Homeopatika dítěti na kandidózu?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 09:56
Homeopatika na kandidozu?

Ahoj, omlouvam se za anonym, ale nasledujici popis nemoci mi prijde intimni. Prosim o radu. Nase nejmladsi (1 rok) ma osklivou kandidozu. V pulce listopadu mela na jazyku cca 1mm vrstvu „tvarohu“ a velke bile (uprostred cervene) fleky na patre. Na zadecku nic. Zrovna jsem sla s nejstarsi dcerou na predoperacni vysetreni, tak jsem malou vzala s sebou. Myslela jsem, ze mi doktor predepise antimykotika. Ale nas doktor mel dovolenou a zastupovala ho doktorka, ktera mi rekla, at ji to mazu gencianou. Po genciane ji zmizely fleky z patra a jazycek taky vypada lepe. Ale na prdelce a pipince ma desitky, mozna stovky „vridku“. Nastesti ji neboli, ale porad pribyvaji. Taky ji davam probiotika a omezila jsem cukr ve strave (kojim). Za tyden pujdeme na rocni prohlidku, tak se na to kdyztak zeptam. Nechce se mi s ni ted k doktorovi, protoze zrovna obe mame virozu a taky s ni nechci sedet v cekarne mezi chripkami.

Rozhodla jsem se, ze na to zkusim jit s homeopatiky. Docetla jsem se, ze na kandidozu pomaha Borax, tak jsem ho koupila. Ale nemam s homeopatiky zadne zkusenosti. Taky jsem cetla, ze homeopatika se pouzivaji ne podle nemoci, ale podle priznaku. Muzete mi prosim nekdo poradit, jestli teda mam pouzit ten Borax? Moc dekuju

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Pennya
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 6 inzerátů 04.12.18 10:04

Já bych ti poradila, zeptej se v poradně. :) ale jak koukám, tak je teď zavřená. :/
https://www.emimino.cz/…meo-poradna/
ale třeba pro příště..nebo omrkni jestli třeba někdo neřešil stejný probém :)
V lékárně, tam kde jsi ho koupila by to stebou neprobrali?

Pennya
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 6 inzerátů 04.12.18 10:07

ahá, tak uzavřena už bude asi trvale, jak vidím to datum 31.1 2017 :-D no nic…

Makito
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 04.12.18 10:12

https://www.kezdravi.cz/…orax-bryonia, podle tohodle článku bych jí ho dávala. Do skleničky bych dala tři kuličky 3× denně rozpustit v malém množství vody, míchat pouze nekovovou lžičkou a po lžičkách dávala. Asi 15 minut po jídle.
Nějaké informace ti dali v lékárně? Jak užívat?

Pennya
Ukecaná baba ;) 1371 příspěvků 6 inzerátů 04.12.18 10:13

tohle jsem tam třeba našla :)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 10:14
@Pennya píše:
Já bych ti poradila, zeptej se v poradně. :) ale jak koukám, tak je teď zavřená. :/
https://www.emimino.cz/…-poradna/ale třeba pro příště..nebo omrkni jestli třeba někdo neřešil stejný probém :)
V lékárně, tam kde jsi ho koupila by to stebou neprobrali?

Diky. Stejny problem jsem hledala. Casto je na diskuzich zmineno, ze zabral Borax. Jen teda nikdo nezminuje, ze by tomiminko mela az v plence. Tak ja ho teda zkusim :)

V lekarne se neporadim, koupila jsem ho online. S tou virozou se mi nechce ven do lekarny.

A diky za tip na poradnu :)

Popokatepetla
Závislačka 3213 příspěvků 04.12.18 10:37

U takhle malého miminka bych se samodomo homeo léčbou fakt neexperimentovala. Najdi si registrovaného homeopata ve svém okolí a s ním se poraď - seznam registrovaných homeopatů najdeš tady www .homeopathy.cz/re­gistrovani-homeopate/ (za www si vymaž mezeru)
Ono i těmi „nevinnými bílými kuličkami“ se totiž dá napáchat pěkná paseka.

Jedna babička
Závislačka 4221 příspěvků 04.12.18 10:38

Zakladatelko zkus si vygooglit odkaz svethomeopatie.cz a tam je poradna lékařů homeopatů. Pro přihlášení se můžeš písemně zeptat a většinou do dvou dnů ti přijde písemná odpověď. Nebo si najdi v okolí svého bydliště homeopata, který Tě vyslechne a poradí.

Fifi2
Kecalka 210 příspěvků 1 inzerát 04.12.18 10:49

Mi rekli, že i na zadeček mám dát gencialku, mazala jsem i imazolem..hodne vetrala… V puse zabrala ta gencialka a nechala jsem si přes paní dovezt infecto soor mundgel z Německa a to je zázrak! :palec:

Ou
Kelišová 5807 příspěvků 04.12.18 11:51

Množství laktozy v mateřském mléku je nezávislé na tom, kolik cukru vy jíte. V okamžiku kdy ji začnete dávat nejdražší cukříky na světě, prodávané jako homeopatika, tak pochopitelně zvýšíte množství cukru, které vaše dítě sní.

A vyrážka na zadku není candidoza, nejspíš to bude důsledek opruzení,nebo něčeho takového. To vám ale nikdo po internetu neřekne.

Zajděte za pediatrem a vyrážku řešte podle jeho doporučením mazáním něčím vhodným

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 15:06
@Jedna babička píše:
Zakladatelko zkus si vygooglit odkaz svethomeopatie.cz a tam je poradna lékařů homeopatů. Pro přihlášení se můžeš písemně zeptat a většinou do dvou dnů ti přijde písemná odpověď. Nebo si najdi v okolí svého bydliště homeopata, který Tě vyslechne a poradí.

Diky. Jiz mi odpovedeli:

Určitě bych nasadila Borax 9CH 3× denně 5gr a Candida albicans 9CH nebo Monilia albicans 9CH ( jsou to stejné léky jen jiný název, jsou na předpis nebo dostanete na Www.remedia.at) 2× denně 5gr.

Ty na predpis nemam a nebudu mit vzhledem k nasi viroze. Takze nasadim ten Borax. Jen vubec nevim, co znamena to 9CH. Koupila jsem Borax 5 ch. Poradite mi prosim?

Ou
Kelišová 5807 příspěvků 04.12.18 16:16
@Anonymní píše:
Diky. Jiz mi odpovedeli:

Určitě bych nasadila Borax 9CH 3× denně 5gr a Candida albicans 9CH nebo Monilia albicans 9CH ( jsou to stejné léky jen jiný název, jsou na předpis nebo dostanete na Www.remedia.at) 2× denně 5gr.

Ty na predpis nemam a nebudu mit vzhledem k nasi viroze. Takze nasadim ten Borax. Jen vubec nevim, co znamena to 9CH. Koupila jsem Borax 5 ch. Poradite mi prosim?

1. vyrážka pod plenkami není candidoza.
2. všechna homopatika jsou buď cukřík, nebo jiné zcela inertné médium bezestopy účinné látky.

Nenech svoje dítě trápit opruzeninami a jinou vyážkou a mazej k pediatrovi. Téměř jistě to svědí a neléčené to se to začne rozdírat.

Co je to za zvrhlou logiku.

dítě má problém s candidozou v ústech. Rada od lékařky zabere. Dítě má jiný problém na jiné části těla. Určitě je to candidoza a musím na to dát homeopatika.

Proč se proboha nedržíš toho, co už jendnou fungovalo - totiž rada pediatra, který tyto probémy řeší dnes a denně?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 16:44
@Ou píše:
1. vyrážka pod plenkami není candidoza.
2. všechna homopatika jsou buď cukřík, nebo jiné zcela inertné médium bezestopy účinné látky.

Nenech svoje dítě trápit opruzeninami a jinou vyážkou a mazej k pediatrovi. Téměř jistě to svědí a neléčené to se to začne rozdírat.

Co je to za zvrhlou logiku.

dítě má problém s candidozou v ústech. Rada od lékařky zabere. Dítě má jiný problém na jiné části těla. Určitě je to candidoza a musím na to dát homeopatika.

Proč se proboha nedržíš toho, co už jendnou fungovalo - totiž rada pediatra, který tyto probémy řeší dnes a denně?

Proc by to nemohla byt kandidoza? Pokud se z ust rozsiri travicim traktem, muze zpusobit vyrazku pod plenkou. Podle popisu dostupneho na internetu tato vyrazka odpovida kandidoze. Zrejme jsem k lekari sla v dobe, kdy uz ji mela v puse poradne rozjetou, ale jeste se neprojevila pod plenkou.

Nikdy jsem homeopatika nezkousela, ale ted jim chci dat poprve v zivote sanci. K lekari se mi nechce, protoze, jak jsem psala, mame virozu. A navic nas doktor nevezme prednostne. Musely bychom sedet v cekarne s detmi s respiracnimi chorobami. Zeptam se na to v poradne za tyden, to budeme mezi zdravymi detmi. Nemam pocit, ze by ji vyrazka svedila.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.12.18 16:46

@Ou Genciana zrejme zabira pouze lokalne, v pusince. Potiram ji jazycek, nedavam ji ji pit. Takze proste nemuze pusobit v celem travicim traktu. Navic ani ten jazyk porad zdaleka neni bez povlaku.

Makito
Zasloužilá kecalka 770 příspěvků 04.12.18 20:00

Číslo na obalu udává počet ředění, kolikrát byl roztok s látkou opakovaně ředěn. Postupné ředění je základní proces přípravy homeopatického léku. Každým ředěním vznikají nové potence, které nesou méně fyzikálních a chemických vlastností dané látky a naopak narůstá „síla informace“ dané látky.

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová v problému, alkohol ji připravil nejen o prestiž, ale hlavně o práci

Bývala výbornou herečkou, muži ji milovali, pak svým zpěvem dělala radost... číst dále >

Komentář: Soukup rozehrál partii o Hrad, má šanci vystřídat Zemana?

Pecka? Ano, ale určitě ne žádné velké překvapení. Podnikatel, moderátor a... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Jak prožít spokojený rok 2019? Zlepšujte přítomnost, radí psycholog

Pokaždé, když rok končí a další začíná, všichni si přejeme, aby byl ten nový... číst dále >