Homeopatika na rozmluvení

679
6.5.13 07:46

Homeopatika na rozmluveni

Ahoj maminky, prosim o zkusenosti s homeo.na rozmluveni. Hledala jsem na netu jak se jmenuji, ale nemuzu se dopatrat. Dekuji!

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1010
6.5.13 07:51

Tak nějak tomu nerozumím. To jako na bolest v krku při ztrátě hlasivek?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
4737
6.5.13 07:51

Některé homeopatické léky na vady řeči, důležité je přihlédnout ke konstitučnímu léku:

ACONITUM – koktání ze šoku a paniky, strach ze smrti, prodělaný šok při autohavárii, ohrožení života. Přechodná koktavost, která se po léku odstraní s nástupem uklidnění. Tiky v obličeji. Chvilkové zvýšení tlaku s bušením srdce, úzkostné stavy. Přírodní antibiotikum.

ALUMINA – Nesamostatný jedinec, dítě stále pod úzkostnou kontrolou matky. Nezodpovědný, nedůsledný, hádavý, podrážděný. Překotná mluva spojená s koktáním. Všechny překřikuje, je sobecký, nedá si říct a nesnese výčitky a protiřečení.

ARNICA MONTANA – koktání z přetažení duševního i fyzického, tiky v obličeji. Mutismus. Lék na nemoci mozku – epilepsie, hematomy, padání na hlavu. Upravuje krevní tlak a potlačuje bolesti uší a zubů. Ischias, pocit rozlámanosti celého těla. Šok a leknutí vyvolají pocit ztuhnutí. Přírodní antibiotikum.

BARYTA CARBONICA – Nekomunikativní jedinec, omluvně se usmívá, bez vlastního názoru. Koktání nebo mlčení při oslovení. Stále ospalý, usíná i ve škole při vyučování. Nohy velice zapáchají. Chuť na sladká jídla a přeslazené pamlsky – dorty, zmrzlinu, omáčky, hodně masa a uzenin, velké množství chleba a výrobků z bílé mouky. Ve škole je dítě pomalé, opožděné, často s podprůměrnými výsledky. Alopecie, malé sebevědomí.

BELLADONNA – stydlivý jedinec, který rudne v obličeji. Rajčatově červený obličej, rudý a žhnoucí. Koktání, zadrhávání nebo úplné mlčení. Pulsující bolest v hlavě. Pocení, kolísavá horečka. Světloplachost, přecitlivělost na pachy, hluk, doteky, otřesy. Zlepšení klidem. Absence žízně.

CALCAREA CARBONICA – pacient sedí a tupě zírá před sebe. Mutismus, mlčí, nic neříká. Na odpor nereaguje zuřivě, spíše odejde. V tichosti a o samotě roní hojně slzy. Pocit zneuznání, ublížení, ponížení. Hojně se potí, zejména na hlavě, ve spánku propocený polštář, potí se i v zimě nebo chladném prostředí. Nadváha a baculatost v dětství, v dospělosti může být obézní i hubený. Obtížné vyjadřování, komolí slova, nemůže si vzpomenout na dané slovo. Nesouvislý projev, nedává své city a pocity znát. Malé sebevědomí.

CALCAREA PHOSPHORICA – citlivý jedinec, který nezvládá, když jsou na něj kladeny stále vyšší nároky. Pak následuje koktání, zadrhávání, mutismus a ztráta chuti k jídlu. Vnitřní neklid se projevuje např. okusováním nehtů. Dítě má strach ze školy, který se projevuje psychosomaticky bolestí hlavy nebo břicha. Strach z bouřky a ze tmy.

CAUSTICUM – pacient trpí zvláštní ozvěnou v uších, zejména ozvěnou vlastního hlasu. Pacienti onemocní ze žalu, ze stresu, přetažení, trpí svalovými bolestmi. Šelesty a hučení v uších po starostech a emocionálním vypětí. Při rozzlobení nebo přetažení mají sklon ke koktání a zadrhávání. Nerozhodní a velmi angažovaní jedinci, což je duševně oslabuje. Vzniká paralýza na fyzické, emocionální i mentální úrovni. Vše začíná podrážděností, která ovlivňuje celé tělo, mysl i ducha.

CHAMOMILLA VULGARIS – nervní a popudlivý typ. Nesnášenlivý a vzteklý, v afektu se sklony k zadrhávání a koktání. Přecitlivělost k fyzickým bolestem, které se zdají nesnesitelné. Přecitlivělý i na duševní úrovni. I přes bolesti je panovačný, plný vzteku, hádavý, nesnášenlivý, hrubý, nezdvořilý až sprostý. Nemá rád doteky. Křeče v obličeji – dělá grimasy, křeče v břiše při zažívání. Spouštěčem je nekontrolovatelný konzum stimulantů – např. káva, čaj, či výbuch vzteku. Zhoršení zejména po ránu, kolem 10 hodiny dopoledne. Problémy s játry – oteklá játra, je třeba je vyčistit. Lék na prořezávání zubů a bolesti dásní.

CHELIDONIUM MAJUS – pacient trpí depresí, mlčí, nekomunikuje nebo naopak je plný vzteku a podráždění. Z podráždění a vzteku koktá, mluví nesouvisle. Má pocit, že nároky na něj kladené jsou nad jeho síly. Nesnáší, když je vyrušován. Z postiženého nelze vypáčit kloudné slovo, ani tehdy, když přišel do ordinace sám a požádal o pomoc. Bolesti v oblasti jater a žlučníku, oblast je extrémně citlivá na tlak. Nutno vyčistit játra dle Janči.

HYOSCYAMUS NIGER - Lék účinkuje zejména na CNS, kde vyvolává prudké delirium s následnou astenickou fází, která končí paralýzou a kómatem. Po leknutí nebo šoku následuje koktání, zadrhávání. Cítí se odcizený, často celé hodiny nepromluví, jen sedí, zírá do prázdna. Nebo je velmi hovorný, posmívá se lidem, pomlouvá a ubližuje jim. Přeje si ublížit tomu, kdo je podle něj původcem jeho bolesti, může mít násilnické sklony. Je obsesní, zejména pokud jej někdo zklamal v lásce či důvěře. Citlivým typem bude nervózní, podrážděný jedinec, každý však může v určité situaci vykazovat charakteristické znaky léku. Manické stavy doprovázené hádkami, sexuální excitací. Chlípnost, ukazuje svůj pohlavní orgán, osahává jej. Střídání křečí, třesu a záchvěvů, poté následuje otupělost. Dělá grimasy, protáčí oči, hraje si s prsty. Má pocit, že chodí ve vzduchu. Směje se bez příčiny. Je žárlivý a podezřívavý. Při konfliktu nadává, pere se a kouše. Před křečí cítí pachy. Oko je přecitlivělé na světlo; rudý, popraskaný jazyk, do kterého se často kousne při hovoru. Má pocit, že nedokáže polknout tekutinu. Časté bolestivé močení, hlavně v noci nebo po porodu. Křečovitý kašel v noci, s pocením. Nespavost kvůli nervozitě nebo často procitne. Před deliriem je mnohomluvný, se sexuální excitací až exhibicionismem. Záchvaty žárlivosti. Z neurologických příznaků dominují svalové záškuby, tiky, poruchy spánku (noční můry). Psychogenní spastický kašel, úleva v sedu. Epilepsie, šilhavost, koktání. Zhoršení: negativní emocí, žárlivostí, dotekem, chladem, vleže a spánkem. Zlepšení: vsedě, teplem, když se předkloní.

CUPRUM METALLICUM – zajíkavá koktavost a tiky v obličeji. Končetiny sebou neklidně trhají. Příčinou potíží bývají potlačené intenzivní pocity a city. Koktavost a zadrhávání při mluvení. Projeví-li se vyrážka na kůži a je-li potlačena kortikoidy, koktavost se zhorší.

FERRUM PHOSPHORICUM - Nervózní, citlivý jedinec, snadno zrudne, i když trpí anémií. Mlčí nebo koktá při trémě, zarudlý obličej, rudé skvrny na krku a hrudi.

GELSEMIUM SEMPERVIRENS – Koktání, zadrhávání a tréma před veřejným vystoupením. Nesmělý, plachý a stydlivý jedinec, malé sebevědomí. Třes a slabost, ostýchavost a zdrženlivost. Primární příčinou koktavosti je leknutí, strach nebo přílišné vzrušení. Zhoršení koktavosti bývá vzrušením. Slabost a třes bez energie. Zimnice, závratě, pocit ochromení, zrudlý obličej.

KALI PHOSPHORICUM – Koktání a zadrhávání z přílišné únavy, že nemůže vykonat ani lehkou práci. Velice nervózní pacient, snadno se vyleká, má sklon přestat se ovládat. Nerad mluví, podrážděný. Žena je plačtivá, má nepravidelnou menstruaci a bledý obličej.

LACHESIS – přílišná upovídanost, zakoktává se při překotné mluvě, všechno komentuje, je k nezastavení, musí mít první i poslední slovo, nesnese protiřečení. Důležitý lék preventivního stádia rakoviny, hlavně v období menopauzy je k nezaplacení, kdy se objevují závratě, návaly horka, palpitace. Zakoktávání, ztráta paměti a slov, nemůže si vzpomenout. Hádavost, vztek, podrážděnost, nespokojenost, vysoký krevní tlak.

LAUROCERASUS - Krátkodobá paměť, nemá chuť se učit nové věci. Nechce číst ani se nic učit. Zadrhává slova, koktání, zadržuje své pocity. Spavý pacient. Po celou noc leze po posteli jako zvířátko. Hlasitě chrápe. Nohy mu zapáchají. Dítě je pomalé, malé pokroky a neschopnost se zařadit do vyučovacího procesu. Ve stresu koktá, zadrhává. Epilepsie.

LYCOPODIUM – Zadrhává a zakoktává se. Melancholie a strach ze samoty. Citlivý, uplakaný typ, když mu někdo poděkuje, nesmělý v kolektivu. Obavy, náladu pokazí i maličkosti. Zle se cítí mezi čtvrtou hodinou odpoledne a osmou hodinou večer. NUX VOMICA - Nervózní, podrážděný a velmi citlivý a hubený typ. Kritický a urážlivý. Zapomíná jedno pro druhé, koktání z hyperaktivity. Velice upovídaný. Často uprostřed věty zapomene, co chtěl říci. Dělá několik věcí najednou, ani jednu nedotáhne do konce.

OPIUM – koktání nebo zadrhávání před mozkovou příhodou. Lék pomáhá hlavně v rekonvalescenci. Zklidňuje tlak, spánek, nervový systém.

PHOSPHORUS - Přecitlivělý, trpí silnou nervozitou. Neklidný, nesmělý, nervózně se vrtí – hyperaktivita. Koktání a zadrhávání. Nevydrží dlouho stát nebo klidně a bez hnutí sedět.

SABADILLA - Nervózní, nesmělá, snadno se vyleká. Trpí úzkostnými obavami o svou osobu. Mutismus, neschopnost se zapojit do debaty. Zadrhávání, koktavost.

SARSAPARILLA - Sklíčená, malomyslná, nemluvná, mrzutá, nesmělá. Velice citlivá, snadno se urazí. Mutismus, zadrhávání, koktavost.

STRAMONIUM DATURA – hyperaktivní dítě se sklony ke koktání a šilhání. Zajíkavě koktavé dítě, lehce vzrušivé. Sklon k široké gestikulaci rukama. Výbuchy nekontrolovatelné zlosti a vzteku. V pubertě brzy nastupuje sexuální vzrušení s neslušnou mluvou a chováním, ruce si stále hrají s genitáliemi. Žárlivost, sprostě nadává a kleje, historie incestu nebo sexuálního zneužití, nervová nevyrovnanost, rád se odhaluje, násilí a strach z násilí. Hypersexualita. Jedinec se záchvaty vzteku a agresivity, sexuální obtíže, prudké sexuální touhy, promiskuita, masturbace. V záchvaty vzteku je schopen násilí i dokonce vraždit. Násilné chování, manické stavy s rudým obličejem. Strach ze smrti, tmy, vody, samoty, psů, zrcadel, nemoci, duchů, noční děsy, žárlivost, koktání, zadrhávání, překotná mluva, přehazování slabik. Otevřená ústa ve spánku.

Stramonium podáváme vždy jako nervový lék, když v případu cítíme přítomnost násilí, duševní obtíže, manické stavy, vady řeči jako koktání, zadrhávání, mlčení s neschopností se vyjádřit atd. Dlouhé napětí před tím, než něco vysloví, se zkřivením tváře. Tento lék pomáhá i těm, kteří jsou duševně naprosto normální. Celou patologií Stramonia se prolíná intenzivní energie, je akutním lékem na deliria a febrilní křeče. Ústředním tématem Stramonia jsou: násilí a strach z násilí. Násilí bývá neurologického původu, připomíná často konvulze. Stramonium se projevuje epilepsií, strabizmem, poruchami spánku, poruchou pozornosti, dokonce i schizofrenií. Vždy ukazuje na skrytou nevyrovnanost a nestabilitu nervového systému, která vysvětluje původ násilí tohoto léku. U pacientů, kteří kladně reagují na Stramonium, najdeme podobný typ rozrušení a vzepětí nervového systému. Každý útok na nervový systém může vyvolat stav Stramonia: teplota, alkohol, poranění, rozrušení, úlek, strach, fobie, panika, stres. Manický stav Stramonia může vyústit až do vražedných nebo sebevražedných záchvatů. Tento lék je schopen léčit velmi pokročilé stavy duševních nemocí.

THUYA OCCIDENTALIS - Emocionální citlivost. Hudba vyvolává pláč a chvění. Zadrhávání, koktání nebo mlčení, když jej někdo osloví. Nesmělost. Snadno se unaví. Podivné myšlenky – např. že je těhotná, že ji řídí vyšší moc, i když to tak ve skutečnosti není. Pocit, že má něco živého v břiše. Pocit, že krk je křehký, jako ze skla, že se zlomí. Tento lék je schopen léčit velmi pokročilé stavy duševních nemocí.

to jsem našla…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
1010
6.5.13 07:53

@Mahja tak to jsem vůbec netušila, že něco takového existuje.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
4737
6.5.13 07:54

Asi nic z toho, co?

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
4737
6.5.13 07:55

@Lenny0 já taky ne :) dala jsem to do vyhledávače…

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Anonymní
6.5.13 08:01

Já se anonymně vtírnu, omlouvám se, nechci řešit zdravotní stav své dcery na netu.

@samara17 máme skoro stejně starou holčičku a pokud to chceš na rozmluvení pro ni - jakože vám vůbec nemluví, tak tě chci „uklidnit“, že ta naše taky neřekne žádné slovo. My už to řešíme od února - pediatr, logoped, neurolog a čeká nás foniatrie a psychologie.

Ty homeopatika bych chtěla taky zkusit, tak si počkám, pokud bude mít někdo nějaké zkušenosti.

 • Citovat
 • Nahlásit
4697
6.5.13 08:13

Tak moje malá má 2 roky a 5 měsíců a mluví jen svoji svahilštinou teda velice pomalinku začíná bumbu, mňammňam, dokonale umí TATÍÍ - z toho tatínek šílí :lol:, mami neřekne ani za nic pro ni jsem prostě BO, auto a cokoliv co jede je JETI, slepice a jakýkoliv jiný pták je KOKO a to je pomalu veškerá slovní zásoba mé dcery, no čekám, že už se to snad zlomí a rozváže ještě trošku víc, protože naprosto přesně vím, že rozumí úplně všemu co jí říkám nebo když jí zaúkoluju tak jde a udělá to takže si myslím, že se jí prostě nechce mluvit ne že by nerozuměla, ale teda, že jí budu dávat léky na rozmluvení to mě teda ještě nenapadlo :think:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
Mišuna
6.5.13 08:29

Homeo pouzivam na vsechno mozny, ale v tomto pripade bych si netroufla je nasadit bez zkuseneho homeopata.

 • Citovat
 • Nahlásit
 • Upravit
6.5.13 09:39

@samara17 Ahojky, homeopatie nefunguje stylem, že si něco na daný problém, který chci řešit, jen tak vyhledám na netu. Samozřejmě tam vždycky na něco narazíš (na netu se najde ostatně kde co, že?), ale nebude to to pravé ořechové. Doporučila bych se Ti svěřit do rukou zkušeného homeopata, kterého mimo jiné poznáš také podle toho, že nebude střílet léky od boku, ale pozve si Tebe a Tvé dítko na konzultaci, v jejíž návaznosti Vám pak doporučí ten vhodný lék (léky). Jinak homeopatie v tomto směru dokáže velmi mnoho. Osobně mám též několik zkušeností, kdy se děti po zahájení léčby např. zapojily do dětského kolektivu, začaly být hovorvější ve školce (v jednom případě paní učitelky litovaly, že chlapeček již není ten „starý“ chlapeček, který seděl v koutku a nemluvil, ale od rána do večera něco povídal - zde je spíše však bohužel chyba na straně učitelek :? ) atd. Jinak ale každé dítko je samozřejmě jiné a každému trvá jinou dobu, než začne mluvit, stejně tak jako ovládat další úkony a dovednosti, takže také doporučuji hodně trpělivosti a nic nelámat přes koleno, všechno má svůj čas :kytka:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
767
6.5.13 11:54

@žampion Homeopatika taky nejsou léky, ale voda… ;-)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
4697
6.5.13 19:56

@Aliki voda kupovaná v lékarně :mavam:

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
767
6.5.13 20:28

@žampion a za velké peníze…ale dělejte jak uznáte za vhodné, když na vás placebo efekt funguje 8)

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
679
6.5.13 20:48

Moc vam dekuji…Zitra jdem k Dr., pozvala si nas a proberem to. Snad mi pomuze jak dal postupovat. Pisnu.

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit
679
6.5.13 21:04

A jinak nic nehrotim ani nelamu, prave naopak…snazim se a chci vedet co a jak dal delat. Vim, ze casem se rozmluvi. Me treba pomohlo homeo pri zanetech prsu.. bez toho abych to probrala s pediatrem bych male nic necpala. A kdyz delam veci naplno, nemam vycitky, ze bych se nesnazila…tod vse, hezky vecer

 • Citovat
 • Zmínit
 • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat