Homeopatika na panickou úzkost

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.01.17 15:14
Homeopatika na panickou uzkost

Zkousel jste nekdo? Zabira? Trpim uzkostmi, obcas uplne dobre, obcas ataky, ted zrovna trpim ze mi „tuhne“ leva cast obliceje a ruka, podle lekaru jsem ale ok… Takze nejspis z psychiky. Zkousim vse mozne… K homeopatii mam neduveru, ale kdyby mohla pomoct…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

lili355
Kecalka 144 příspěvků 20.01.17 15:26

Zkousela jsem homeopatika, nepomohly. Ted jsem uz rok na antidepresivech. A to mam jinak k homeopatii velkou duveru, treba na nachlazeni, bolesti v krku ap beru jen homeopatika a zabiraji skvele.

Příspěvek upraven 20.01.17 v 15:26

Ester13
Kelišová 5818 příspěvků 20.01.17 15:26

Dporučila bych kognitivně behaviorální terapii plus pokud bude potřeba antidepresiva.
Sladkým kuličkám nevěřím.

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.01.17 15:29

K psycholozce jsem dochazela, ale stejne to porad neni ono. AD jsem brala pul roku a rada se jich zbavila… Proto snaha o neco „prirodniho“, „neskodneho“, ale pokud mozno ucineho

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 20.01.17 15:30

Zkoušíte všechno možné - jste tedy u někoho v dlouhodobé, systematické psychoterapii?

To je jaksi nejefektivnější způsob (případně spolu s vhodnou medikací od psychiatra) jak to řešit. NArozdíl od všecho ostatních s podloženými výsledky.

V případě, že nestačí ambulantní léčba, tak se nabízí velmi efektviní možnost dvou až tří týdnů deního stacionáře a nebo lázeňská léčba.

Homeopatika v tomto případě můžou být účinná, protože placebo efekt je na neurotické poruchy výtečný, ale jaksi mohou jen tlumit akutní stav, nezmění vzorce, které vás do panické poruchy dovedly a nenaučí vás jak záchvatům předcházet a když už dorazí, tak jak minimalizovat škody. To jde jedině v psyhoterapii.

V profilu píšete, že jste z Prahy, takže máte vcelku snadný přístup k léčbě v NUDZ, což je na úzkostné poruchy v ČR jednoznačně špička http://www.nudz.cz/…uchy/profil/

Pokud byste zvažovala ty lázně, tak Jeseník má skělého psychiatra a velmi dobře postavený program.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 20.01.17 15:33

@79Simona panické poruchy se nezbavíte za týden, pár setkání s psychologem a nebo půlroční léčba nezmění něco, co se budovalo celý život.

Máte na výběr - začít utrácet prachy za šarlatány slibující zázraky na počkání. Tam bude fungovat klasický efekt - nabuzení nadšení, krátkodobé snížení příznaků, pocit že je vše pod kontrolou. Jenže protože jaksi nezměníte podstatu toho jak máte momentálně nastavené psychické struktury, tak po nějakém čase se vše vrátí do starých kolejí a vy se vydáte za dalším šarlatánem.

Jiná varianta je holt pomalu a po malých krocích pracovat na vlastní proměně. tím že to bude pomalu, tak jaksi nebude docházet k oněm výkyvům šarlatánských me­tod.

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 20.01.17 15:37
@79Simona píše:
K psycholozce jsem dochazela, ale stejne to porad neni ono. AD jsem brala pul roku a rada se jich zbavila… Proto snaha o neco „prirodniho“, „neskodneho“, ale pokud mozno ucineho

Jinak tedy evidentně klasická léčba zabírá, když už chytáte roupy a jste ochotná riskovat relaps ;-)

A to je přesně ta doba, kdy je potřeba vydržet a pomalu jít kupředu. Jestli máte pocit, že se to hýbe moc pomalu, tak to je ideální téma na příští setkání s terapeutkou. Ne na to, abyste dosavadní cestu prohlásil a za „to není ono“, vykašlala se na to a začala experimentovat nákupy zázraků.

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.01.17 15:45

Tak nejak jste to vystihl/-a

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.01.17 15:47

Chytam roupy, ale zaroven se porad vic nez bojim. Jsem ve stadiu, kdy ziju normalnim zivotem, obcas jsem stastna, obcas min, ale porad me rozhodi malickosti, vse si moc pripoustim a vsechno moc resim. Kdyz prijde krize, umim „dychat“ a prekonat. Ale mam nekdy somaticke stavy, ted aktualne par dni tuhej trojklanej nerv a min citlivou levacku - coz nejspis bude psychosomatika, mam totiz panickou hruzu z infarktu, mrtvice, ochrnuti apod. A nedokazu se toho nejak zbavit…
Tak proto ten dotaz na homeo…

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.01.17 15:59

Jinak jsem tu cetla nejaky prispevek od Jankap, coz by mela byt homeopatka a pise, ze homeo muze i skodit, kdyz se spatne poda, tzn. naopak z uzkosti az do deprese a podobne… No tak to asi snad ani nebudu riskovat…

Ou
Kelišová 5169 příspěvků 20.01.17 17:18

@79Simona nevysazujte léky bez konzultace s ošetřujícím lékařem. Homeopatika klidně můžete přidat k nim.

Respektive třeba na stresované kočky překvapivě fungují bachovy esence. Nemá to jak uškodit.

A případné arometeraueptické věci mají i mírný prokázaný účinek - zejména co se relaxačních možností týče.

Případně zkuste nějaké doplňky - tady je seznam s odkazy na míru efektivity https://examine.com/topics/Anxiety/

Inositol a rybí tuk určitě nebude interagovat s antidepresivy. Jen je potřeba ho užívat v opravdu velkých dávkách - viz sekce na examine.com

Ale neukončujte klasickou léčbu, je to dlouhodobý proces, panická porucha bohužel není chřipka. Doplňky jsou doplňující léčba, ne to, na co by se měl člověk spoléhat.

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.01.17 21:36

Ma tedy nekdo kladne zkusenosti?

79Simona
Zasloužilá kecalka 809 příspěvků 20.01.17 21:57

A muze homeopatikum -spatne zvolene - ublizit?

sianka
Kecalka 170 příspěvků 20.01.17 23:10
@79Simona píše:

Ano, může. Může stav zhoršit.

Baba
Nadpozemská drbna 29687 příspěvků 20.01.17 23:12
@79Simona píše:

Ne, samo o sobe ublizit nemuze, je to jen cukr. Ublizit muze vysazeni ucinne lecby. Nebo nocebo efektem.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Josef Rychtář se zastal Andrey a pustil se do Pomejeho: Zadlužil a okradl i Ivetu!

Andrea Pomeje se dočkala nečekaného zastání. Po vydání článku, v němž jsme... číst dále >

Články z Ona Dnes

Žena už si dvacet let nemyla vlasy a čtrnáct let je nestříhala

Frankie Cluneyová (32) z Anglie se pyšní vlnitými vlasy, které jí sahají až... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >