Homeopatika kojenec - jak dlouho trvalo, než AE zmizel?

1459
16.5.18 09:49

Homeopatika kojenec - jak dlouho trvalo, než AE zmizel?

Ahoj,
zajímalo by mně, jestli máte zkušenost s homeopatiky na atopický ekzem. Kdy se dostavilo zlepšení či dokonce vyléčení? Synovi je 9 měsíců.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
137
16.5.18 10:45

Ahoj, já jsem na AE vyzkoušela téměř vše a nefunguje téměř nic.
Vyléčení pomocí homeopatik? S tím bych moc nepočítala. AE je chronické onemocnění, u kterého je celkem oříšek odhalit příčinu, pro každého atopika je spouštěčem něco jiného a něco jiného mu zabírá na zmírnění příznaků. :nevim:
Naštěstí jsou klidové fáze, které mohou trvat i několik let. Postižený o onemocnění téměř neví, ekzém „spí“. Mě se třeba teď objevil po letech, když kojím.
Jinak doporučuji koupele v černém čaji nebo ovesných vločkách, olejové koupele (Linola je super). Na kožním nebo v lékárně si vyžádat vzorečky a vyzkoušet, co funguje. Promazávat pořád dokola, kůže atopika nesmí být vysušená.
Chce to trpělivost, je to běh na dlouhou trať. Držím palce! :hug:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9073
16.5.18 11:00

Trpim atopickým ekzémem celý svůj život-30 let. Jako miminko jsem měla fleky za koleny a na předloktí, ve školním věku se mi to přestěhovalo na plošky nohou. Měla jsem věčně rozpraskané nohy až do krve, bolelo to. V pubertě se mi přestěhoval na dlaně a prsty a to samé. Takhle to zůstalo, můžu se mazat jak chci a čím chci, nikdy nezmizí úplně. A nikdy jsem neměla žádnou klidovou fázi, kdy by se vůbec neobjevil. Ale základ je v jídle. Přestala jsem jíst sladké, jim hodně zeleniny a ovoce( také může být alergen) a ekzém vypadá o moc líp. Ale pořád tu je. Je lepší ho brát jako součást sami sebe, nikdy se nevyléčí. A už vůbec ne homeopatiky. Možná na čas zmizí, ale vždycky se objeví znovu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
16.5.18 14:42

@Aduš8 tak já své homeopatce věřím. Mně vyléčila neustále se vracející záněty močového měchýře. Už 3 roky mám pokoj. :palec: Takže já to určitě nevzdám, jako ty. Teď berem homeo 10. den a už vidím zlepšení.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
17.5.18 12:45

@Karamillka Ono by bylo možná lepší si o onemocnění něco zjistit, než urážet ty, kteří se ti snaží poradit. Nevšimla jsem si, že by Aduš8 cokoliv vzdávala, nicméně vzhledem k tomu, že AE je chronické onemocnění a vyléčit ho nelze je nejlepším řešením naučit se s ním žít. Pak je to o neustálém hledání toho, co konkrétnímu jedinci trochu uleví. To, že věříš své homeopatce je pěkná věc, ale pokud by dokázala AE vyléčit, byla by nejspíš první na světě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
17.5.18 14:14
@citeria píše:
@Karamillka Ono by bylo možná lepší si o onemocnění něco zjistit, než urážet ty, kteří se ti snaží poradit. Nevšimla jsem si, že by Aduš8 cokoliv vzdávala, nicméně vzhledem k tomu, že AE je chronické onemocnění a vyléčit ho nelze je nejlepším řešením naučit se s ním žít. Pak je to o neustálém hledání toho, co konkrétnímu jedinci trochu uleví. To, že věříš své homeopatce je pěkná věc, ale pokud by dokázala AE vyléčit, byla by nejspíš první na světě.

Můžeš mi říct, čím někoho urážím? :nevim:
Tím, že jsem napsala, že to nevzdám a budu hledat řešení? :zed: A navíc otázka nezněla jak se vyrovnat s AE. :roll: Mě se objevil AE po porodu před 14 ti lety a od té doby mám pokoj, tak proč by nemohl i můj syn být bez ekzemu?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
17.5.18 14:40
@Karamillka píše:
Můžeš mi říct, čím někoho urážím? :nevim:
Tím, že jsem napsala, že to nevzdám a budu hledat řešení? :zed: A navíc otázka nezněla jak se vyrovnat s AE. :roll: Mě se objevil AE po porodu před 14 ti lety a od té doby mám pokoj, tak proč by nemohl i můj syn být bez ekzemu?

Tím, že jsi napsala, že to vzdala slečna/paní, která ti radí. Možná si to tak nemyslela, ale když někdo bojuje s tímhle nepříjemným onemocněním třicet let, tak tohle nechce slyšet. Je fajn, že tobě u tebe je ekzém v klidové fázi, už se neprojevuje a přála bych ti, aby zmizel i synovi a ideálně už se mu nikdy neobjevil. Jen jsem tím chtěla říct, že bych se neupnula pouze na jednu možnost léčby, protože je to málokdy ta správná. Neradila bych, kdybych neměla letité zkušenosti nejen sama, ale i mezi svými známými.
Nicméně máš pravdu v tom, že tvůj dotaz zněl jinak a já s homeopatiky a kojencem zkušenost nemám, takže už toho nechám ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
17.5.18 18:48
@citeria píše:
Tím, že jsi napsala, že to vzdala slečna/paní, která ti radí. Možná si to tak nemyslela, ale když někdo bojuje s tímhle nepříjemným onemocněním třicet let, tak tohle nechce slyšet. Je fajn, že tobě u tebe je ekzém v klidové fázi, už se neprojevuje a přála bych ti, aby zmizel i synovi a ideálně už se mu nikdy neobjevil. Jen jsem tím chtěla říct, že bych se neupnula pouze na jednu možnost léčby, protože je to málokdy ta správná. Neradila bych, kdybych neměla letité zkušenosti nejen sama, ale i mezi svými známými.
Nicméně máš pravdu v tom, že tvůj dotaz zněl jinak a já s homeopatiky a kojencem zkušenost nemám, takže už toho nechám ;)

No tak paní píše: Je lepší ho brát jako součást sami sebe, nikdy se nevyléčí. Tím pádem boj vzdala.
I pediatrička mi řekla, že u asi 80 ti procent kojenců ekzem do roka zmizí a už se neobjeví. Tak si myslím, že nějaké predzvesti nejsou na místě. A dále, věřím homeopatii, protože mi opravdu pomohla od neskutečných zdravotních problémů, kdy jsem každý měsíc čůrala krev. Proto když založím diskusi kde se ptám na zkušenosti s ní při lěčbě AE, tak by mě také mohly urazit názory: nikdy se nevyléčí. A už vůbec ne homeopatiky nebo - To, že věříš své homeopatce je pěkná věc, ale pokud by dokázala AE vyléčit, byla by nejspíš první na světě.
Ale ne neurazilo mě to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
137
17.5.18 19:17

@Karamillka Naučit se přijmout AE jako součást sebe neznamená boj vzdát, naopak to může psychicky velmi pomoct. Já jsem slyšela odlišné odborné názory, v tomhle se asi neshodneme. Každopádně synovi přeji, at ho atopák netrápí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1459
17.5.18 19:35

@citeria díky za názor a i tobě přeji hodně zdraví.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9073
17.5.18 21:56

@citeria moc děkuji… :) A ano, máte pravdu. nic jsem nevzdala, ale začala jsem můj ekzém brát, jako součást svého života. Už pár let se mi daří udržet ho v takové míře, že nemusím používat kortikoidy a to je pro mě velký úspěch. A myslím si, že opravdu velkou roli zahrála psychika. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9073
17.5.18 22:04

@Karamillka nebudu se vyjadřovat k léčbě homeopatiky, jelikož jim sama nevěřím, mají určitě blahodárné účinky, ale nevěřím, že dokáží vyléčit jakékoli onemocnění, možná v kombinaci se správnými léky jen pomoci od příznaků. Ale co se týká AE, je to CHRONICKÉ onemocnění, to znamená, že se dá udržovat v klidovém stavu, ale nikdy se nevyléčí. Formy ekzému, které se ti mohly objevit po porodu byly jistě jiného původu ( kontaktní ekzém, hormonální či alergie ). To samé ekzém, který se objeví u kojenců nemusí být atopický a na druhou stranu, může v roce zmizet, ale jak víš, že se za pár let neobjeví? Při hormonálních změnách, těhotenství, nemoci? Samozřejmě tvému dítěti přeji, aby mu ekzém zmizel, sama mám doma půlročního a od narození ho neustále kontroluji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama