Hořčík v kombinaci s vápníkem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
D3n1s4
Povídálka 20 příspěvků 24.02.19 17:46
Hořčík s kombinací s vápníkem

Zdravím, chtěla jsem se zeptat. Mám tetánii a mám brát magnosolv, který už pár měsíců užívám 1× každý večer + si dávám SuperMag 1× ráno a 1× večer a dotoho pijí minerálky Magnesii, ale ne každý den.
Neberu toho hořčíku moc s porovnáním s vápníkem? Vápník teda neberu žádný, ale snažím se každý den jíst jogurty popř. pít mléko.
Všude čtu, že poměr mezi hořčíkem a vápníkem má být 1 : 2 ve prospěch vápníku a když to tak není tak se to pak špatně všecko vstřebáva nebo tak nějak :D
Ptám se proto, že už pár měsíců jim ten hořčík a křeče, záškuby a tiky má pořád, tak jestli není chyba v tom vstrěbávání.
Děkuji moc všem za rady a tipy.

Reakce:
není možná
Zasloužilá kecalka 908 příspěvků 24.02.19 17:51
ka2ka
Extra třída :D 14603 příspěvků 24.02.19 17:51

u hořčíku trvá až půl roku než naběhne pořádně vydrž já ho beru skoro rok a pořád občas škubu

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 24.02.19 18:16

Mámě kdysi poradila jedna mladá doktorka, že musí brát hořčík i vápník, ale ne zároveň. Takže ráno hořčík, dopoledne vápník, odpoledne hořčík, večer vápník. Teprve když začala oboje užívat takto s rozestupy, začal hořčík fungovat jak měl. Předtím nikdo neřešil, že užívá mega dávky hořčíku a účinek jen minimální. Hodnoty měla rozhozené z chemoterapie.

ka2ka
Extra třída :D 14603 příspěvků 24.02.19 18:30

@Murka mě mám pocit říkali že tam musí být minimálně dvě hodiny, takže zakladatelko jestli se celý den cpeš mlíkem a jogurty tak to bude taky špatně

D3n1s4
Povídálka 20 příspěvků 24.02.19 18:37

@Murka a asi nevíte jaký hořčík a jaký vápník užívá. Ono to je asik jedno, ale ptám se, když jí to pomáhá tak je to super a taky by mi to mohlo pomoct.

D3n1s4
Povídálka 20 příspěvků 24.02.19 18:43

@ka2ka nejspíš jo, snažím se jíst hodně mléčné výrobky, protože jím velké dávky hořčíku, tak ať to cca v tom poměru. Ale pořád jsem z toho zmatená. Nechci jíst hořčík zbytečně. Chtěla bych ať to má nějaký efekt. Doktorka říkala, že vápník není potřeba brát, ale já ráda čtu články na internetu a tam to píšou. A navíc ta tetánie je nedostatek hořčíku ale i vápníku. Tak jsem myslela, že tady s tím bude mít někdo zkušenost, ať už se začnu konečně cítit lépe.

ka2ka
Extra třída :D 14603 příspěvků 24.02.19 18:46

@D3n1s4 tetánii mám a u vápníku mi vysvětlovala, že se hořčík líp vstřebá, ale musí tam být ten odstup né to tláskat dohromady pak to nefunguje, jinak jak jsem psala trvá to dlouho než to zabere
navíc dělá ti krevní testy tak tam by viděla že ti vápník chybí ne?

Murka
Ukecaná baba ;) 1736 příspěvků 24.02.19 19:00
@D3n1s4 píše:
@Murka a asi nevíte jaký hořčík a jaký vápník užívá. Ono to je asik jedno, ale ptám se, když jí to pomáhá tak je to super a taky by mi to mohlo pomoct.

Už je to hodně let zpět, brala Magnosolv a Maxi-Kalz 1000. Když začala dodržovat rozestupy, do týdne to bylo vidět na ní a následně i ve výsledcích krve.

Váš příspěvek
Reklama