce se všemožnou oblohou je kandidátem na nejdokonalejší... číst dále >

Reklama